Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Podświetlane wskazówki licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, :hi:

Nie wiem czy to dobry dział, ale mnie trapi pytanie.. dlaczego niektóre wersje mają podświetlane wskazówki prędkościomierza zaledwie po wł. zapłonu bez wł. świateł postojowych, bądź mijania) a niektóre nie??? Czy da się to zmienić np. odpowiednim kodowaniem, czy trzeba ingerować w elektrykę?[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 21:14_________________________________________________up

Opublikowano

a nie wszystkie tak mają????

Opublikowano
  • Autor

Nie mam foty ale chyba się nie zrozumieliśmy o co mi chodzi :) Po przekręceniu kluczyka w jedych wersjach wszystkie wskazówki świecą się na czerwono, a w innych dopiero po wł. min świateł postojowych. Pytam o to bo już widziałem kilkanaście a4-ek i niektóre ( w tym moja ) są bez tego "bajeru" :kox: aa i dodam, że chodziło mi o wszystkie wskazówki czyli, prędkościomierza, obrotów,paliwa i temp.

Opublikowano

mi właśnie o to chodziło i dobrze cię zrozumiałem :wink4:

Opublikowano

Zależnie od licznika można sobie ustawić opcję podświetlania po włączeniu zapłonu.

Opublikowano

Adres 17 - Instruments

10 - Adaptacja --> kanał 19

Tutaj ustawiamy kodowanie wg swojej konfiguracji.

?xxxx: Illumination Option

0 - Needle and Scala only active at 'Light on"

1 - Needle already active at 'Ignition on'

2 - Scale already active at 'Ignition on'

3 - Scala (2. Map) and Needle at "ignition on" active

Opublikowano

i tak trzeba jezdzic caly rok na swiatlach... w nocy tez :) po co Ci ma podswietlac wskazuwki w dzien?? i tak tego podswietlenia nie widac... :mysli:

Opublikowano
  • Autor

i tak trzeba jezdzic caly rok na swiatlach... w nocy tez :) po co Ci ma podswietlac wskazuwki w dzien?? i tak tego podswietlenia nie widac... :mysli:

Odpowiem Ci w b. prosty sposób :) otóż jestem obecnie w NL, a tu nie ma tego obowiązku.. i rozpocząłem też ten wątek ze wzgl. na moich kolegów również właścicieli a4 b6 :cool1:[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2011, 23:18_________________________________________________domin79 dzięki za kodowanie :oklaski:

Opublikowano

i tak trzeba jezdzic caly rok na swiatlach... w nocy tez :) po co Ci ma podswietlac wskazuwki w dzien?? i tak tego podswietlenia nie widac... :mysli:

Odpowiem Ci w b. prosty sposób :) otóż jestem obecnie w NL, a tu nie ma tego obowiązku.. i rozpocząłem też ten wątek ze wzgl. na moich kolegów również właścicieli a4 b6 :cool1:[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2011, 23:18_________________________________________________domin79 dzięki za kodowanie :oklaski:

okey rozumie :) tak tylko zapytalem bo mnie to zainteresowalo ;) pozdro

Opublikowano
  • Autor

Adres 17 - Instruments

10 - Adaptacja --> kanał 19

Tutaj ustawiamy kodowanie wg swojej konfiguracji.

?xxxx: Illumination Option

0 - Needle and Scala only active at 'Light on"

1 - Needle already active at 'Ignition on'

2 - Scale already active at 'Ignition on'

3 - Scala (2. Map) and Needle at "ignition on" active

No i lipa... wskazówki nie świecą...( u mnie kodowanie jest dziwne bo tylko 100) nie mam pełnego FIS-a .. może dlatego? Choć sądzę, że to jednak kwestia licznika.. ja mam z początku 2001 a inne widziałem z podświetleniem ale już od 2002r.

Opublikowano

Dodam coś od siebie: nie wiem dokładnie w których rocznikach opcja ta występowała, ale wiem, że jak cofa się licznik to ginął pierwotne kodowania. jak ktoś się nie przyłożył i nie zakodował ponownie takich drobiazgów jak podświetlenie wskazówek to takie są efekty. Więc z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że nie świecące wskazówki są efektem cofania licznika. Jak się mylę proszę mnie poprawić. Co do ponownego kodowania po cofnięciu mam 100 % pewności, widziałem takie sytuacje.

Opublikowano

mam 100 % pewności, widziałem takie sytuacje.

może tak jak piszesz

ale mamy pewność czym się zajmujesz

:bicz3: :lol1:

Opublikowano
  • Autor

Dodam coś od siebie: nie wiem dokładnie w których rocznikach opcja ta występowała, ale wiem, że jak cofa się licznik to ginął pierwotne kodowania. jak ktoś się nie przyłożył i nie zakodował ponownie takich drobiazgów jak podświetlenie wskazówek to takie są efekty. Więc z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że nie świecące wskazówki są efektem cofania licznika. Jak się mylę proszę mnie poprawić. Co do ponownego kodowania po cofnięciu mam 100 % pewności, widziałem takie sytuacje.

Tak tylko ja próbowałem wielu opcji kodowania i nic...

hmmmm dziwne.. kupiłem auto ( osobiście w Belgii) z przebiegiem 198tys. Książka była... sprawdzałem też po vinie i 5 m-cy wcześniej był ostatni wpis na 182 tyś. Na prawdę sugerujesz, że mam cofnięty licznik? No chyba, że o te 15 tyś km....

Opublikowano

Osobiście się nie zajmuje :tongue4: więc spokojnie, widziałem natomiast co się dzieje po cofnięciu.

Kolego MarcinRoz być może zależy to od wersji zegarów tu nie mam pewności.

Opublikowano

Panowie a to nie jest związane z czujnikiem światła który jest na blacie prędkościomierza?

Opublikowano

Panowie a to nie jest związane z czujnikiem światła który jest na blacie prędkościomierza?

fakt może masz ściemnione do 0

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie,

miałem wskazówki które się świeciły non stop i będąc na serwisie kazałem zmienić jezyk na Angielski z Niemieckiego , po jakimś czasie zauważyłem że wskazówki mi sie nie świecą , sprawdziłem kodowanie na kanale 19 w instrumentach i jest 1000 czyli jedynka z przodu oznacza siwecenie wskazówek po przekręceniu kluczyka , zresztą zaświecały sie zaraz po otwarciu drzwi razem z licznikiem i zegarem .

na pytanie "może ściemnione " odpowiadam ze próbowałem wszystkiego i nic ,

macie jakąś podpowiedz co może być namieszane ?

pzdr. PJ

Opublikowano

zaświecały sie zaraz po otwarciu drzwi razem z licznikiem i zegarem

To masz jeszcze inaczej. Ja mam tak że jak otworzę auto to świeci sie tylko zegar i licznik. Po włączeniu zapłonu gdy mam wyłączone światło w środku to zapalają sie dodatkowo wskazówki a gdy jest światło włączone to tez podświetla się cała tarcza i świeci juz cały licznik jak przy włączonych światłach. Jeśli chodzi o kodowanie to jutro moge sprawdzic jakie jest u mnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.