Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

hmm zna ktoś linka do strony Motula gdzie się wybierało samochód i pokazywał jaki zalecany jest olej do tego modelu ??? Bo nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na 100% oryginalnego motula Specific... wallbash

Cena powala na kolana... Tak jak sprzedawca napisał "cena to jedyne 225zł".

http://allegro.pl/motul-specific-505-01-505-5l-poznan-i-i1916684706.html

ale cena kosmos :kox: i gość chyba jeszcze nie wie, że u nas jest vat 23% :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link dot. polskiej wersji kiedyś sprawdzałem co motul proponuje do mojego AFN z tym, że w angielskiej wersji. Z tego co pamiętam były trzy propozycje od najlepszego 0W40, po przez 5W40 do 10W40. Poza tym tam był podział na silniki o rożnej mocy a to to jakaś lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wejdź sobie na stronę Motul.de, motul.fr itd. To jest 1 oficjalna strona Motula, na której znajdziesz to narzędzie doboru oleju jakie podałem w poprzednim poście. Czy będzie to język PL, czy GB czy inny baza danych jest ta sama.

Może i kiedyś inaczej to działało i co innego dobierało. Ale to narzędzie to oficjalne narzędzie Motula i dobiera jak dobiera.

Zgodzę się z tym, że dziwnie to ostatnio działa ale to żadna lipa.

Więc proszę Cie sprawdź pierw coś a potem pisz i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

A jeśli widzisz błędy techniczne w doborze oleju to napisz do Motula. Są adresy mail polskich pracowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wejdź sobie na stronę Motul.de, motul.fr itd. To jest 1 oficjalna strona Motula, na której znajdziesz to narzędzie doboru oleju jakie podałem w poprzednim poście. Czy będzie to język PL, czy GB czy inny baza danych jest ta sama.

Może i kiedyś inaczej to działało i co innego dobierało. Ale to narzędzie to oficjalne narzędzie Motula i dobiera jak dobiera.

Zgodzę się z tym, że dziwnie to ostatnio działa ale to żadna lipa.

Więc proszę Cie sprawdź pierw coś a potem pisz i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

A jeśli widzisz błędy techniczne w doborze oleju to napisz do Motula. Są adresy mail polskich pracowników.

Nie muszę nigdzie pisać gdyż nie jest mi to do niczego obecnie potrzebne. Wg mnie jest to nieprecyzyjne i szkoda nią sobie głowy zawracać. Wystarczy spojrzeć na niezgodną ilość oleju w silniku 1,9 modeli z lat 1995-2001 które są wrzucone obecnie do jednego worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że są tam błędy jeśli chodzi o ilości olejów itp. Nie kwestionuje tego. Na tej samej bazie danych jest zrobiony dobór olejów kilku innych firm.

Ale jak coś zauważysz, że jest błędnie to należy informować producenta. Inaczej trudniej im będzie ten błąd wyłapać.

Poza krytykowaniem zróbmy coś co poprawi jakość tego narzędzia. A innego narzędzia doboru oleju Motul nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli widzisz błędy techniczne w doborze oleju to napisz do Motula. Są adresy mail polskich pracowników.

Nie musisz pisac. Mozesz zadzwonic. I dostaniesz odpowiedz ze wszystkie dane na stronie sa prawidlowe. Np. olej do AFN... 10W-40.

Wg mnie jest to nieprecyzyjne i szkoda nią sobie głowy zawracać.

Nie dziwi Ciebie to, ze strona internetowa jest nieprecyzyjna tak znanej i duzej firmy.

Wiec skad uzytkownicy oleju maja czerpac wiedze w temacie np. jaki olej Motul do mojego auta....

Pozdrawiam :)[br]Dopisany: 29 Listopad 2011, 06:43_________________________________________________

Ale jak coś zauważysz, że jest błędnie to należy informować producenta. Inaczej trudniej im będzie ten błąd wyłapać.

Kolego, no ale sorki, to my mamy wylapywac bledy i informowac o tym firme Motul.

Przeciesz tam ktos pracuje i bierze za to duze pieniadze...

Nie uwazasz ze swiadczy to o braku fachowosci i solidnosci. A my klienci na tym cierpimy.

ps. nalej sobie 4.5 litra oleju (prawidlowo AFN -ok. 3.5L) do silnika, to zobaczymy czy zadowolisz sie napisanie maila do Motula z prosba o poprawienie danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mnie to dziwi. I już im dawałem znać. I nadal będę to zgłaszał. Błędy się zdarzają, może ktoś nie podpiął pod to auto danego produktu.

