Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Dziwne odgłosy przy hamowaniu


paradius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam ogromny problem. Może ktoś z Was jest mi w stanie pomóc. Zakupiłem audi a4 rocznik 1995 i już mam mały problem. Otóż, pojawia mi się dziwny zgrzyt przy hamowaniu. Sytuacja wygląda mniej więcej tak: naciskajać pedał hamulca do końca (tylko gdy autko jedzie powoli, problem nie występuje przy nagłym ostrym hamowaniu) pojawia się niepokojący zgrzyt i mam takie wrażenie jakby jakaś sprężyna w hamulcu nawaliła.

Przegląd nie wykazał żadnych problemów z klockami ani tarczami. Również wahacze działają sprawnie. Jeśli ktoś z Was miał ten problem, proszę o pomoc. Pozdrawiam

pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości czy wiesz na jakiej zasadzie działa abs, z twego opisu wynika, że to abs powoduje terkotanie i drganie pedału hamulca czyli abs jest sprawny i wydaje taki odgłos jakby było coś nie tak z hamulcem, w tej chwili jak terkocze i podbija pedał abs niepozwala zablokować koła aby uniknąć poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przy chamowaniu nie masz drgań na kierownicy to tarcze masz ok i klocki też.jeżdziłeś w cześniej autem które ma ABS? bo to są to typowe objawy auta z abs które działa poprawnie.sprawdż wywazenie kół czy masz proste, ja miałem podobny objaw tylko w innym aucie jak mi sie kończyły klocki a jeszcze w innym jak miałem krzywe tarcze ale z tego co piszesz mechanicy tobie sprawdzili ze jest ok. sprawdz czy wszystkie koła obracają sie lekko czy nic nie ociera,sprawdz płyn hamulcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za Wasze opinie:))

Zostawiłem autko w serwisie i tak jak piszecie- na 90% coś nie tak z abs`em jest. Przy wyłączonym systemie, samochód działa bez zarzutu.

Pozdrawiam i raz jeszcze Wielkie Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys to samo i tylko podczas zwyklego zatrzymywania sie kiedy auto juz prawie wyhamowalo (np w korku). Na duzych predkosciach bylo OK. Wlaczal sie ABS. Okazalo sie, ze wysunal sie troche jeden z czujnikow. Po wsunieciu go na miejsce jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam dokladnie to samo, co dziwnego pojawilo sie to po wymianie przegubów czy możliwe ze coś im się nie tak złożyło czy coś akurat przypadkowo nawaliło? Tak jak piszą poprzednicy przy wiekszych predkosciach ok, mniej wiecej przy 20km/h i nizej wlasnie takie uczucie jak przy abs-ie tyle ze kontrolka sie nie zapala, (kontrolka jest sprawna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...