Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Podświetlane wskazówki licznika


MarcinRoz

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem Dominik (domin79) też miał nie podświetlane, jak zmienił język na niemiecki i dopiero mu się udało więc pytajcie jego on sobie z tym poradził :gwizdanie: :gwizdanie: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapaliłem auto podlączyłem kompa , mialem jesyk niemiecki ale zmienilem na angielski z powrotem na niemiecki i kodowałem wskazówki tak jak powinno być . Wyłączylem kompa , wyłączyłem auto . Po minucie przekręciłem kluczyk i lipa!! Nic sie nie zmieniło hm.. szkoda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin79 jak znajdziesz powód dlaczego czasami działa a czasami nie to daj niezwłocznie znać na forum i jak możesz to na priv , bo mogę przeoczyć.[br]Dopisany: 27 Grudzień 2011, 23:05_________________________________________________Sprawdzę jeszcze języki ,spróbuje na każdym zrobić kodowanie . Może na którymś pójdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że była jakaś zmiana softu/sterowania? liczników chyba w 2003r. Być może w pierwszych licznikach, mimo przyjmowania kodowania przez licznik, nie da się tego podświetlania zrobić? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że po zgaszeniu auta nie mogę włączyć świateł od oświetlenia wnętrza (np lampki do czytanie) jestem wstanie to zorobić tylko gdy kluczyk jest w pozycji zapłon lub dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki (rozłączenie immo) wtedy świeci jakieś pół minuty i znowu nie można go włączyć aż otworze drzwi i wtedy działa kolejne pół minuty. Jak auto jest odpalone nie ma żadnego problemu. Sytuacja podobna do tej gdy zamknie się samochód pilotem w kluczyku auto ma wtedy odcięty prąd i oświetlenie nie działa. Wcześniej oświetlenie działo normalnie i mogło świecić godzinami jest to możliwe że dzieje się tak przez kodowanie licznika z "3" z przodu? PS przed kodowaniem było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 2001r i mam podświetlane wskazówki przy wyłączonych światłach, więc to chyba nie zależne od daty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak prawde pisząc to nikt do konca nie wie o co chodzi . A moze program vag-com np moj a kogos innego moze z tym jest problem i nie koduje .Wiem ze juz dochodzimy do róznych opcji ale sam nie wiem do czego sie tu przyczepić . [br]Dopisany: 30 Grudzień 2011, 17:40_________________________________________________Moze auto hmm.. ja mam z Holandii moze te z niemiec mają taką opcję [br]Dopisany: 30 Grudzień 2011, 17:41_________________________________________________Pstan to zmien kodowanie tak jak bylo wczesniej i daj znac czy jest jakas zmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez próbowałem zmienić kodowanie vagiem i nic się nie działo,dzisiaj spróbowałem VWTolem i poszło od ręki,tylko musiałem wklepać ręcznie kodowanie 1xxxx ( u mnie 10000),i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze dzis czy da sie tym programem u mnie . A Gacek51 powiedz dokładnie jak to zrobic bo nie widziałem jeszcze tego programu . [br]Dopisany: 02 Styczeń 2012, 14:11_________________________________________________

tylko musiałem wklepać ręcznie kodowanie

Co to znaczy ?

Wpisujesz kanal 19 i kodujesz na 10000 tak jak w vag-com ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety :wallbash:[br]Dopisany: 02 Styczeń 2012, 18:16_________________________________________________Ide zaraz zrobic to kodowanie z innego laptopa . Moze to cos da i vwtool kodowałem na wyłączonym zaplonie . Wiec zapale fure i sprawdze najpierw vwtool a póżniej normalny vag . Zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto faktycznie coś masz z tym licznikiem,u mnie vag tez miał problemy,a vwtool poszedł od ręki.

VWToolem koduje się tak samo jak vagiem,tylko trzeba wiedzieć jakie kodowanie trzeba wpisać,bo vwtool wyswietla tylko 3 cyfry,a trzeba wpisać 5 cyfr.

Mam przy okazji pytanie ,czy mozna tez podswietlic tarcze tak jak wskazówki,po zapłonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...