Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny wariują !!


Gość -makaveli-

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co na pewno nie bo przy władzy są ciągle Ci sami ludzie tylko nazwy partii się zmieniają.

Może przyszłe pokolenie mogło by coś zmienić tylko mentalność musi być inna a do tego jeszcze daleka droga a wydatki rosną i dług coraz większy, emerytów coraz więcej a pracujących na to wszystko co raz mniej.

Może tu chodzi bardziej o pokazania iż jeśli dalej nic nie zrobią ,aby nam żyło się lepiej po prostu jesteśmy w stanie się zjednoczyć i ich obalić. Każdy kto ma troszeczkę pojęcia i interesuje się dniem codziennym pokazywanym w wiadomościach widzi ile pieniędzy jest marnowanych.

Ok, wyobraźmy sobie, że jest przewrót - wywalamy z sejmu rząd - pytanie co dalej? Kto niby miałby przejąć władzę i na jakiej podstawie? :wink4:

Myślę, że w latach 80'tych nikt nad tym się nie zastanawiał. Po obaleniu rządu na pewno znalazła by się grupa normalnych inteligentnych ludzi na odpowiednim miejscu. Nie jak dziś narobi bigosu na jednym stołku zamiast dostać wilczy bilet i zakaz sprawowania podobnego stanowiska dostaje kolejną szansę i tak do emerytury. A wszystko to z naszych podatków i bez jakiejkolwiek odpowiedzialności własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba walczyć o swoje, a nie gadać żeby wyjechać z Polski i pytać co dalej... Nie tędy droga. Teraz pseudo politycy czują się bezpiecznie i śmieją się z Nas jacy to My naiwni, że będzie lepiej. Jesteśmy teraz jak posłuszne psy. Ceny w góre, a my płacimy, płacimy, płacimy... Brutalne, ale prawdziwe, bo inaczej tego nazwać się nie da. Protest tu nic nie da, trzeba się zbuntować, albo zorganizować taki protest, żeby odczuli go i to bardzo... Powoli tracę nadzieje, że Polski naród się zbuntuje..., a czas ucieka... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko chyba wygląda troszkę inaczej bo wszystkim rządzi banda nierobów niepłacących podatki ...UE.

Zniszczyli swoją konkurencję tylko że rękoma polskich polityków, stocznie huty cukrownie cały przemysł bo byli świadomi że jak przyjdzie kryzys to te polskie zakłady gdzie jest o dużo tańsza produkcja i siła robocza a do tego z bardzo dobrymi specjalistami ich wykończą.

Po zrujnowaniu polskiego przemysłu jeszcze zyskali tanią siłę roboczą jak i bardzo dobrych specjalistów z doświadczeniem i praktyką.

Tak jak pisałem wcześniej w tej firmie co ja pracuje przyjeżdżają do bardzo ciężkiej tyrki Polacy, Bułgarzy za marne grosze (według stawek europy zach.) i są wykorzystywani na maksa.A i takim to nawet menadżer na czas nie płaci bo i tak się cieszą że mają robotę i żadnej pracy nie odmawiają ... spawacze,spawalnicy,inżynierowie i nawet do transportu i wychodzi taka produkcja www.Geldof.be

Co do cen w Polsce to UE tym wszystkim dyryguje oni rozdają karty. Europa zach.niby podnosi się z kryzysu ale musi być to kosztem czegoś i kogoś...

Nie będę pisał jakie np. w BE w czasie kryzysu były propozycje banków dla klientów o zawieszenie kredytów,pomoc dla ludzi co stracili prace itp...

Jerzy Buzek został przewodniczącym po to aby nam w europie wsch.zamydlić oczy że niby nasz w UE to zawsze będzie lepiej on jest tylko kozłem ofiarnym tych rozgrywek.

Tak jak Nagroda Pokojowego Nobla Prezydenta Obamy niby za co .... :gwizdanie:

a obrabują Libię z gazu i ropy bo mają kryzys...

Więc jeśli nawet polskie społeczeństwo wyjdzie na ulicę i przegoni obecny rząd to i tak chyba to nic nie da, kto nie będzie rządził ten będzie zawsze musiał robić według zasad UE....

No ale siedzieć cicho też nie można i się na wszystko zgadzać ...

Tak jak to było w Grecji co to tak naprawdę pomogło...NIC..jeszcze musieli przyjść na kolanach do UE po pożyczę na zasadzie większych cięć w kraju i odpalaniu haraczu dla europy zach. z dochodów turystyki i banków że się zgodzili im "pomóc".... :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Maja 2004 rok, a miało być tak pięknie...

Wychodzi na to, że od wejścia Polski do Unii Europejskiej jest coraz gorzej i to był duży błąd...

Da się w ogóle odejść od Unii?

