Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] --- Prędkość maksymalna w moim bordziuchu ---


STO_PROCENT

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanczo

Zaczne od tego że nie byłem pewniem gdzie dokładnie mam umieścic tego posta ale wydumałem ze skoro mam diesla to może tu pasować. Jesli nie to zgadzam sie na :bicz:

do rzeczy...

Sprawa dotyczy prędkości maksymalnej a wiec i maksymalnych obrotów na piątym biegu..

na biegu czwartym auto kręci sie dobrze ( co do dokładnej liczby obrotowej to nie jestem pewien ale oscyluje pewnie w okolicach 4000 -4200 ) a wskazówka prędkościomierza żwawo wskakuje na 160. niby jest git...

ale wkońcu trzeba wbic 5.. i i tu moj mały problem mianowicie uzyskana wcześniej na 4 prędkość juz nie wzrasta tak szybko :kwasny: udało mi sie (oczywiście z zachowaniem przyzwoitego progu bezpieczeństwa) wychylić wskazówke na 180

Jaki odcinek drogi powinien wystarczyc do osiągnięcia >190 ?

i ile to powinno mniej wiecej trwać?

może ktoś ma tego typu doświadczenia i mi cos podpowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj czynników jest dużo:

- szerokość opon

- wiatr w twarz

- moc silnika

- przełożenie w skrzyni itp itd

ja u siebie po chipie sięgam 195 km/h, do 180 bez problemy dochodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim wykręciłem w Niemczech prawie 200 km/h, ale czułem ze niunia jeszcze by troszeczkę poszła.Obroty na wskazniku miałem około 4050 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja poszla nieco ponad 200km/h cos okolo 205km/h przy czym do 180km/h przyspiesza bez problemu. zawieszenie jest obnizone to chyba tez ma jakis wplyw na V-MAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie logi wykonuje sie na hamowni?

czy w trasie?

chyba trzeba miec specjalnego laptopa...?

czy można je wykonac u każdego mechanola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy kto ma VAGa i coś kuma może zrobić logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria - 200 km/h.

Po chipku jeszcze nie testowałem, ale sądzę ,że przekroczę 200 km/h.

Mowa o wartościach licznikowych.

Kolega sto_procent, może mieć zabity katalizator, słaba turbinkę, nieszczelność w dolocie, trudno określić bez logów dynamicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1Z z 1995r. opony 205/15" Aluspeedline na A4 do Wrocławia na zupełnej prostej ok.203km/h!!! :a4fan:

Warunki: Sucho,słońce zero wiatru,wszystkie filtry ori, bez katalizatora, olej MobilS10W40,w autku tylko ja,ok.pół baku paliwa z BP.

W takim razie nie jestem pewien czy to 90KM...ale wg pdfa Audi z tego roku speed max.1.9 TDI to 196km/h.Z 1997-98 już chyba 183km/h tak coś widziałem gdzieś u nich...

Co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1Z z 1995r. opony 205/15" Aluspeedline na A4 do Wrocławia na zupełnej prostej ok.203km/h!!! :a4fan:

Warunki: Sucho,słońce zero wiatru,wszystkie filtry ori, bez katalizatora, olej MobilS10W40,w autku tylko ja,ok.pół baku paliwa z BP.

W takim razie nie jestem pewien czy to 90KM...ale wg pdfa Audi z tego roku speed max.1.9 TDI to 196km/h.Z 1997-98 już chyba 183km/h tak coś widziałem gdzieś u nich...

Co myślicie o tym?

Moja ex B4 1Z po chipku latała 205 km/h z 5 osóbkami na pokładzie (opony zimowe, trasa gierkowska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy:

1Z :decayed: każdy mi wyskakiwał czy czerwone i w TDI jak go kupiłem a ja "nie Zwykły 90KM" a teraz mi się strasznie podoba ten silniczek...a do tego jak jeżdże do 100km/h to spala ciągle ok.4,7-4,8L/100km!

Master ile po czipie miałeś KM?Mierzyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja wtrące moje trzy grosze.

W danych fabrycznych mam 183 km/h, ale udało mi się osiągnąć rowniutkie 200 km/h, w środku było nas dwóch a na tylnej kanapie i w bagażniku 8 kół :dance: i 30 butelek piwka :> (trzeba było czymś oblać nowy zakup).

Ten rekord padł jak wracałem po niemieckich autostardach świeżutką A4 zakupioną kilka godzin wcześniej od helmuta. Aż miło mi się zrobiło i pomyślałem, że chyba najgorszy mi się nie trafił skoro popedził z ponadksiążkową prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim AHU 90PS bujnołem sie ostatnio licznikowe 180 w dwie osoby , tzn leciałem tak przez dłuższy odcinek na autostradzie za motocyklem kumpla , pójść więcej na pewno jeszcze by poszła ale nie pomyślałem o tym nawet żeby ją stestwać na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Z w połączeniu z Autobanem i moją nogą 185km/h (wskazania GPS bo licznik kłamie i nawet o tym nie wiecie)

Pewnie jakby wiało a tyłu to by poszła więcej... pedał nie był w podłodze, ale szkoda mi było silnika.

książkowe dane mi wystarczą. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...