Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Robert, ja juz wczoraj przez Ciebie nie moglam usnac... :disgust:

Wiec prosze nie podnos mi dzisiaj tez cisnienia... :angry:

Pozdrawiam Dana :)

Miałaś koszmary przeze mnie ?

Jak tak to przepraszam :embarrassed:

Sroki za :ot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danu:

Piszesz ze Motul to niszowy produkt... przeciesz ten olej sprzedaje sie lepiej niz kazdy inny w Polsce.

A na stronie Francuskiego Motulu pisze ze jest ten olej sprzedawany na calym swiecie i to w bardzo duzych ilosciach.

Wiec jaki niszowy...?

:cool1: Wsrod ludzi siadomych na forach moze sie sprzedaje ale pojdz do pierwszego lepszego motoryzacyjnego i nie widza co to Motul. tazke jego sprzedaz jest niszowa.

maj_art1152_21072009_1.jpg

Danu:

cyt. endriuu: na kazdej butli Motula jest kod kadzi - to jest dowod na to ze jest rozlewany w jednym miejscu. oczywiscie tego kodu nie da sie rozkodowac w sieci.

A dlaczego nie mozna go rozkodowac w sieci... skoro mozna rozkodowac inne kody firm olejowych?

bo to nr indywidualny danego producenta. kazdy ma swoje. moze ci go rozkodowac dystrybutor Motula.

Danu:

ps. i jeszcze raz zapytam... dlaczego Motul do mojego auta poleca 6100 10W-40 a nie 8100 5W-40...

ps. przeciesz wszyscy wiemy i piszemy o tym zeby przede wszystkim stosowac sie do zalecen producenta.

nie wiem. do wszystkich benzyn TFSI kazą lac oleje 5W-30 - taka jest polityka - kazda firma teraz poleca najbardziej oleje LL - umowy, normy zawarte z producentami - kasa sie liczy. a duzo lepszym olejem do TSI jest X-lite na estrach 0W-30 na ten przyklad z norma 503.01 stworzona np do silnikow Sek i RSek.

Danu:

Wiec co da zmiana etykietki przez Motul. Nic....

wszystko mozna podrobic - nawet castrola z hologramami i fluorescencyjnym zabarwieniem

fluorescencja-kwadrat.jpg

cytat Castrol:

Wysoką jakość i wyjątkowość oleju Castrol EDGE Professional podkreśla również specjalne fluoroscencyjne zabarwienie widoczne w świetle UV.

To jedyny w swoim rodzaju znak czołowego produktu gwarantujący jakość

i oryginalność Professional. Pozwala to na naoczne odróżnienie Castrol EDGE Professional od konkurencyjnych produktów i pokazanie klientom, że stosują produkt z linii opracowanej wyłącznie na potrzeby autoryzowanych stacji serwisowych.

Danu:

Nie chciales,. umowic sie na kawe, wiec musze tu pytac.

Ja nie chcialem? :naughty:

Powiem tylko tyle - u mnie wszystkie auta firmowe jezdza na Motulu od nowosci - niektore TDI maja po 400 tys juz i turbo nie bylo nawet regenerowane w zadnym, silniki spisuja sie wysminicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle - u mnie wszystkie auta firmowe jezdza na Motulu od nowosci - niektore TDI maja po 400 tys juz i turbo nie bylo nawet regenerowane w zadnym, silniki spisuja sie wysminicie.

Wiesz co endriuu (bo nie wiem jak masz na imie) ...

Ty mnie zaskakujesz... Twoje wiadomosci i fachowosc jest najwyzszej klasy...

Gdybys to Ty sprzedawal Motul, to kupuje go z zamknietymi oczyma...

Moze sie przekfalifikujesz...

Pozdrawiam Dana :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówicie o dwóch różnych numerkach na oleju, jedno piszę o kodzie EAN a drugie o Batchu, pierwszy to kod producenta, gdzie jest siedziba tak zostanie odkodowane, Batch to numerek kadzi i na jego podstawie dealer może potwierdzić autentyczność produktu i parę innych ciekawych rzeczy.

Każdego chętnego z A4 klubu zapraszam do Szczecina, obejrzeć co mamy i skąd... nie jest to żadną tajemnicą.

Zakwaterowania nie zapewniamy ale kawa dla wycieczkowiczów - będzie w gratisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówicie o dwóch różnych numerkach na oleju, jedno piszę o kodzie EAN a drugie o Batchu,

Zakwaterowania nie zapewniamy ale kawa dla wycieczkowiczów - będzie w gratisie :)

Ooo... dziekuje bardzo za wyjasnienie, i znowu cos sie nauczylam.

To gdzie bede spala...? :>

Nie moglbys przeniesc firmy w moje strony...? :cool1:

Pozdrawiam :)

ps. a nie moglbys tego Batchu odszyfrowac dla potomnych na jakims przykladzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówicie o dwóch różnych numerkach na oleju, jedno piszę o kodzie EAN a drugie o Batchu,

Zakwaterowania nie zapewniamy ale kawa dla wycieczkowiczów - będzie w gratisie :)

Ooo... dziekuje bardzo za wyjasnienie, i znowu cos sie nauczylam.

