Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Problem z hamulcami


zenonw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z blokującymi się klockami hamulcowymi ( tylko przód )

Problem występuje podczas jazdy , słychać tarcie klocka o tarczę .

Zero błędów na VAG

Wymieniono serwo hamulcowe

Sprawdzono pompę podciśnienia (sprawna )

Wcześniej wymieniono tarczę i klocki (ATE)

Regulowano pedał hamulca

Sprawdzano czujnik przy pedale hamulca OK.

Wymieniono łącznik gumowy w grodzi silnika w układzie podciśnienie

Sprawdzono tłoczki hamulcowe , chodzą płynie

Zresztą na wyłączonym silniku żadne koło nie blokuje

Jakiś sugestie bo mnie pomysły się skończyły :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koronki i czujniki ABS do sprawdzenia ewentualnie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo co u mnie

nie wyje ci któreś łożysko czasami?

u mnie było rozwalone łożysko i przez to koronka ABSu krzywo się scięła i popękała. czujnik głupiał i myslal ze auto jest ciągle w poślizgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko raczej nie wyje, ale szum ocierających się klocków skuteczne zagłusza wszystko.

Czyli jak coś z czujnikiem ABS to może pompa dawać jakieś ciśnienie na układ hamulcowy i mamy lekkie hamowanie w czasie jazdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko raczej nie wyje, ale szum ocierających się klocków skuteczne zagłusza wszystko.

Czyli jak coś z czujnikiem ABS to może pompa dawać jakieś ciśnienie na układ hamulcowy i mamy lekkie hamowanie w czasie jazdy .

sterownik ABS/ESP zbiera sygnał z każdego kola. jak któryś czujnik daje wadliwy sygnał to sterownik myśli że np wpadłeś w poślizg i zaczyna działać (daje ciśnienie z pompy na koła). czujniki zbierają sygnał z koronki. jak odległość czujnika od koronki jest nieprawidłowa albo koronka jest uszkodzona albo sam czujnik to wtedy wszystko głupieje. sprawdz na vagu predkosci na poszczególnych kolach to może pokaże które kolo świruje chociaż u mnie wszystko było w porządku. dopiero po rozebraniu wyszło co ją boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi nic nie dadzą, a i tak sygnał na VAG-u sa tylko do 25km/h

zdejmuj kola, ogladaj koronki i czujniki, tam jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, bedzie widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem czujniki i pierścienie i nic specjalnego nie znalazłem , odległości wyglądają na prawidłowe.

Zrobiłem test, odłączyłem bezpiecznik o systemu abs , oczywiście zrobiła się dyskoteka ale blokowanie nadal występuje .

[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 10:06_________________________________________________Cały czas problem nie rozwiązany , już czepiam się wszystkiego .

Pytanie jaka powinna być wysokość pedału hamulca do pedału gazu ,bo u mnie po wymianie serwa jest

wysoko , jak mam nogę na gazie to kostka jest na wysokości hamulca .

Może problem złej regulacji, i cały czas lekko jest dociśnięta pompa hamulcowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś koło do góry, zakręć ręką aby ocenić z jakim oporem się obraca, następnie poluzuj odpowietrznik i zakręć ponownie.

Jak się będzie obracać lżej to obstawiam spuchnięte przewody elastyczne (zamknięte światło przewodu i ciśnienie nie spada do zera) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna osoba mocno naciska hamulec na zapalonym silniku

a druga oglada dokladnie przewody elastyczne

bedzie widac jak puchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co , spuchnięty przewód może blokwać lekko hamulce :wallbash:

Nigdy czegoś takiego nie miałem , no ale wcześniej jezdziłem tylko japońcami :naughty:[br]Dopisany: 24 Marzec 2011, 08:34_________________________________________________Sprawdziłem przewody ,żadnego spuchnięcia nie widziałem ,tylko w lewym przednim kole jak naciskano mocno hamulec przewód ta jak by pracował

(ruszał się nieznacznie).

A zrobiłem test ,odłączyłem podciśnienie od serwa ,wyjąłem bezpiecznik od abs ,krótka wycieczka i nadal lekko blokuje.

Co ja jeszcze mogę sprawdzić.[br]Dopisany: 24 Marzec 2011, 18:08_________________________________________________Wymieniłem przewody ,brak poprawy ;(

Sprawdziłem bloki pomiarowe ABS w bloku 005 jest pokazane ciśnienie w układzie , i teraz po naciśnięciu hamulca wzrasta .

Po puszczeniu hamulca nie spada do zera tylko skacze 0,65 do 0.95 .

Czy to jest prawidłowe wskazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tak młodym modelu ale sprawdź czy któryś klocek się nie blokuje, miałem to samo, pociągnąłem ranty klocka delikatnie pilniczkiem i już jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem istnieje od około 8 miesięcy tarcze i klocki wymienione (jazda tylko miejska ,kierowca moja żona ) po wymianie przejechane 16 tyś.

Kilka tygodni temu wymiana klocków na nowe ,to nie klocki .[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2011, 20:40_________________________________________________

cos jest popieprzone

powinno byc zero

Ale co , pompa hamulcowa była podmieniana ,czy to coś z pompą ABS.

Jak to sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie to awaria bloku ABS/ESP

trzeba poszukac takiego samego na podmiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po odłączeniu wtyczki od bloku ABS/ESP, dalej to samo ,

Czyli nie element elektroniczny ,czy coś mechanicznie jest tam zwalone.

Poszukuje speców w Warszawie od układów hamulcowych.[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2011, 06:20_________________________________________________Sprawdziłem teraz u kolegi w blokach pomiarowych ABS ciśnienie i u niego są te same wartosci nie spada do zera (auto identyczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyregulowałeś serwo bo z tego co widzę to chyba nie ? pedały powinny być na tej samej wysokości sprzęgła i hamulca. Jeśli nie będzie luzu na pompie i bolcu serwa to hamulce będą blokować ale powinny blokować wszystkie koła delikatnie. Podepnij vaga może pokażę jakiś błąd z modułu esp abs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...