Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wymiana poszczególnych filtrów - co ile kilometrów?


kula

Rekomendowane odpowiedzi

Przy każdej wymianie oleju co 15 tyś. km wymieniam oczywiście filtr oleju.

Jednak są różne opinie na temat wymiany pozostałych filtrów:

filtr paliwa - co 30 tyś km?

filtr powietrza (zakładając, że nie jeżdżę non stop po szutrowych drogach) - co 30 tyś. km?

filtr kabinowy - co 30 tyś km?

będę wdzięczny za zdefiniowanie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej wymianie oleju co 15 tyś. km wymieniam oczywiście filtr oleju.

Jednak są różne opinie na temat wymiany pozostałych filtrów:

filtr paliwa - co 30 tyś km?

filtr powietrza (zakładając, że nie jeżdżę non stop po szutrowych drogach) - co 30 tyś. km?

filtr kabinowy - co 30 tyś km? wymieniam wszystko przy zmianie oleju czyli co 15- 20 tys.

będę wdzięczny za zdefiniowanie tematu.

ja wymienia wszstkie filtry przy zmianie oleju kolo 15- 20 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniem często - średnio robię 30kkm rocznie a więc:

olej i filtr: co 10kkm

filtr powietrza: co 10kkm

kabinowy: co 10kkm lub częściej, wszystko zależy od jego stanu

paliwa: co 20kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa - co 15-20 tyś.

filtr powietrza - 10-15 tyś

filtr kabinowy - 2 razy do roku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wymieniam wszystkie filtry przy każdej wymianie oleju czyli co 15 tyś (mniej wiecej dwa razy w roku). Nie ma co oszczedzać na wymianie filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim :).

Wczoraj kupiłem AWX'a i według osoby od której kupowałem auto olej powinienem wymienić za 6tyś km, ale mam zamiar powymieniać wszystkie filtry jeszcze w tym tygodniu a nie jestem pewnien co do oleju(Lał tam mobil 1 podobno). Sądzicie że lepiej dmuchać na zimne i jednak wymienić filterki a także olej(ale na MOTUL np?) niż poźniej miałoby coś się dziać? Podjadę do znajomego mechanika żeby mógł obejrzeć auto i wtedy napewno będę wiedział coś więcej. Dodam że jestem początkujcym kierowcą;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wymieniam wszystkie filtry i olej co 12 tys na tym nie ma co oszczędzać :kox:[br]Dopisany: 11-04-2011, 17:25:57_________________________________________________

Siemanko wszystkim :).

Wczoraj kupiłem AWX'a i według osoby od której kupowałem auto olej powinienem wymienić za 6tyś km, ale mam zamiar powymieniać wszystkie filtry jeszcze w tym tygodniu a nie jestem pewnien co do oleju(Lał tam mobil 1 podobno). Sądzicie że lepiej dmuchać na zimne i jednak wymienić filterki a także olej(ale na MOTUL np?) niż poźniej miałoby coś się dziać? Podjadę do znajomego mechanika żeby mógł obejrzeć auto i wtedy napewno będę wiedział coś więcej. Dodam że jestem początkujcym kierowcą;).

Pewnie zmień sam i chociaż masz pewnośc bo przy sprzedaży zazwyczaj kazde auto ma zmienione olej filtry i rozrząd :kox: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej norma przy wymianie oleju ;)powietrz tez mozna wymienic nie jest drogi :kox: paliwa to juz zalezy od ciebie jakie paliwo lejesz mysle ze co 30 tyś km kabinowy 1 raz w roku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy też w jakich warunkach jeździsz...

filtr oleju to standard przy każdej wymianie co 15tyś

powietrza - jak po polnych to obowiązkowo przy każdej wymianie! nie jest drogi, więc 20zł nie ma co szczędzić

kabinowy - w zależności od kondycji, raz-dwa razy do roku

paliwa - obowiązkowo przed zimą! byś nie płakał pewnego mroźnego poranka.. :tongue4: no i nie tankować ochłamów

ps.jak wspomniano wyżej nie ma co szczędzić na takie rzeczy, jak dbasz tak masz :) a skoro stać Cie na takie auto to nie można żulić na jego utrzymanie :gwizdanie: ot moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tobą:) Nie mam zamiaru oszczędzać na niczym do auta choć już mi z każdy próbuje w moim gronie "doradzić" żeby korzystać z zupełnie innych części:/. Tylko osoby które miały okazję używać kilu rodzajów części doradzają mi te lepsze:>. Na dniach zostanie wymieniony filtr kabinowy i powietrza natomiast nie wiem czy czekać z wymiana oleju i filtra oleju co powinno nastąpić wg poprzedniego właściciela za 6 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po 12000km wymieniałem wszystkie filtry (druga wymiana po zakupie) i tak będę robił za każdym razem. Nie ma co oszczędzać na filtrach gdyż koszt niewielki względem ewentualnych szkód :) a to co zobaczyłem po wyjęciu filtra paliwa tylko mnie do tego przekonało a tankuję na sprawdzonych stacjach i raczej ulepszonego diesla... Filtry stosuję ori Bosch.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja olej i filtr oleju zmieniam co 10 ponieważ silnik po programie, kabinowy wedle uznania a powietrza co 15 tysięcy. Paliwa wystarczy zmieniać co drugą zmianę oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...