Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Wkładka zamka w klapie (sedan) - do wymiany - gdzie kupić ?


kramer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiecie może skąd wziąść nową bądź "działającą" wkładkę zamką do klapy bagażnika w Sedanie B5 ABC ?

Szukałem na Allegro ... ale tam tylko do B4 (80-ki, 100-ki) ale do B5 nic nie ma :( a mi wkładka fizycznie nie działa.

To znaczy jest tak ... że bagarek sie zamyka centralnym ale na klucz juz nie mogę :( klucz nie wchodzi wogóle.

Wciska się normalnie jak chce otworzyc bagażnik ... ale kluczem nie ma co próbować. Mam tak od kiedy mam auto i pomyślałem ... że coś może podejdzie zdziałać z tym ustrojstwem?

_DSC9420_a.jpg

God Blast za dobre rady ...

Kr@Mi

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem miałem podobnie kilka dni lania specyfików odrdzewiających potem smarowanie i pomogło chodzi jak nowa

WOW! Serio ? to znaczy że nie muszę jej zmieniać ... a co mam na nią "chlapnąć" zatem ? tutaj to troszkę inne specyfiki som niż u Was w "kraju" ... :disgust:

nie mniej ... słucham rad - zamieniam się w słuch. a ja gupi szukam wszędzie "wkładki" ... :P

dzięki i czekam na szczegóły "cieczy" co to zbawienna jest ponoć :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby specyfiki nie pomogly. poszperaj na allegro. ale gdybys znalazl to kupuj komplet. inaczej drugi kluczyk musialbys nosic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby specyfiki nie pomogly. poszperaj na allegro. ale gdybys znalazl to kupuj komplet. inaczej drugi kluczyk musialbys nosic.

Na Allegro nie znalazłem samej wkładki :( Są całe zamki. A ja zamek mam OK. Chodzi o to, że zwyczajnie KLUCZ nie wchodzi i tak jak by jego użycie było poprostu niemożliwe. Cały zamek działa i centralem się zamyka. Tylko klucz nie chce wejść w "szpare" i nie mam zielonego pojęcia dlaczego :)

Co do specyfików ... rzuć przykład co kupić i czym tam mam mu zapakować puki mamy odwilż :)

Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam.

Kr@Mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cos w stylu wd40 by nie pomoglo? to jest odrdzewiacz - a jak by ew pomoglo to nasmarowac jakims rzadkim smarem np w areozolu (na niektorych stacjach benzynowych powinny byc i wiem ze napewno w sklepach rowerowych :gwizdanie:) albo nawet odmrarzacz do zamkow - on tez chyba cokolwiek zabezpiecza mechanizm

jesli masz niedaleko siebie jakis sklep z akcesoriami samochodowymi to napewno tam cos znajdziesz- nawet po obrazkach na etykietach powinno byc widac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wd40 sie nie nadaje do zamkow. sa specjalne smary, wydaje mi sie ze gdyby przeplukac tym wd 40 a pozniej wypukac w jakims rozpuszczalniku zeby nic juz nie wyplywalo z zamka i pozniej nasmarowac olejem do zamkow moze ok by bylo.

za 350 zl mozna kupic bebenek z kluczykiem w serwisie ale mozna sprawdzic ile by kosztowal bez klucza ( podajesz VIN) i dostajesz aby byl taki jak reszta zamkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przeciez napisalem ze najpierw wd40 odrdzewic a jak by pomoglo to trzeba czyms przesmarowac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pominąles płukanie, przez bebelucha pozostała by w środku dokańczając dzieła zniszczenia :tongue4:

a do płukania można użyc strzykawki z igłą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak jak koledzy powyżej radza tzn odrdzewic WD40, a nastepnie przesmarowac olejem do maszyn, polecam F-my BEKO (np.do maszyn, do broni palnej) -do kupienia m.inn. w sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi, może trafisz w OBI, badz innej Castoramie :> ja mam go u siebie w sklepie -jakby co... :evil:

Jakby nie pomoglo, to mozesz sprobowac dopasowac jakis-ale z uzywki np. mozna trafic za grosze..

------------------------------------------------------------------------------------------

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie wciskać wd40 w zamki....

no to żeś mi zamotał pre_pl ... zatem jakich preparatów mam użyć abym mógł wsadzić kluczyk a nie dorabiać coby nosić jeszcze jeden ? zamek wydaje się być zwyczajnie "zatkany" jakoś ... nie wiem co z nim robić ... nie spieszy mi się bo zwyczajnie nie jest to wada niecierpiąca zwłoki ... ale chcialbym to przy okazji zrobić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre_pl czego wd40 nie nadaje sie do zamkow? wiem ze on za bardzo wysusza mechanizm ale dlatego trzeba potem przesmarowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wd40 trzeba bezwzglednie wypłukac rozpuszczalnikiem. az wyplywajacy rozpuszczalnik bedzie czysty. pozniej smarowac.

wd40 nie zabezpiecza przed wilgocia, i dosc slabo smaruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wd40 nie zabezpiecza przed wilgocia, i dosc slabo smaruje

bo to nie jego zadanie, on ma porzadnie odrdzewiac ;)

no i co kramer, probowales juz zrobic cos z tym zamkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wd40 nie zabezpiecza przed wilgocia, i dosc slabo smaruje

bo to nie jego zadanie, on ma porzadnie odrdzewiac ;)

no i co kramer, probowales juz zrobic cos z tym zamkiem?

problem w tym ... że zanim COKOLWIEK rusze ... muszę mieć tzw. suche dni ... :naughty:

więc zanim ... chciałbym się dowiedzieć co ma za przeproszeniem piernik ... no wiecie :polew:

ja pisze że nie mogę "wsadzić" klucza ... a Ci mi piszą o smarach, WD40 itd ... mam niezły ubaw, bo mimo że nie jestem specem (w tej dziedzinie!) to odrobinkę wiem co i jak ... i tak:

1. to zamek trza rozebrać tak czy siak ... nie da się tak poprostu go przesmarować i już

2. coś się w nim "zacięło" a nie zatarło ... to po drugie

3. nic tam nie bede "psikać" i ani strzykawką ani "pipetą" bo dam se rękę odciąć że to strata "preparatów" :mysli:

zatem co następuje -> jak tylko skończą się te j...e mrozy i wilgoć wokoło ( u mnie narazie odwilż więc kombinować nie ma sensu) to wezme się za tę wkładkę - daje słowo.

ale puki co ... to nie jest krytyczna sprawa jako że bagarek zamyka mi sie centralem a ten zamek ... to chce naprawdić coby poprostu czasem zamknąć go także i kluczem :) najlepiej tym samym co mam do "stacyjki" LOL

zatem ... take it easy ... i poczekamy zobaczymy ... a nóż ktoś tu wpadnie na pomysł co zrobić jak nie da się do wkładki nic "wsadzić" ... dosłownie :drool:

Kr@Mi :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kr@mi

skoro wiesz co robic po co pytasz?

czołem miałem podobnie kilka dni lania specyfików odrdzewiających potem smarowanie i pomogło chodzi jak nowa

WOW! Serio ? to znaczy że nie muszę jej zmieniać ... a co mam na nią "chlapnąć" zatem ? tutaj to troszkę inne specyfiki som niż u Was w "kraju" ... :disgust:

nie mniej ... słucham rad - zamieniam się w słuch. a ja gupi szukam wszędzie "wkładki" ... :P

dzięki i czekam na szczegóły "cieczy" co to zbawienna jest ponoć :a4fan:

i pare takich tam jeszcze :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...