Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki Łódzkie


Seba_LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Seba_LDZ

    14310

  • klysek

    8185

  • bartek1605

    6526

  • Kimi

    5681

Top użytkownicy w tym temacie

Gość SpongeBob

ja powiem tak: bo moze nie kazdy bedzie chcial isc a i tak na juwenalia wchodzimy poznoe wiec jak sie zorganizujemy to mozemy sie spotkac na tym grilu zrobic sobie podklad i pozniej na juwenalia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin czyli co handlowca za łeb i nową przepływkę czy jak? Czy ten check może się zapalać właśnie od niej?

check zapala sie wtedy kiedy sterownik silnika zlapie istotny blad. w Twoim przypadku lapie uboga mieszanke i wypadajace zaplony.

wiemy ze lambda pracuje prawidlowo, wiemy tez ze nie masz chipa. na podstawie logow widac jednak ze przeplywomierz podaje zawyzone wartosci. i wlasnie tu jest problem - sama przeplywka jako urzadzenie jest sprawna ale nie podaje prawidlowych wartosci do sterownika. silnik w jakims stopniu skoryguje sobie dawke paliwa itp itd. niemniej jednak jest to ograniczony zakres korekty.

obawiam sie ze nie bedziesz mogl oddac tej przeplywki - na jakiej podstawie ? pisalismy rowniez ze musi to byc identyczna przeplywka a nie zamiennik :/ wydaje mi sie ze bedziesz sie musial wykosztowac po raz kolejny tym razem na ori - czy nowke czy uzywke to juz twoj wybor.

mam nadzieje ze ktos sie wypowie w tej kwestii i podwazy moja opinie bo rozumiem ze pieniadze nie rosna na drzewach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wez siostre :evil:

weź siostrę..to więcej osób przyjdzie może bo widać jakaś fajna foczka :evil:[br]Dopisany: 23 Maj 2011, 23:13_________________________________________________

Marcin czyli co handlowca za łeb i nową przepływkę czy jak? Czy ten check może się zapalać właśnie od niej?

check zapala sie wtedy kiedy sterownik silnika zlapie istotny blad. w Twoim przypadku lapie uboga mieszanke i wypadajace zaplony.

wiemy ze lambda pracuje prawidlowo, wiemy tez ze nie masz chipa. na podstawie logow widac jednak ze przeplywomierz podaje zawyzone wartosci. i wlasnie tu jest problem - sama przeplywka jako urzadzenie jest sprawna ale nie podaje prawidlowych wartosci do sterownika. silnik w jakims stopniu skoryguje sobie dawke paliwa itp itd. niemniej jednak jest to ograniczony zakres korekty.

obawiam sie ze nie bedziesz mogl oddac tej przeplywki - na jakiej podstawie ? pisalismy rowniez ze musi to byc identyczna przeplywka a nie zamiennik :/ obawiam sie ze bedziesz sie musial wykosztowac po raz kolejny tym razem na ori - czy nowke czy uzywke to juz twoj wybor.

mam nadzieje ze ktos sie wypowie w tej kwestii i podwazy moja opinie bo rozumiem ze pieniadze nie rosna na drzewach

ja tam znajduję kasę nawet w sklepie z mięsiwem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak...na chwilę obecną mam wszystko w d*pie :gwizdanie: Tak po prostu. Na juwenalia mogę iść, na grilla również, jak będzie trzeba, to działkę pod Bełchatowem udostępnię. Mam dość na dzisiaj i liczę na Waszą inwencję :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin czyli co handlowca za łeb i nową przepływkę czy jak? Czy ten check może się zapalać właśnie od niej?

check zapala sie wtedy kiedy sterownik silnika zlapie istotny blad. w Twoim przypadku lapie uboga mieszanke i wypadajace zaplony.

wiemy ze lambda pracuje prawidlowo, wiemy tez ze nie masz chipa. na podstawie logow widac jednak ze przeplywomierz podaje zawyzone wartosci. i wlasnie tu jest problem - sama przeplywka jako urzadzenie jest sprawna ale nie podaje prawidlowych wartosci do sterownika. silnik w jakims stopniu skoryguje sobie dawke paliwa itp itd. niemniej jednak jest to ograniczony zakres korekty.

obawiam sie ze nie bedziesz mogl oddac tej przeplywki - na jakiej podstawie ? pisalismy rowniez ze musi to byc identyczna przeplywka a nie zamiennik :/ wydaje mi sie ze bedziesz sie musial wykosztowac po raz kolejny tym razem na ori - czy nowke czy uzywke to juz twoj wybor.

mam nadzieje ze ktos sie wypowie w tej kwestii i podwazy moja opinie bo rozumiem ze pieniadze nie rosna na drzewach

a jakie błędy na silniku pojawiły się przy "żółtym silniczku"? wszystko związane ze skutkami nieprawidłowego działania przepływki czy coś nowego się urodziło?

