Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Chip box było pięknie, a teraz nie jest ^^


audikftw

Rekomendowane odpowiedzi

a czy przypadkiem niejest tak ze na box jak jest wiekszona to i tak ecu o tym niewie to chyba na tym polega? że box przekłamuje sygnały sterujace np dawką paliw wiec vagiem nic nie sprawdzisz?

dokladnie tak jest.... to odpowiednik "swini" w silnikach benzynowych tylko prymitywniejszy.

Uzywalem auto z powerboxem bo tak kupilem, nie bylo zadnych problemow (2.5v6tdi), byly podniesione wolne obroty w "adaptacjach" w vagcomie- nie znam 1,9VP37 ale jezeli mechanizm jest podobny to byc moze takze trzeba podniesc wolne obroty "kabelkiem"

Do takiego piernika rozpracowanego na milion sposobow LOSOWO wybrane kosci z allegro za 200pln beda lepsza opcja niz box za 250zyla bo ten nie ruszy np kata wtrysku i g... wiadomo co sie dzieje (bo to oszust...)

Jezeli to "logowanie-diagnostyka" odbylo sie bez proby drogowej (3ka, but i logowanie 011D...) to raczej to poziom "poczatkujacy" u diagnosty i szkoda tam jezdzic (nie wiem kto i z jaka wiedza to robil...)

Pewne jest ze te box zwieksza dawke (nie ma dymu bez ognia... nie ma ognia bez dymu:) ) - a czy podnosi ladowanie T to latwo ocenic jak dokldanie opiszesz sposob jego montazu w aucie (zdjecia wtyczek gdzie wchodzi pewnie jako "przejsciowka"

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest ze te box zwieksza dawke (nie ma dymu bez ognia... nie ma ognia bez dymu:)

Jeśli jest możliwe mniejsze spalanie i mniejsze dymienie przy zwiększonej dawce to spoko .

Tak to wygląda . Wczepia się to standardowo między pompę a komputer u mnie 8 pionowym wtykiem, a co jest w środku pokazałem wcześniej .

chipm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zmniejszasz/zwiększasz ciśnienie czy dawkę?

Piszesz, że ciśnienie

Wiesz w ogóle o czym piszesz ?

Mam na myśli ciśnienie turbodoładowania i działanie tego boxa polega właśnie na zwiększeniu ciśnienia doładowania dodatkowo to ciśnienie można manualnie regulować czyli zwiększać i zmniejszać . Jeśli jest za duże samochód przechodzi w tryb awaryjny [br]Dopisany: 21 Kwiecień 2011, 14:54_________________________________________________31698044.png

Taki błąd mi się pojawia , usunąłem raz , pojawił się po przejażdżce znowu ... nie mam pojęcia czego on dotyczy .....

Co do zapodania logów to jeszcze nie znam się na tyle żeby wiedzieć jakie bloki przetestować , muszę o tym poczytać .

blad spowodowany jest tym wlasnie box-em, nastawnik opiera sie o scianke :naughty: i wywala blad w sterowniku [widać dosyc mocno podlane paliwkiem] ...

aby bledu nie bylo , nie moze tez byc box'a ot tyle .

a jak wpinasz to w pompe to o zadnym podniesieniu doladowania nie ma mowy przynajmniej kontrolowanym, jedyne podniensione doladowanie moze byc spowodowane mocnym podlaniem paliwa co powoduje niekontrolowane skoki doladowania z którym sterownik walczy aby utrzymac w ryzach zgodnie z seryjnym programem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie daje więcej ropy to skąd większa moc, bo chyba nie z samego podniesienia ciśnienia doładowania bo to najszybsza droga do uszkodzenia silnika (wysoka temp egt).

Moim zdaniem ten box nie oszukuje sterownika i nie każe mu zwiększać dawki (stąd wyniki w normie) tylko oszukuje sygnały do nastawnika w pompie powodując podlewanie gnojówki.

ta wypowiedź jest wystarczająca jako opis działania tego pudełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest ze te box zwieksza dawke (nie ma dymu bez ognia... nie ma ognia bez dymu:)

Jeśli jest możliwe mniejsze spalanie i mniejsze dymienie przy zwiększonej dawce to spoko .