To gdzie bede spala...? :>

Nie moglbys przeniesc firmy w moje strony...? :cool1:

Pozdrawiam :)

ps. a nie moglbys tego Batchu odszyfrowac dla potomnych na jakims przykladzie?

Danu nie mogę tego rozszyfrować bo to sprawdzasz bezpośrednio po SAPie numerki, masz tam info gdzie poszło, co poszło, dla kogo , pod jakie zamówienie.

Stąd informacja o tym że olej ze zdjęć powyżej z tą ciekawą etykietą był podróbką i UWAGA - był pod zamówienie polskiego dystrybutora czyli ktoś kupił w PL oliwkę wziął butelkę i machnął klon. Stąd był jeden nr Batch na różnych bańkach z różną teoretycznie zawartością :)

PS. Spać możesz kurka w naszym firmowym aucie które robi za nocną wrzutnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sie pogubilem... ja kupielem ostatnio w motula 8100 z ta podwojna etykieta z tylu. jest to wkoncu oryginalny olej czy tez podróba ? jeszcze go nie wymienilem a mam jeszcze banke castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sie pogubilem... ja kupielem ostatnio w motula 8100 z ta podwojna etykieta z tylu. jest to wkoncu oryginalny olej czy tez podróba ? jeszcze go nie wymienilem a mam jeszcze banke castrola

Oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - był pod zamówienie polskiego dystrybutora czyli ktoś kupił w PL oliwkę wziął butelkę i machnął klon.

Ja tylko jednego nie rozumiem...

Na roznych forach nie tylko samochodowych siedzi policja i szuka przestepcow...

Podobno nawet NK gdzie jestem stalym bywalcem, rowniez jest pod specjalnym nadzorem organow.

A tu o takich przekretach piszemy, i jakos nikt sie tym nie interesuje.

Nie chodzi tylko o nasze forum. Ostatnio Robert dal linka z forum Skoda, gdzie ludzie pisza o oszustwie olejowym LM. Nasz kolega walczy o swoje z dystrybutorem LM i nie moze wygrac.

Wiec sie jeszcze raz pytam gdzie jest nasza kochana policja wydzial do walki z przestepczoscia zorganizowana... bo innaczej tego nazwac nie mozna...

Teraz sobie sama podnioslam cisnienie... Malo ze wszystko drogie, paliwo prawie po 6zl, dziury na drogach, to jeszcze oszust na oszuscie siedzi.... :pali:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - był pod zamówienie polskiego dystrybutora czyli ktoś kupił w PL oliwkę wziął butelkę i machnął klon.

Ja tylko jednego nie rozumiem...

Na roznych forach nie tylko samochodowych siedzi policja i szuka przestepcow...

Podobno nawet NK gdzie jestem stalym bywalcem, rowniez jest pod specjalnym nadzorem organow.

A tu o takich przekretach piszemy, i jakos nikt sie tym nie interesuje.

Nie chodzi tylko o nasze forum. Ostatnio Robert dal linka z forum Skoda, gdzie ludzie pisza o oszustwie olejowym LM. Nasz kolega walczy o swoje z dystrybutorem LM i nie moze wygrac.

Wiec sie jeszcze raz pytam gdzie jest nasza kochana policja wydzial do walki z przestepczoscia zorganizowana... bo innaczej tego nazwac nie mozna...

Teraz sobie sama podnioslam cisnienie... Malo ze wszystko drogie, paliwo prawie po 6zl, dziury na drogach, to jeszcze oszust na oszuscie siedzi.... :pali:

Jak to gdzie jest policja? na suszarkę łapią :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... Szkoda ze nie moge dac Ci duzego plusa...+

Sorki za OT

ps. ostatnio zaplacilam na 70-ątce (poza miastem,las, zakret i stoją), 3- stówki za glupie 105km/h :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie w nocy szmaty pstryknely o 23.45 na pustej autostradzie i to na takim zadupiu bez szkoly bez nei wiem czego

bylo do 80 mialem 102kmh no skur....... pier.... w d.... ja rozumiem w terenie zabudoanym ale na autostradzie w nocy to juz mega przesada !!!!!! :wallbash: :wallbash: :wallbash:

a wracajac do oleji polak byl i bedzie kombinatorem i tak nam juz zostanie jak pisalme w szwabii nie ma takiej mozlowosci bo karami kolesia skoncza w dodatku daje gwarcnje na produkt nawet na olej jesli by cos sie silnikowi stalo to zaczna szukac i ma koles przerypane wiec lepiej podniesc cene i sprzedawac ori niz bawic sie w jakis syf

w mojej starej audicy chcialem zalac zamiast 5w40 10w40 shell helix na stacji wymiany olejow koles powiedzial ze mi takiego oleeju nie wleje bo jak sie cos stanie to on musi odpowiadac a jego to nie bawi i wlal mi 5w40 i bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na ori. nie dajmy sie zwariowac. jesli kupujecie z pewnego źródła - wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Tak czytam i czytam ten watek. Zgadzam się z Wami, że Polacy kombinują jak się da, itd i ciężko mieć zaufanie od sprzedawców.

