Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Podświetlane wskazówki licznika


MarcinRoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, :hi:

Nie wiem czy to dobry dział, ale mnie trapi pytanie.. dlaczego niektóre wersje mają podświetlane wskazówki prędkościomierza zaledwie po wł. zapłonu bez wł. świateł postojowych, bądź mijania) a niektóre nie??? Czy da się to zmienić np. odpowiednim kodowaniem, czy trzeba ingerować w elektrykę?[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 21:14_________________________________________________up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam foty ale chyba się nie zrozumieliśmy o co mi chodzi :) Po przekręceniu kluczyka w jedych wersjach wszystkie wskazówki świecą się na czerwono, a w innych dopiero po wł. min świateł postojowych. Pytam o to bo już widziałem kilkanaście a4-ek i niektóre ( w tym moja ) są bez tego "bajeru" :kox: aa i dodam, że chodziło mi o wszystkie wskazówki czyli, prędkościomierza, obrotów,paliwa i temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko jeden wątek gdzie kolega pytał o to http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=7941.0;highlight=nie+swieca+wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od licznika można sobie ustawić opcję podświetlania po włączeniu zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres 17 - Instruments

10 - Adaptacja --> kanał 19

Tutaj ustawiamy kodowanie wg swojej konfiguracji.

?xxxx: Illumination Option

0 - Needle and Scala only active at 'Light on"

1 - Needle already active at 'Ignition on'

2 - Scale already active at 'Ignition on'

3 - Scala (2. Map) and Needle at "ignition on" active

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak trzeba jezdzic caly rok na swiatlach... w nocy tez :) po co Ci ma podswietlac wskazuwki w dzien?? i tak tego podswietlenia nie widac... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak trzeba jezdzic caly rok na swiatlach... w nocy tez :) po co Ci ma podswietlac wskazuwki w dzien?? i tak tego podswietlenia nie widac... :mysli:

Odpowiem Ci w b. prosty sposób :) otóż jestem obecnie w NL, a tu nie ma tego obowiązku.. i rozpocząłem też ten wątek ze wzgl. na moich kolegów również właścicieli a4 b6 :cool1:[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2011, 23:18_________________________________________________domin79 dzięki za kodowanie :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak trzeba jezdzic caly rok na swiatlach... w nocy tez :) po co Ci ma podswietlac wskazuwki w dzien?? i tak tego podswietlenia nie widac... :mysli:

Odpowiem Ci w b. prosty sposób :) otóż jestem obecnie w NL, a tu nie ma tego obowiązku.. i rozpocząłem też ten wątek ze wzgl. na moich kolegów również właścicieli a4 b6 :cool1:[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2011, 23:18_________________________________________________domin79 dzięki za kodowanie :oklaski:

okey rozumie :) tak tylko zapytalem bo mnie to zainteresowalo ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres 17 - Instruments

10 - Adaptacja --> kanał 19

Tutaj ustawiamy kodowanie wg swojej konfiguracji.

?xxxx: Illumination Option

0 - Needle and Scala only active at 'Light on"

1 - Needle already active at 'Ignition on'

2 - Scale already active at 'Ignition on'

3 - Scala (2. Map) and Needle at "ignition on" active

No i lipa... wskazówki nie świecą...( u mnie kodowanie jest dziwne bo tylko 100) nie mam pełnego FIS-a .. może dlatego? Choć sądzę, że to jednak kwestia licznika.. ja mam z początku 2001 a inne widziałem z podświetleniem ale już od 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie: nie wiem dokładnie w których rocznikach opcja ta występowała, ale wiem, że jak cofa się licznik to ginął pierwotne kodowania. jak ktoś się nie przyłożył i nie zakodował ponownie takich drobiazgów jak podświetlenie wskazówek to takie są efekty. Więc z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że nie świecące wskazówki są efektem cofania licznika. Jak się mylę proszę mnie poprawić. Co do ponownego kodowania po cofnięciu mam 100 % pewności, widziałem takie sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 100 % pewności, widziałem takie sytuacje.

może tak jak piszesz

ale mamy pewność czym się zajmujesz

:bicz3: :lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie: nie wiem dokładnie w których rocznikach opcja ta występowała, ale wiem, że jak cofa się licznik to ginął pierwotne kodowania. jak ktoś się nie przyłożył i nie zakodował ponownie takich drobiazgów jak podświetlenie wskazówek to takie są efekty. Więc z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że nie świecące wskazówki są efektem cofania licznika. Jak się mylę proszę mnie poprawić. Co do ponownego kodowania po cofnięciu mam 100 % pewności, widziałem takie sytuacje.

Tak tylko ja próbowałem wielu opcji kodowania i nic...

hmmmm dziwne.. kupiłem auto ( osobiście w Belgii) z przebiegiem 198tys. Książka była... sprawdzałem też po vinie i 5 m-cy wcześniej był ostatni wpis na 182 tyś. Na prawdę sugerujesz, że mam cofnięty licznik? No chyba, że o te 15 tyś km....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a to nie jest związane z czujnikiem światła który jest na blacie prędkościomierza?

fakt może masz ściemnione do 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

miałem wskazówki które się świeciły non stop i będąc na serwisie kazałem zmienić jezyk na Angielski z Niemieckiego , po jakimś czasie zauważyłem że wskazówki mi sie nie świecą , sprawdziłem kodowanie na kanale 19 w instrumentach i jest 1000 czyli jedynka z przodu oznacza siwecenie wskazówek po przekręceniu kluczyka , zresztą zaświecały sie zaraz po otwarciu drzwi razem z licznikiem i zegarem .

na pytanie "może ściemnione " odpowiadam ze próbowałem wszystkiego i nic ,

macie jakąś podpowiedz co może być namieszane ?

pzdr. PJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaświecały sie zaraz po otwarciu drzwi razem z licznikiem i zegarem

To masz jeszcze inaczej. Ja mam tak że jak otworzę auto to świeci sie tylko zegar i licznik. Po włączeniu zapłonu gdy mam wyłączone światło w środku to zapalają sie dodatkowo wskazówki a gdy jest światło włączone to tez podświetla się cała tarcza i świeci juz cały licznik jak przy włączonych światłach. Jeśli chodzi o kodowanie to jutro moge sprawdzic jakie jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...