zerknij pod maske... widzisz tam przepustnice? nawet taka jaka jest w motorynce... nie ma? ukradli? nie... to po prostu piernikowaty klekot i sterowanie dawka jest proste jak siekiera - wcisniecie pedalu "gazu" mapowane jest na dawke (tzw zyczenie kierowcy), ilosc powietrza plynaca mapowana jest na tzw ograniczenie dymienia (na zasadzie "dawka paliwa nie moze byc wieksza niz") + dodatkowo tzw ogr. momentu (dawka dla danych obrotow nie moze byz wieksza niz) => dawka "faktyczna" to minimalna z 3 wartosci... co robi box? Box po prostu "wzmacnia" dawke i juz... czy bedziesz wiecej albo mniej przepalal wachy? no raczej nie bo po prostu by utrzymac taka sama predkosc bedziesz musial wciskac mniej "gaz" ... jak wciskasz w deche leci wiecej wachy niz producent przewidzial, Ty sie cieszysz a podzespoly cierpia.

Roznica pomiedzy softem a boxem? Wiecej wachy i ograniczniki w gore sa robione "legalnie" na poziomie softu co dla przemeczenia przy bucie podzespolow nie musi miec wiekszego znaczenia.

Ten box co masz dowala wache .... nie mialem go w rekach ale obstawiam, ze nie wplywa na kat wtrysku ani cisnienie ladowania (poza tym, ze przy bucie moze przeladowywac)

Wartosc tego co kupiles jakies 50pln

Sa boxy potrafiace zwiekszyc ladowanie ale ten nie wyglada na taki

Lepiej bylo kupic kosci na aledrogo u kogokolwiek z 100tka pozytywow, wytargac ECU i udac sie do punktu "naprawa RTV AGD" by wstawili Ci podstawki i wlozyli kosci - obstawiam, ze zrobiony na kolanie mod bedzie o wiele lepszy (i zdrowszy - bo pewnie zwiekszy ladowanie wiec i wiecej powietrza bedzie do spalania)

Pozdrawiam,

Przemek

EDIT:

tu masz logike sterowania EDC15 (to typ ecu) opisana na przykladzie 2.5v6tdi ale logika taka sama

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=103371

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=103408

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przestańmy skupiać się na tym czym jest mój box tylko zacznijmy się skupiać nad jego działaniem . Od wczoraj samochód nie zgasł mi ani razu .. może coś się naprawiło :P . Zapodaje logi na 3 biegu to mój 1 pomiar . Bloki 3 , 10 ,11 .

logna3.jpg

[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2011, 15:37_________________________________________________Ręcznie mierzona prędkość do setki 10,1-10,3 sekundy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać dosyc mocno podlane paliwkiem ...

a raczej napieciem nastawnika - na jedno wychodzi ;)

numer ECU i logi z boxem (001) moze coś powiedzą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doładowanie turbo masz seryjne 1948mbar, wiec box to tylko fałszowanie dawki paliwa jak koledzy wczesniej juz pisali :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doładowanie turbo masz seryjne 1948mbar, wiec box to tylko fałszowanie dawki paliwa jak koledzy wczesniej juz pisali :gwizdanie:

a teraz sobie wyobraz, ze box zaklamalby sygnal o aktualnym cisnieniu... dalej bys widzial seryjne ladowanie mimo ze seryjne by nie bylo.... box to ropna wersja swini

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doładowanie turbo masz seryjne 1948mbar, wiec box to tylko fałszowanie dawki paliwa jak koledzy wczesniej juz pisali :gwizdanie:

a teraz sobie wyobraz, ze box zaklamalby sygnal o aktualnym cisnieniu... dalej bys widzial seryjne ladowanie mimo ze seryjne by nie bylo.... box to ropna wersja swini

Pozdrawiam,

Przemek

no tak, ale nie miałbyś nawet wglądu ile ładuje po podpieciu pod kompa, zresztą nie widziałem takiego boxa który by podnosił doładowanie, nawet dzisiaj szukałem po necie z ciekawosci :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeżdżę na chipie i jestem zadowolony :cool1: Chipując w wyspecjalizowanej firmie (byle gdzie też strach) powiedzą Ci ile Twoj silnik wytrzyma. 35km (o ile uzyska tyle) uzyskane przez oszustwo komputera wydaje sie być dziwne a druga sprawa że przed zmianami sterowania potrzebna jest hamownia aby zrobić odpowiedni program do danego samochodu. Coś co jest uniwersalne(box) czyli do wszystkiego najczęściej jest do niczego. Więc mówiąc krótko box się nie nadaje to do Twojego samochodu.

