Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Spuszczanie płynu chłodniczego z całego silnika


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak spuscic cały płyn z silnika bo dzisiaj sciągnałem waż dolny od chłodnicy ale wyleciało tylko 3 litry płynu... czy powinno się nagrzać silnik ze ściągnietym weżem od chłodnicy aż sie otworzy ternostat i wyrzuci cały płyn z silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bloku silnika powinien byc jeszcze korek spustowy,po jego wykreceniu powinno wszystko splynac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie chce wyciągać termostatu bo jak zmieniałem go to później miałem problem z dobrym założeniem jego i przeciekało z uszczelki ... jest jakaś inna metoda poza odkręceniem termostatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przeciekało ci na tym króćcu założonym na termostat to króciec do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tylko jak wyjmiesz termostat to wszystko spuścisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij waz od nagrzewnicy wszystko ci nie zleci ale napewno kilka litrow wiecej. Wiem ze polonezy mialy srube w bloku do spuszczania wody ale czy tdi tez tak maja? Mam blok od 1.9tdi ale 115km. Jutro zobacze czy jest tam jakas sruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się mi wydaje to tylko przez termostat lub o ile jest korek spustowy :) ale jeśli go nie ma to termostat .. ja tam z ponownym założeniem nie miałem problemu w żadnym aucie tylko uszczeleczki nowe za każdym razem dawałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci wyrzuci płyn który ma 80 kilka stopni to nie będzie miło ;) lepiej wyciągnąć termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sie może stac skoro wczesniej wyciagne waż od chłodnicy i bedzie sobie wisiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co te wszystkie kombinacje jak wystarczy wykręcić jak pamiętam dwie albo trzy śrubki, dodatkowo nie masz pewności, że w czasie spuszczania temp nie spadnie i się nie zamknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dzisiaj wymieniłem płyn - odkreciłem waż od chłodnicy spuscilem plyn z chlodnicy a nastepnie nagrzałem silnik zeby termostat sie otworzyl ale wyrzucił mało plynu :( zmieściło sie tylko 4,5 litra pożniej . moze dlatego ze nie wlaczylem nadmuchu ? drugie pytanko : bo ostanio w trasie wyciekł mi plyn i zalalem go wodą i dlatego chcialem wymienic wszysrko ale po dzisiejszej wymianie zostało 1.5 litra kranówki w układzie , czy cos sie moze stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...