Któryś z użytkowników napisał, że warto kupować u autoryzowanych partnerów. No i w sumie ma rację. Oczywiście autoryzację się dostaje po jakimś czasie.

Wątek jest poświęcony olejom Motul dlatego napiszmy o ich autoryzacji. Przecież Motul zrobił ostatnio akcję autoryzacji punktów sprzedaży.

To może po prostu należy brać od takich sprzedawców ten olej. Zarówno dzik, filtry jak i ja dostaliśmy takie papiery. Wybór należy do kupującego ale lepiej brać od tych autoryzowanych punktów niż od kogoś z allegro (bez autoryzacji) i spać spokojnie.

Już pojawiły się głosy, że można sobie wydrukować coś takiego. Nie koniecznie się z tym zgodzę bo mimo wszystko na certyfikacie jest podpis który co najmniej trzeba by wyciąć i umiejętnie wkleić. Zresztą jak napisały filtry wystarczy wejść na stronę motulpolska.pl lub motul.de (od niedawna również w języku PL), znaleźć numer do przedstawiciela Motula, zadzwonić i zapytać czy punkt X jest autoryzowany.

PS. Autoryzacje nie są rozdane na prawo i lewo przez Motula. Trzeba było trochę popracować bez nich, żeby się zdecydowali na danie certyfikatu.

Podsumowując szukajcie sprzedawcy z autoryzacją, telefon do przedstawiciela Motula i macie pewność.

Pozdrawiam wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzasz ludzi w błąd pisząc "SZUKAJCIE SPRZEDAWCÓW Z AUTORYZACJĄ" bo to nie znaczy, że jeśli ktoś jej nie ma sprzedaję lewy olej.

Zaraz pewnie każdy będzie miał taki certyfikat wszystko da się podrobić, polak potrafi. Także bez telefonu do przedstawiciela się nie obejdzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Dlatego właśnie napisałem, żeby szukać sprzedawców z certyfikatem i potwierdzać jego autentyczność u przedstawiciela Motula.

Myślę, że Motul nie daje autoryzacji każdemu sprzedawcy Motula, ale tym do których ma zaufanie, że biorą od oficjalnych importerów.

Poza tym przedstawiciele Motula jeżdżą po Polsce i nie spotykają się tylko z importerami ale również ze sprzedawcami.

Świadczy to o tym, że Motul w pewnym sensie czuwa nad tym co gdzie kto sprzedaje. Namawiają, żeby brać od importera z danego regionu.

Nie mam nic przeciwko, żeby nas sprawdzać u przedstawiciela. Wręcz bym do tego namawiał. Wiem, że znajdą się tacy co zaraz certyfikat podrobią ( mimo wszystko trzeba coś umieć, żeby "dobrze to stworzyć") Ja osobiście nie mam co się bać takiego sprawdzania, tak jak i filtry czy dzik.

Chodziło mi o to, że jak jest i certyfikat i potwierdzenie przedstawiciela to już w dużym stopni można zaufać sprzedawcy.

Oczywiście chętnych zapraszam też do odwiedzin. Niestety to tylko dla tych z naszej okolicy lub tych przejazdem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli, że można szukać sprzedawców bez certyfikatu i też potwierdzać telefonicznie :gwizdanie:

Jak dla mnie na jedno wychodzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też prawda. Przedstawiciel Motula to najlepsze źródło informacji. Tym bardziej jak pisałem, że interesują się gdzie i jak się sprzedaje ich produkt:)

Duży plus dla nich za to:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te foto, ktore sa na poprzedniej stronie tego postu to jest juz motul z nowa etykieta z tego co sie zorientowalem. czym sie rozni x-cess od x-clean. z mojej niewiedzy kupilem x-cess zamiast x-clean. chyba zle kupilem poniewaz x-cess nie jest przeznaczony do silnikow z pompowtryskami

Sprzedam ten olej za 110 zł (5litrow)+ 1 litr gratis. Olej jest orygnialny z nowymi etykietami. Jak ktos chce kupic to PW. Zamieszczam to info tutaj poniewaz nie mam wymaganych 100 postow do sprzedazy. Olej kupiony w srode. (zwrocic juz nie moge poniewaz go otworzylem, zrywajac tym samym plomby na nakretce.)

Został otworzony tylko w celu zrobienia zdjecia jego koloru jak widac na poprzedniej stronie tego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!!!

Rzeczywiście do PD potrzebujesz Specifica 505.01 lub może być też ten X-Clean C3 5W40. Jednak te 2 oleje dużo się parametrami nie różnią jeśli chodzi o wymagania Audi. X-cess niestety do PD się nie nadaje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...