Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kontrola spalonych żarówek


skalarx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś orientuje się jak zrealizowana jest kontrola spoalonych żarówek w B5? zmieniłem licznik na pełny FIS i świeci mi się kontrolka uszkodzonego czujnika spalonych żarówek (rzecz jasna w ogóle go chyba nie ma). Kontrolkę spalonej żarówki udało mi się oszukać zwierając odpowiedni pin do masy, ale docelowo chciałbym uruchomić taką kontrolę. Jaki jest numer przekaźnika który za to odpowiada? Podobno numer części 4B0 919 471 a przekaźnika 387. Może mi to ktoś potwierdzić? Może ktoś ma usiebie taki przekaźnik? Rozumiem, że mierzona jest rezystancja żarówek. A jak jest w przypadku xenonów (są podłączone przez przetwornice). Jeżeli ktoś ma B5 z xenonami i kontrolą żarówek to proszę - sprawdźcie mi numer przekaźnika.[br]Dopisany: 18 Grudzień 2007, 19:46 _________________________________________________ponawiam zapytanie. Nikt nic nie wie na ten temat? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak. Nie będę rozdzierał, aby szukać przekaźnika. Ale po podłączeniu xenonów oryginalnych valeo nie mam komunikatu na FIS-ie. A nic nie grzebałem przy kontroli żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz ori pełny FIS i kontrola działa jak należy :confused4: chodzi mi bardziej o potwierdzenie numeru przekaźnika i jak jes on podłączony. Mam AESIS ale jak na złość nie mogę odpalić schematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jutro na spocie, weź jakiś nośnik danych i dostaniesz schemaciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shogun0, A macie obywatelu jakies schematy do B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjadę, chyba że mnie zdmuchnie z drogi wietrzysko :polew: nośnik danych to np pendrive czy płytka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być pen, może być CD.

Do B6 też by się coś znalazło :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmiesz do Wisly? :decayed: Albo wystaw gdzies na ftp etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, bo to chyba najbardziej odpowiadający temat. Nie mogłem znaleźc tego na forum, za co odpowiadają poszczególne komunikaty? czyli ta żaróweczka przekreślona to oznacza że które światła mogły mi sie spalić? a od których zależna jest na druga żarówka?

Oczywiście chodzi o B5[br]Dopisany: 10 Grudzień 2010, 21:29_________________________________________________ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, bo to chyba najbardziej odpowiadający temat. Nie mogłem znaleźc tego na forum, za co odpowiadają poszczególne komunikaty? czyli ta żaróweczka przekreślona to oznacza że które światła mogły mi sie spalić? a od których zależna jest na druga żarówka?

Oczywiście chodzi o B5[br]Dopisany: 10 Grudzień 2010, 21:29_________________________________________________ :)

Jesli masz orginalnie przekaźnik to po pojawieniu sie zaróweczki na fisie masz przepalona któras z zarówek, jaka to juz musisz poszukac,

a jak wyskoczy bremse lights to szukaj przepalonej zarówki w stopie.

A i nie zawsze wyskakuje Bremse Lights , bo to zalezy od ustawionego jezyka na fisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie odnośnie kontroli żarówek. Mam fabryczną instalację z białym licznikiem i małym fis-em, przy tylnej lampie znalazłem moduł kontroli żarówek - wszystko fabrycznie. Ale kontrola żarówek nie działa, ani w przednich ani w tylnych lampach. po wyjęciu żarówki nic się nie dzieje... Kontrolka klocków, płynu itd. działa prawidłowo. Ktoś wie i co może chodzić?

Dodatkowo jeżeli na postoju wcisnę przycisk od auto-checka, pojawiają się wszystkie ikonki po kolei, ale nie ma wśród nich kontrolki żarówki (wydaje mi się, że kiedyś była).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tylnej lampie

Gdzie dokładnie? Zrobisz foto?

Przy małym fisie nie ma kontroli żarówek, musiałbyś założyć pełnego FISa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...