Wczoraj w wiadomościach mówili, że Niemcy chcą odejść od strefy euro i powrócić do niemieckiej marki.

I się dziwić czemu większość Arabów nienawidzi Amerykanów...

Wszystko się układa w jedną całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena cukru na dzien dzisiejszy w Makro 6,47zł za kg :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że od wejścia Polski do Unii Europejskiej jest coraz gorzej i to był duży błąd...

pomysl sobie o 90% rolników którzy zyją tylko i wyłącznie z dotacji UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to Polacy poprostu powinni postawic jasne cele przed politykami i uderzyc piescia w stol na dalsze podwyzki podatkow i cen wszystkiego bez podwyzek pensji.

przy wyborach politycy powinni przedstawic jasny plan biznesowy dla kraju na nastepne 4 lata i byc rozliczani z tego na koniec kadencji.

Jesli plan bedzie spelniony, spadnie dlug Polski i wzrosnie rozwoj kraju to powinno sie kazdemu politykowi zaplacic bonus, w przeciwnym wypadku zadnej kasy i papiery wilcze.

dopuki ludzie olewaja wszystko to rzad bedzie oszczedzal na wszystkim procz siebie od kogo powinni zaczac zanim naniosa nastepne podatki..

do cholery przeciez rzad jest dla kraju a nie kraj dla rzadu...to po to ich wybieramy zeby nam sluzyli a nie po to zeby nas okradali...

po cholere ten Kaczynski wogole w rzadzie, przeciez to kartofel zwykly ktory tylko potrafi innych oczerniac a sam jest zacofanym starym facetem ktory wychowany na starym ustroju nigdy nic nowoczesnego nie wprowadzi dla Polski bo sie nie zna, jest zacofany ustrojowo i nigdy jesli on bedzie rzadzil nie bedzie lepiej, nowoczesniej, wygodniej...to tak jakby moj 60o letni dziadek mi mowil jaki mam samochod kupic i dlaczego...

przeciez ten gosc sie nie zna a jego elektorat to ludzie sfrustowani yym ze nie potrafia sobie w zyciu poradzic...

jedna rzecz...czemu polski rzad nie inwestuje w rozwoj polskich galezi przemyslu, motoryzacji tylko wszystko wyprzedaje obcemu kapitalowi ktory wyprowadza nasza zlotowke za granice a nas sprowadza tylko do poziomu zwyklych roboli uzaleznionych od wlochow, francuzow i innych..

Jakie silne marki na rynku miedzynarodowym maja Polacy? zlotowka powinna krazyc po kraju a nie byc wyprowadzona do innych krajow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że od wejścia Polski do Unii Europejskiej jest coraz gorzej i to był duży błąd...

pomysl sobie o 90% rolników którzy zyją tylko i wyłącznie z dotacji UE

Dokładnie bo Rolnicy zyskali najwięcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że od wejścia Polski do Unii Europejskiej jest coraz gorzej i to był duży błąd...

pomysl sobie o 90% rolników którzy zyją tylko i wyłącznie z dotacji UE

Dokładnie bo Rolnicy zyskali najwięcej

ta jasne - ceny za wszystko co produkują są na poziomie sprzed 10 lat albo i więcej - zyskali :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena cukru na dzien dzisiejszy w Makro 6,47zł za kg :wallbash:

biedronka 4,36zł

I jak tu nie mówić o spekulacji pośredników jeżeli w Niemczech ten sam kilogram kosztuje 2,60-3zł. Nie ma ceł więc sprowadzenie kilku-kilkunastu tysięcy ton aby ostudzić rynek w kraju nie jest problemem. Ale jak widać lepiej sprzedać stare 2-3 letnie zapasy po cenie z kosmosu oraz podgrzewać przed wyborami społeczeństwo niż ratować wewnętrzną gospodarkę :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrom głupoty społeczeństwa Polskiego nie ma granic. Dziś przeczytałem, że Polacy wykupują masowo cukier za granicą :kox:

dokładnie...za 2 miechy cukier u nas bedzie poniżej 3zł :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że teraz zarobią Ci co mają zarobić, magazyny sobie wyczyszczą, a później cena wróci do normy. Najbardziej śmieszy debilizm ludzi którzy masowo wykupują coś co jest obecnie 2x droższe, tak jak by żyć bez tego nie mogli i dziennie każdy potrzebował 2 kg na przeżycie :kox:

Kiedy ludzie zaczną myśleć samodzielnie to nie wiem, co im w TV czy Radio powiedzą to już we wszystko wierzą i lecą jak stado baranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że od wejścia Polski do Unii Europejskiej jest coraz gorzej i to był duży błąd...

pomysl sobie o 90% rolników którzy zyją tylko i wyłącznie z dotacji UE

Dokładnie bo Rolnicy zyskali najwięcej

ta jasne - ceny za wszystko co produkują są na poziomie sprzed 10 lat albo i więcej - zyskali :polew:

Słuchaj a dotacje Unijne ??