Ta sama sytuacja jest w Seacie 1,9TDI. Widocznie do tego silnika nie podpięty został X-Cess. A co do wrzucenia A4 1,9 TDI (bez rozróżnienia na silniki z PD i bez) to już wina jest po stronie dostawcy bazy danych aut.

Ja tam ponowie wiadomość do Motula.

W razie wątpliwości i chęci uzyskania wiedzy z 1 ręki można pisać o poradę do Technical Support Manager. Odpisuje długo:P

Wszędzie pracują ludzie. Pewnie, że sami powinni to wyłapać. Ale zauważ ile jest pozycji do ogarnięcia. Jak się jakiś błąd wkradnie do systemu to ciężko go samemu wyłapać. Nas nic to nie kosztuje przecież a korzyści będą głównie dla silników naszych aut. Może i są ludzie bezbłędni ale ja takich nie znam bo każdy to tylko człowiek.

Obiecuje zapytam przedstawiciela dziś o ten dobór.

A w razie wątpliwości piszcie do pomocy technicznej Motul lub do sprzedawców.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos podróbek.

Dziś przyszedł do nas klient który zakupił motula na allegro. Tym razem motula specific 5W40 505.01 - oczywiście okazyjny zakup od jednej z firm jakie pojawiają się tutaj na forum... oczywiście podróba, postaram się jutro zamieścić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos podróbek.

Dziś przyszedł do nas klient który zakupił motula na allegro. Tym razem motula specific 5W40 505.01 - oczywiście okazyjny zakup od jednej z firm jakie pojawiają się tutaj na forum... oczywiście podróba, postaram się jutro zamieścić fotki.

jak już piszesz to pisz od kogo kupił, żeby się ktoś nie nadział :wink4:

W sumie to lepiej nie pisz, bo to może się zemścić na Tobie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos podróbek.

Dziś przyszedł do nas klient który zakupił motula na allegro. Tym razem motula specific 5W40 505.01 - oczywiście okazyjny zakup od jednej z firm jakie pojawiają się tutaj na forum... oczywiście podróba, postaram się jutro zamieścić fotki.

czyli ile zaplacil?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze zapłacił 107zł + dopłata 15zł za odbiór osobisty... niestety olej miał już w silniku więc natychmiast po stwierdzeniu podróby oliwa poszła do wymiany

poniżej fotki.

Tradycyjnie, podróba - zdecydowanie ciemniejszy kolor choć na zdjęciu nie dało się tego wyraźnie uchwycić + po prostu śmierdziała.

http://img7.imageshack.us/img7/2676/motulfake2.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/4062/motulfake.jpg

http://img828.imageshack.us/img828/5285/motulfake3.jpg

http://img687.imageshack.us/img687/9453/motulfake4.jpg

http://img580.imageshack.us/img580/7255/motulfake5.jpg

tysiące komentarzy na allegro jednak mogą się mylić :gwizdanie:

Jurek - masz rację klient zapłacił zdecydowanie za dużo za ten produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten sam olej zakupiłem u tego sprzedającego z allegro, naszczęście przed wlaniem zorientowałem się, że to chyba FAKE ,nastepnie zakupiłem ORI u naszego Dzika i gdy porównałem te dwa oleje już nie miałem żadnych wątpliwosci co do podróby z allegro, najdziwniejsze ,że ten sprzedający (M......) z allegro nagle od kilku dni zakończył sprzedaż olei i w tej chwili nic nie sprzedaje na tym koncie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzik mam pytanie,mam motula 505.01 wszystko sie zgadza z ori jak patrzalem po fotach,ktore wrzuciles,ale naklejka z tylu opakowanie sie nie odrywa czy to nowe etykiety?nie kupowalem z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze podeślij mi proszę batch number , postaram się w ciągu tygodnia może góra 10 dni uzyskać na jego podstawie potwierdzenie oryginalności bądź jej braku w motulu.

1 pytanie - gdzie olej był kupiony,

2. jak pachnie

3. jaki ma kolor.

jeśli chcesz zrób dobre zdjęcia i rzuć mi je na [email protected]

ukłony.

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin olej kupiony u znajomego,ktory od 2lat zaczal wlasnie handel motulem i czesciami...

tym samym podkupil nas,bo wczesniej u ciebie bralem i chlopaki z czestochowy tez :decayed:

olej jest koloru jasno-zoltego

pachnie normalnie

nr 3 374650 0200099 to jest kod kreskowy o to chodzi?

kurde teraz jeszcze raz wzialem i oderwala sie tylna ektykieta wczesniej nie chciala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...