ps: na temat 1.8T trudno z Tobą polemizować... nikt lepiej tego silnika nie zna jak Ty... :cool1: wcześniej przepływka pokazywała za mało..., dużo za mało... po wymianie na nową/zamiennik przy logach dawała swoje i fura ciągnęła na Włókniarzy ładnie... i uważaliśmy temat za zamknięty ale może ona faktycznie daje za dużo skoro z wyliczeń wychodzi 180KM... a to 180KM nie ma i mimo, że fajnie się zbiera to jednak z wyliczeń moc wychodzi nierealna..... hmmmmmm...... może na forum zapodać logi by chłopaki obczaili i wypowiedzieli się... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantonik - tym razem byla to uboga mieszanka i wypadajace zaplony na pierwszym cylindrze.

przeplywka ktora byla wczesniej nie pokazywala praktycznie nic wiec to z gory wiadomo bylo ze jest tylko na smietnik. ta obecna nie zwraca zadnych bledow zwiazanych z nia sama ale na moje oko mierzy za wysoko. sterownikowi wydaje sie ze ma za duzo powietrza i tnie paliwo a to powoduje uboga mieszanke. jest to tylko i wylacznie moje gdybanie.

wydaje mi sie ze masz racje - chyba trzeba sie zwrocic do tegich glow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin czyli co handlowca za łeb i nową przepływkę czy jak? Czy ten check może się zapalać właśnie od niej?

check zapala sie wtedy kiedy sterownik silnika zlapie istotny blad. w Twoim przypadku lapie uboga mieszanke i wypadajace zaplony.

wiemy ze lambda pracuje prawidlowo, wiemy tez ze nie masz chipa. na podstawie logow widac jednak ze przeplywomierz podaje zawyzone wartosci. i wlasnie tu jest problem - sama przeplywka jako urzadzenie jest sprawna ale nie podaje prawidlowych wartosci do sterownika. silnik w jakims stopniu skoryguje sobie dawke paliwa itp itd. niemniej jednak jest to ograniczony zakres korekty.

obawiam sie ze nie bedziesz mogl oddac tej przeplywki - na jakiej podstawie ? pisalismy rowniez ze musi to byc identyczna przeplywka a nie zamiennik :/ wydaje mi sie ze bedziesz sie musial wykosztowac po raz kolejny tym razem na ori - czy nowke czy uzywke to juz twoj wybor.

mam nadzieje ze ktos sie wypowie w tej kwestii i podwazy moja opinie bo rozumiem ze pieniadze nie rosna na drzewach

nie wiem czy to cos wniesie czy nie w kazdym razie znajomy mial podobna sytuacje ze zle dobrana przeplywka nie sledzielm do poczatku watku Brunona :)

wiec nie wiem gdzie kupil co i jak w kazdym razie znajomy wrocil powiedzial ze jest nie tak jak byc powinno przedstawil ze jest to przeplywka

i bez slowa wymienili na dwie kolejne az znalezli ta trzecia ktora dzilala poprawnie i wszystko wrocilo do normy tak jak byc powinno :)

i oczywiscie nie placil za kolejne przeplywki ... tylko za 1 ta ktora juz oplacil wczesniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to cos wniesie czy nie w kazdym razie znajomy mial podobna sytuacje ze zle dobrana przeplywka nie sledzielm do poczatku watku Brunona :)

wiec nie wiem gdzie kupil co i jak w kazdym razie znajomy wrocil powiedzial ze jest nie tak jak byc powinno przedstawil ze jest to przeplywka

i bez slowa wymienili na dwie kolejne az znalezli ta trzecia ktora dzilala poprawnie i wszystko wrocilo do normy tak jak byc powinno :)

i oczywiscie nie placil za kolejne przeplywki ... tylko za 1 ta ktora juz oplacil wczesniej :)

wnosi do tematu sporo - wydawalo mi sie ze malo prawdopodobne jest to ze wymienia urzadzenie ktore samo w sobie dziala. Bruno kupil zamiennik przeplywki i prawdopodobnie wlasnie ona powoduje problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli byłaby możliwość wymiany przepływki na inną i ponownego sprawdzenia to można się pobawić... nie wiem tylko czy te zamienniki poprostu tak mają i mogą mieć odchyłki od warto przepływki ori... w końcu cena przepływki ori do ceny zamiennika jest bardzo dużą i może ta różnica nie wynika tylko ze znaczka OOOO na części....

W sumie Marcin napisał, że w silniku błędów stricte związanych ze źle działającą przepływką nie było... tylko tutaj taki błąd może się nie pojawić ponieważ sama przepływka działa... a że troszeczkę przekłamuje to już inna bajka...

[br]Dopisany: 24 Maj 2011, 00:10_________________________________________________nooom o tym samym pisałem jak w międzyczasie mnie ubiegłeś :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

oile sie nie myle on kupil ori przeplywke nie wiem jak jest z zamiennikami chociaz mi sie wydaje ze to wszystko sprawa serwisu

bo tak jak Marcin napisal przeplywka jest dobra :) tylko moze nie koniecznie do tego egzemplarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...