Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Chyba zabiłem skrzynię


Addie79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie odebrałem auto z warsztatu po wymianie końcówek drążków :gwizdanie: Wracając wieczorkiem do domku miałem nerwowe zawracanie na 3 w jednej z zablokowanych uliczek osiedlowych. Wrzuciłem 1, mały uslizg opon, hamulec, wsteczny, koła w prawo, gaz w podłogę (bo za długo mi się w korku stało), ruszyłem ledwo do tyłu i :wallbash: STRZELIŁO, trochę dziwnego chrobotu i nie wiem co narobiłem :shocked: wszystko działa jak przedtem, wrzucam bieg, puszczam sprzęgło i tylko lekko chrobocze ale stoję w miejscu. Nie jeżdżę już ani do przodu ani do tyłu. Podpowiedzcie proszę, czy mam już zezłomować auto, czy jeszcze nim wrócę na drogi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze nie złomował albo :mysli:

zartuje mysle ze koledzy - znawcy układu napędowego Ci pomogą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik mi zniknęły biegi koszt regeneracji 1000 zł ,ale u Ciebie mi to na poduchy wygląda ale, znawcą nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie biegi wchodzą normalnie jak przedtem? Wygląda na przegub czyli nie powinno być tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza odpowiedź jest dla mnie jak balsam, prawie mnie uspokaja ale ta druga sprawia, że zacznę jeździć jak ciota i bez emocji :sick3: żeby nie nadwyrężać mojej babci b5 :slina:[br]Dopisany: 31 Marzec 2011, 21:49_________________________________________________Panowie blejk i Konrad - dzięx, mam nadzieję że macie rację. Wasza zgodność pomaga mi złapać oddech. Jestem jeszcze w małym szoku powypadkowym :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub przy skrzyni, hmmm.

Albo okładzina na tarczy się posypała i nie wysprzęgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest raczej przegub może ale wątpię sprzęgło z tego co opisałeś. Na miejscu w którym normalnie autem stoisz pod domem albo może tam gdzie go będziesz prowadził jak się zepsuje :P Zaciągnij ręczny wrzuć 1 i strzel ze sprzęgła z gazem i wyjdzie choroba :) Albo pod auto samochód na lewarki i słuchać z kanału i oglądać. Bo będziesz go holował z końca miasta albo gorzej jak urwie przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła skręcone na maxa czyli największe obciążenie przegubu + ostre ruszenie na 100% przegub gdyby skrzynia miała paść przy takim manewrze to co drugie auto ma rozwaloną skrzynię :polew: wymień przegub i jeździ dalej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem 1, mały uslizg opon, hamulec, wsteczny, koła w prawo, gaz w podłogę (bo za długo mi się w korku stało), ruszyłem ledwo do tyłu i :wallbash: STRZELIŁO, trochę dziwnego chrobotu i nie wiem co narobiłem :shocked: wszystko działa jak przedtem, wrzucam bieg, puszczam sprzęgło i tylko lekko chrobocze ale stoję w miejscu.

pewnie siara była jak wysiadłeś zmieszany z auta i patrzyłeś co się stało :polew:

prawdopodobnie przegub wewnętrzny (ten przy skrzyni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak da sie jechac i chrobocze to skrzynia , mialem taki przypadek w vw t4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak da sie jechac i chrobocze to skrzynia , mialem taki przypadek w vw t4:)

nie jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam drodzy klubowicze, również prze :polew:śmiewcom. Może i źle zakwalifikowałem mój przypadek, ale jestem laikiem w dziedzinie mechaniki pojazdowej więc dla mnie to wygladało na awarię skrzyni. Okazało się dziś, że to był prawy przegub. Za wszystko zapłaciłem 2stówki i gitara. Czekam az lewy zacznie stukać przy skręcaniu :wink4: Dzięki temu co mnie spotkało, wiem przynajmniej kogo wiecej na tym forum nie słuchać. Pozdrawiam Wszystkich Fanatyków Audi. 3mcie się. :notworthy::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem znawcą nie jestem :gwizdanie: i pisałem że, mi zniknęły biegi :> Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej dawaj w palnik na skręconych kołach :good: :oklaski: :wallbash:

nie bedzie moze tak zle :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej dawaj w palnik na skręconych kołach :good: :oklaski: :wallbash:

a Ty kolejny raz piszesz bezsensowne komentarze :polew:

ile razy ja tak robiłem w samochodach na ośke i przegub przeżył koledze nie trudno wymienił i ma spokój :gwizdanie:[br]Dopisany: 02 Kwiecień 2011, 08:53_________________________________________________wiadomo ze sie nie powinno ale czasami sytuacja wymaga i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty kolejny raz piszesz bezsensowne komentarze :polew: ...

... ile razy ja tak robiłem w samochodach na ośke i przegub przeżył ... wiadomo ze sie nie powinno ale czasami sytuacja wymaga i tyle

Ty za to sensownie piszesz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, kolega robert. szuka zaczepki od początku i tyle. Zgłosiłem się po pomoc i uzyskałem ją od kilku osób, za co podziękowałem. Gdybym chciał poczytac puste i idiotyczne komentarze, znam ku temu lepsze miejsca niż to. Dzieciak nie ma komu podogryzać, niech sobie ulży. A jak mówią- Kto sobie popiep...y, dzień ma potem lepszy. Pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...