Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] ponowna wymiana oleju w automacie


drarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio wymieniłem olej w skrzyni biegów (tiptronic) w mojej :a4fan:. Mechanik, który mi wymieniał powiedział że jak zrobię ok 1000km to żeby wymienic jeszcze raz ponieważ ten wymieniony olej był w złym stanie. Mam pytanie: Czy rzeczywiście powinienem zrobi ponowną wymianę oleju po przejechaniu 1 tyś km, czy jest to może zbędne. Dodam że skrzynia przerzuca biegi płynnie (przynajmniej wg mnie - to mój pierwszy automat). Proszę o jakąś radę i opinie na ten temat

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje że ponowna zmiana oleju to tylko próba naciągnięcia mnie na kasę.

Jutro postaram się przedzwoni pod wskazany adres, zobaczymy co mi odpowiedzą.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja o czymś takim słyszałem. po wymianie oleju u mnie mechanik nie proponował kolejnej wymiany za 1000 km, ale powiedział, że jeśli coś jest nie tak ze skrzynią, to teraz to wyjdzie. Nowy olej ( czysty i rzadszy ) wypłucze wszystkie syfy i może się okazać, że coś cieknie, a nie ciekło albo zmieniał biegi płynnie, a po wymianie przestał. :(

tak przy okazji...ile kosztowała taka impreza ? rozumiem, że z filtrem :)

właśnie poczytałem trochę i ten mechanik mógł mieć rację.

Jeśli olej był wymieniany metodą statyczną tj.tylko przez odkręcenie korka w misce i odczekanie na swobodny wyciek oleju, to tym sposobem wymienia się tylko 40-60% całego oleju. pozostała część oleju (tego w bardzo złym stanie), wymiesza się z nowym, co w konsekwencji spowoduje niewielką poprawę właściwości oleju w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju kosztowała mnie:

olej - 370zł (6 litrów)

filtr - 170

+ wymiana razem ok 700zł ale dokładnie nie powiem bo robiłem też inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej myślę że jest dobry bo został kupiony w ASO i dobrany na podstawie nr VIN mojej :a4fan:

Jest to CASTROL nr katalogowy: G052162A2

A tak na marginesie Ile oleju powinno wejsc do tiptronica?

I czy powinienem jechac na wymiane jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem swiezo po zmianie oleju. Jakis imbezyl wlal do mojej skrzyni DXIII (czerwony) oczywiscie jest to blad. Wymienilem filtr uszczelki i olej na prawidlowy (zolty) Do skrzyni miesci sie okolo 9 litrow oleju ale przy wymianie wchodzi ok 6 (u mnie 5,5) (potwierdzone w ASO), jesli chodzi o ponowna zmiane po malym przebiegu to faktycznie jest cos takiego ale tylko w wypadku kiedy skrzynia byla naprawiana. [br]Dopisany: 20 Grudzień 2007, 12:27 _________________________________________________olej 6l x 31 FEBI nr 14738 (po nr OE G 052 162 A2)

filtr 125 OE

uszczelki 145 OE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z MorgothV8 on ci wyjaśni po co te płukanie. Mechanik dobrze ci mówi ... wymień tymbardziej że widziął co zlał ... swoją drogą wybrał opcję odczekania 1000km, inni czasem odrazu poddają skrzynie płukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takie płukanie skrzyni może jakoś niekorzystnie wpłynąc na jej późniejsze funkcjonowanie??

Bo czytałem różne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastosowano ten sam olej co przewidział producent to nie wiem w czym miało by to szkodzić, oczywiście poza olejem skrzynia wymaga jeszcze innej opieki - naprawdę podpytaj MorgothV8 co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Nadarzyn albo SSerwis nie ma innej opcji, zadzwoń i Ich zapytaj, to są specjaliści, ja tam znam się jak wilk na gwiazdach, tyle co u siebie wymieniałem..... (w Nadarzynie, pomimo że mam do Nadarzyna ponad 100 km)

Podejrzewam że jak dynamicznej wymiany nie było to to jest takie "przedłuzone płukanie" i konieczna będzie ta ponowna wymiana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem na sprawdzeniu skrzyni w Nadarzynie (automat.pl). Uważam że to prawdziwi fachowcy.

Umówiłem się na przegląd. Właściciel podpiął moją :a4fan: pod komputer i dokładnie wszystko sprawdził, najpierw na postoju potem podczas jazdy. Całe sprawdzenie trwało od 2 godz, ale dużo się dowiedziałem ciekawych rzeczy.

Okazało się że były przyblokowane 2 elektrozawory w skrzyni biegów. W trakcie jazdy jeden się odblokował i zaczął prawidłowo działac (właściciel warsztatu cały czas coś mi komputerowo ustawiał). Po upuszczeniu starego oleju zalecili jego wymianę. Razem z płukaniem skrzyni i czyszczeniem weszło mi 9,5 litra, nowa uszczelka i filtr.

Po ponownym sprawdzeniu i jeździe próbnej elektrozaworek zaczął działac prawidłowo :dance:

Wszystko chodzi bardzo dobrze. Powiedzieli że na 100tyś km mam spokój. :>

Pozdrawiam i polecam automat.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zapłaciłem:

olej 700zł

filtr 140zł

uszczelka 92zł

robocizna 100zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zapłaciłem:

olej 700zł

filtr 140zł

uszczelka 92zł

robocizna 100zł

Pozdrawiam

Cena za robocizne atrakcyjna. Olej troche drogi mają bo w ASO kosztuje 60,32pln/l ( 100pln taniej wychodzi na 10l ). Ja nie wiedziałem zanim kupiłem filtr ,że trzeba oryginalny i kupiłem w InterCarsie zamiennik za 42,99pln ( pasował idealnie i z wyglądu identyczny ) :( . O uszczelce też nie wiedziałem i założyłem starą ( wyczyściłem i nałożyłem troszkę sylikonu ) :( .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...