Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CAB] Problem z doborem tarcz


Rahshy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem szczesliwym posiadaczem audi a4 B8 z 2008roku sedan 2.0 TDI o nr VIN WAUZZZ8K88N007524

Koncza mi sie przednie tarcze i klocki... jakie wymiary powinna miec tarcza (w intercarsie sa od szer. 330 do 345 i grubosci od 29,5 - 32 dla tego modelu)

Chce dobrac dobre tarcze, zakup wiekszej wiaze sie zapewne z zmiana zacisku... chyba ze sie myle?

ps. jakiej firmy wybrac tarcze i klocki? mozecie cos doradzic?

Pozdrawiam Audi fanow :hi: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz dokłądnie oznaczenie silnika ?????

taklie jak w opisie bo cos mi nie gra :mysli: :mysli:[br]Dopisany: 29 Marzec 2011, 18:23_________________________________________________powinno byc 314mm lub 320mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie ze dokladnie nie wiem jakie mam oznaczenie silnika :decayed: dlatego podalem nr VIN

czyli moge sobie wybrac :) miedzy 314 a 320, wieksza tarcza (teoretycznie) powinna byc lepsza?

I co jesli chodzi o firmy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz sobie wybrać tarczy, do konkretnego zacisku i jarzma jest odpowiednia tarcza.

z firma moge polecić ze swojej strony, TRW, Bosch i Ferodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij koło i zrób foto

chyba ze wszystko widac przez felge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz sobie wsadzić obojętnie jakiej tarczy. Katalogi podają kilka możliwości, ponieważ przy danym silniku mogły występować różne zaciski, a co za tym idzie inne wymiary tarczy.

Tak jak już Dev pisał masz tarcze 314mm lub 320mm, nie możesz sobie wsadzić tarczy 320mm, jeżeli teraz na aucie masz 314mm i na odwrót.

Pewnie jeszcze dziś Tobie Dev poda jaką masz tarcze, bo ja już tak obeznany nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmerman polecam nr to 100.3330.20 std, ewentualnie sportowe-wiercone 100.3330.50 nr org dla Twojego vin to 8K0615301 oczywiście 314mm a i odradzam ATE to sprzedawane na wschodnia Europe to badziew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz poprawić fabryczne hamulce bez modyfikacji to polecam tarcze i klocki EBC brakes , miałem je w dwóch autach i byłem bardzo zadowolony. Tarcze maja w kilku radzajach albo gładkie albo nacinane i nawiercane , klocki polecam Green stuff (dobrze hamują , mało pylą i są b.trwałe) jeżdżący ostrzej polecaja Red stuff ale ja ich nie próbowałem (są droższe i podobno szybciej schodzą). Na ich stronie ebcbrakes.pl jest wyszukiwarka i możesz sobie dobrać co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za rady :good: zdecydowalem sie zakupic tarcze nawiercane niestety obecnie otto Z. sport jest nie dostepny w zadnym magazynie (moze pod koniec maja bedzie) czy istnieja inne (dobre) nawiercane tarcze do tego modelu???

Dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego rozmiaru nie ma perforowanych tarcz ani lepszego klocka :confused4: :confused4: :confused4:

najlepszyw wyjsciem bedzie przejscie na tarcze 320mm i FDS-y bo takowe wystepuja

ale za tym idzie zmiana zacisków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...