Powołaj sie na jeden z warunkow aukcji "Gdyby urządzenie nie działało prawidłowo oferujemy zwrot gotówki". Za te pieniądze lepiej wódy sie napić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a druga sprawa że przed zmianami sterowania potrzebna jest hamownia aby zrobić odpowiedni program do danego samochodu.

g.... prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem . Nie piszmy o boxie jakie to jest urządzenie itp. bo widziałem opinie i wiele osób przejechało już na nim troche i żadnych cyrków nie było przynajmniej do tego czasu. Więc bierzcie do siebie jakieś informacje, jak mówie że auto nie dymi i spala mniej to mi nie wpierajcie co niektórzy, że tak nie jest bo mnie *** strzela . Tak samo jest z olejem opałowym kto go nie tankuje ten krytykuje ( nie mam tu namyśli że ja jeżdze na opale ) i to samo jest z boxami . Jasna sprawa, że normalny prawdziwy tuning jest o wiele lepszy i korzystniejszy . A co mi szkodzi sprawdzić . Jak nic w aucie nie zajadę nie będę żałował bo efekt jest odczuwalny i ekonomiczniejszy .

Puki co auto nie gaśnie więc dziękuje za opinie i porady .Nie piszcie nie sprawdzonych opinii że ten box jest taki i taki skoro nie macie na to 100 % a teoretycznie ten rodzaj boxa jest w sprzedaży od niedawna.Firma która sprzedaje te boxy mianuje się także firmą oferującą min. chip tuning, a ich opinie to jak wspomniałem 99,9 % pozytywów których na pewno za darmo nie dostali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.... prawda

Ja bym podziekowal za takie chipowanie bez hamowni

99,9 % pozytywów

Czyli jestes jesdnym z 0,1% nie zadowolonych klientow. Albo Twoj samochod nie toleruje boxa albo jest trafiony jakiś. Sproboj podłaczyc do innego AFNa. Chyba ten box w imo nie ingeruje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podziekowal za takie chipowanie bez hamowni

..a druga sprawa że przed zmianami sterowania potrzebna jest hamownia aby zrobić odpowiedni program do danego samochodu

hamownia jest po to bys mial czym sie pochwalic przed kolegami.... hamuja na serii, zczytuja zawartosc kosci, modyfikuja pare mapek, wgrywaja na kosci, wkladaja w podstawki i hamuja ponownie (tak jest w twoim AFB - w nowszych jest przez kabel)... a Ty zamieszczasz pozniej watek na forum dokladnie nic nie wnoszacy bo najczesciej bez logow...

Pozdrawiam,

Przemek

P.S.

napisales, ze hamownia potrzebna jest przed czipowaniem by zrobic dobrego czipa - ona jest tylko do tego potrzebna by wiedziec czy "nastolatek" z przeboegiem 300tys nadaje sie jeszcze do koksowania oraz by byl efekt "wow" (2 wykresy "przed" i "po")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sproboj podłaczyc do innego AFNa. Chyba ten box w imo nie ingeruje :mysli:

No właśnie. Jestem z pod Poznania (dosłownie parę km) możemy się kiedyś spiknąć. Teraz w święta w nocy jest dużo czasu :)

Bo rozumiem, że cała instalacja to tylko podpięcie pod odbd? Mam lapka i vaga więc możemy patrzeć i mierzyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamowni

..a druga sprawa że przed zmianami sterowania potrzebna jest hamownia aby zrobić odpowiedni program do danego samochodu

hamownia jest po to bys mial czym sie pochwalic przed kolegami....

I tu sie mylisz. Hamownia jest po to aby sprawdzić jaka charakterystykę ma silnik i dopiero można zrobić coś porządnie. Tutaj chodzi aby krzywe były odpowiednie a nie lans przed kumplami.

a Ty zamieszczasz pozniej watek na forum dokladnie nic nie wnoszacy bo najczesciej bez logow...

Przecież mi wsio hula... nie rozumiem Cie :kwasny:

napisales, ze hamownia potrzebna jest przed czipowaniem by zrobic dobrego czipa - ona jest tylko do tego potrzebna by wiedziec czy "nastolatek" z przeboegiem 300tys nadaje sie jeszcze do koksowania oraz by byl efekt "wow" (2 wykresy "przed" i "po")

Poducz się troche o tym ;)

Sorka za ot... Więc jednym działa box drugim nie ;) Może poprostu trzeba jakiegoś szpeca co konkretnie poustawia :gwizdanie: osobiście bym skorzystał z uprzejmości kolegi darooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...