Rolnicy nie potrafią wykorzystać tych pieniędzy z reguły wolą kupić lepsze auto, aby w niedziele do kościoła pojechać. Byłem ostatnio u Siebie w Urzędzie Komunikacji i 90% rejestrujących auta to Wiocha no wybacz. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a dotacje Unijne ??

Rolnicy nie potrafią wykorzystać tych pieniędzy z reguły wolą kupić lepsze auto, aby w niedziele do kościoła pojechać. Byłem ostatnio u Siebie w Urzędzie Komunikacji i 90% rejestrujących auta to Wiocha no wybacz. :notworthy:

żałosny jesteś :wallbash:

kasę którą otrzymasz w UE musisz wydać na maszyny, ziemię idt

po otrzymaniu wsparacia z programów UE rolnik musi się rozliczyć z faktur, później ma kontrolę z UE itd i machlojków nie da zrobić

więc nie pierdziel głupot

jak chcesz być rolnikiem i się przekonać jaki to miód to kup ziemię, maszyny i działaj, chciałbym usłyszeć Twoje zdanie chociażby po upływie roku czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio u Siebie w Urzędzie Komunikacji i 90% rejestrujących auta to Wiocha no wybacz.

Czyli poza miastem mieszkają tylko rolnicy??? :cool1:

Myślę że jeżeli się o pewnych rzeczach nie ma zielonego pojęcia to lepiej się na ten temat nie wypowiadać bo wtedy dopiero jest "Wiocha".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a dotacje Unijne ??

Rolnicy nie potrafią wykorzystać tych pieniędzy z reguły wolą kupić lepsze auto, aby w niedziele do kościoła pojechać. Byłem ostatnio u Siebie w Urzędzie Komunikacji i 90% rejestrujących auta to Wiocha no wybacz. :notworthy:

żałosny jesteś :wallbash:

kasę którą otrzymasz w UE musisz wydać na maszyny, ziemię idt

po otrzymaniu wsparacia z programów UE rolnik musi się rozliczyć z faktur, później ma kontrolę lz UE itd więc machlojków nie da zrobić

więc nie pierdziel głupot

Da się, da :gwizdanie:

Mojemu znajomemu tatuś za kasę z UE kupił nowiutkiego golfa VI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a dotacje Unijne ??

Rolnicy nie potrafią wykorzystać tych pieniędzy z reguły wolą kupić lepsze auto, aby w niedziele do kościoła pojechać. Byłem ostatnio u Siebie w Urzędzie Komunikacji i 90% rejestrujących auta to Wiocha no wybacz. :notworthy:

żałosny jesteś :wallbash:

kasę którą otrzymasz w UE musisz wydać na maszyny, ziemię idt

po otrzymaniu wsparacia z programów UE rolnik musi się rozliczyć z faktur, później ma kontrolę lz UE itd więc machlojków nie da zrobić

więc nie pierdziel głupot

Da się, da :gwizdanie:

Mojemu znajomemu tatuś za kasę z UE kupił nowiutkiego golfa VI.

starając się o dofinansowanie z UE np. na zakup maszyn Rolnik musi najpierw całość zapłacić z własnych środków (oszczędności, kredyt) a dopiero w ciągu 3 miechów zwracają mu 50% ceny netto maszyny. Całość musi być zapłacona tylko i wyłącznie przelewami bankowymi więc napewno nie kupił tego Golfa za kasę przyznaną na zakup maszyn bo kasę z UE dostał dopiero po zakupie i 100% zapłaceniu faktur do sprzedawcy.

Twój przypadek który opisałeś prawdopodbnie miał taki tok zdarzeń: Rolnik miał kasę (100% ceny maszyn) i nosił się z zakupem. Złożył wniosek na dofinansowanie bo akurat był nabór, udało mu się podpisać umowę na w/w finansowanie i kupił maszyny płacąc za nie przelewami z własnych środków a w ciągu trzech miesięcy otrzymał zwrot w wysokości 50% wydanej kwoty NETTO (później może sobie z kasą zrobić co chce ALE ZAPŁACIĆ NAJPIERW MUSI SAM 100% NETTO + 23% VAT ) i z takiej właśnie okoliczności kupił pewnie synkowi MkVI

Czyli fartnęło mu się i oszczędził w ten sposób na VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% tak było :good: Dzięki za wyjaśnienie :)

Ale ludzie się denerwują, zazdroszczą i gadają bo nie dość, że Unia dopłaca do samochodów to synek stypendium socjalne bierze :wink4:

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...