Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Policja w sprawie kabla VAG OBD2 - KKL


maniekkkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wczoraj odwiedziła mój dom policja. Z relacji przestraszonej żony (bo mnie nie było w domu:) ) wynika, że panów interesował kabel czyt. interfejs VAG OBD2 - KKL który zakupiłem na allegro jakiś rok temu przez konto żony. Pytali czy żona ma go w posiadaniu i czy jest świadoma, że to urządzenie kosztuje 3000 zł? Pierwsze słysze o takiej sumie :shocked: ja za "oryginalny" kabelek na allegro zapłaciłem około 70 zl z przesyłką. Teraz ja czekam na telefon od Dzielnicowego w tej sprawie gdyż wziął mój nr w celu kontaktu ze mną. Z tego co zapamiętała moja żona to jesteśmy w roli poszkodowanych tzn. zostaliśmy oszukani (jeżeli nie bylismy świadomi prawdziwej wartości i "oryginalności" tego urządzenia). Z tego co mówili panowie policjanci akcja ta prowadzona jest w całej Polsce. Ktoś może miał również takie odwiedziny albo słyszał o czymś takim?

przenosze do bardziej odpowiedniego dzialu/Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może p. władza widział kabla z jakąś płytką na fotelu przez szybę samochodu i teraz chce Cię przetrzepać na legalność oprogramowania :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematy potrzebne do zrobienia tego kabla sa ogolnodostepne, kazdy moze sobie zrobic taki kabelek - pierwsze slysze zeby ktos sie czepial o cos takiego. Mogles go kupic do prywatnego uzytku - np kasowanie inspekcji serwisowej i korzystac z nie crackowanego vag'a. Jestes czysty. Ja ich wysmieje jesli przyjda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wczoraj odwiedziła mój dom policja. Z relacji przestraszonej żony (bo mnie nie było w domu:) ) wynika, że panów interesował kabel czyt. interfejs VAG OBD2 - KKL który zakupiłem na allegro jakiś rok temu przez konto żony. Pytali czy żona ma go w posiadaniu i czy jest świadoma, że to urządzenie kosztuje 3000 zł? Pierwsze słysze o takiej sumie :shocked: ja za "oryginalny" kabelek na allegro zapłaciłem około 70 zl z przesyłką. Teraz ja czekam na telefon od Dzielnicowego w tej sprawie gdyż wziął mój nr w celu kontaktu ze mną. Z tego co zapamiętała moja żona to jesteśmy w roli poszkodowanych tzn. zostaliśmy oszukani (jeżeli nie bylismy świadomi prawdziwej wartości i "oryginalności" tego urządzenia). Z tego co mówili panowie policjanci akcja ta prowadzona jest w całej Polsce. Ktoś może miał również takie odwiedziny albo słyszał o czymś takim?

przenosze do bardziej odpowiedniego dzialu/Przemo

Jeśli masz naprawdę KKL to się nie przejmuj.

Jeśli kupiłeś pirackiego VCDS-a lub VAG-COM-a to ADAKO chce się do ciebie dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie akcja jest taka, że nie chodzi o ściganie osób które kupiły tylko tych którzy sprzedają. chodzi o to, że sprzedają produkt nie oryginalny. dlatego kupujący niejako jest poszkodowany, bo sprzedany mu został kabel nie oryginalny. kupujący nie mają się czym przejmować. od jakiegoś czasu jest taka akcja i chodzi o wiele różnych przedmiotów nie oryginalnych :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na płytce VAG com 3.11 chyba więc oddam im tą płytkę a co do kabelka to nie za bardzo chce mi się go oddawać:) ale pytali tylko o kabel a nie o program co mnie też zdziwiło. Mam na bank KKL. Z tego co mówili to jest tak jak pisze tony, chodzi o to, że koleś sprzedawał jako "oryginalny". A jakby mnie przyuważyli z laptopem to by pytali o mnie a nie o żone;). A jeśli chodzi o ADAKO to znalazłem to http://allegro.onet.pl/RightsProtectionCooperationProgram.php/company/?f=51 jest tu mowa o vag-com 4xx o wcześniejszych wersjach nic nie zauważyłem. Faktycznie na necie jest pełno schematów tego kabla...ale myślę, że najlepiej będzie oddać to co kupiłem od tego gościa i...potwierdzić, że żyłem w nieświadomości :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddawać nic nie musisz, bo to ty zostałeś "oszukany" :decayed: chyba że kabel będzie potrzebny jako dowód w sprawie wtedy zostanie zabezpieczony na protokół. póki co śpij spokojnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez odwiedził pan dzielnicowy i pisał protokół kabel chciał jako dowód rzeczowy ale niestety nie oddałem go bo gdzies mi sie zapodzial,tylko to co smieszne ja go kupiłem 3 lata temu a oni teraz szukaja heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też dziś odwiedził dzielnicowy , chciał żebym oddał kabel ,ale niestety kupowałem go kumplowi nie mam go w domu jutro mam podjechać nim na komendę w celu spisania zeznań. i mam takie pytanie czy muszę go im oddać? i jak się będą pytać jakiego programu używam to co??? jest jakiś darmowy ,albo demo żebym powiedział że tylko błędy sprawdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być pier****tym żeby oddać im kabel.

Pies zjadł jedno z wytłumaczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na pałach sie czepiają wyłącznie o kabel? Czy o oprogramowanie tez :decayed: Bo ja kupiłem kabel od Viaken'a :naughty: a oni głównie tym handlują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko oprogramowanie,z powodów Praw Autorskich-kabel możesz sobie zrobić sam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...