Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Pytanie odnośnie kupna samochodu a sprawdzenia VAG-iem.


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie, co moge tak od ręki sprawdzić podstawowym vag-iem jak będe oglądał samochód który chce kupic. Jestem zielony w tym temacie i chciałbym co nie co sie dowiedzieć. Może był taki temat ale nie moglem go znaleść... Przestudiowałem fac ale konkretow nie znalazłem, tylko że robi sie logi i potem ktos kto sie zna powie co i jak, ale chodzi mi tak na szybko co moge sprawdzić. Może głupie pytanie ale chce zaspokoić ciekawość :chytry: Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz pełny autoscan ale dopiero po ostrej jezdzie

logi tez sie przydadza

sprawdzasz turbo, synchronizacje wałka(czasmi cos nie gra) przepływke, PD-ki

ale musiałbys miec "dobrego" Vaga aby miec pewnosc że wszystko ok

nie ma co sie spieszyc, zrobisz wszystkie potrzebne logowania, wrzucisz na forum i bedziesz wiedziec wiecej o aucie

do tego VIN, moze bedzie jakaś informacja serwisowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli tak od ręki jak sie nie znam to w sumie nic nie sprawdze, przebiegu itd? Kiedyś była strona gdzie wpisywało sie VIN i wyyskakiwały informacje wiecie czy nadal jest taka? Bo moja co miałem już jest nieaktualna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też odczytać przebieg autka ze sterownika silnika

raczej nie bardzo po K

zrób autoscan > zapisz sobie gdzieś błędy > wykasuj je > przejedź się autem i zobacz które powrócą - to da ci niewielki obraz

Możesz zalogować statycznie na rozgrzanym silniku 007 - zobaczysz jak się ma termostat i czujnik temperatury, 013, 018, 023 - PD, 004 - ostatnia kolumna to synchronizacja rozrządu - powinna być jak najbliżej 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 nie da się odczytać przebiegu ze sterownika silnika? W b7 bez problemu... i np w takim Fordzie Galaxy z 2002r , które miałem okazje sprawdzać przy okazji logów... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg Vaga funkcja Kontrola przeniegu EDC-15 działa z niektórymi sterownikami i pozwala sprawdzić czy przebieg na liczniku jest podobny do tego co zapisane jest w sterowniku silnika Maksymalna różnica to 5% jeżeli się różni to albo został wymieniony licznik lub sterownik silnika lub najgorsze Licznik został cofnięty.... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 mozna odczytac przebieg ze sterownika EDC... osobiscie znam nawet jedno B5 której sterownik ma taką mozliwosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie to się dokładnie w b6 odczytuje przebieg zwykłym vagiem za 20zł? :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłym vagiem za 20zł nie odczytasz.. u mnie było sprawdzane VCDS i przebieg wyskoczył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...