Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

no ja nie wiem skad moze niemcy maja wieksze narzuty nie mam pojecia ale ja tyle place zawsze jak zamawiam

sony jest cienki szukaj lepiej ue40d7000 albo ue40d6510 bardzo fajne sa o wiele szybsze od sony samsung jest liderem tv3d na swiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tym NET-Hurtem Ori sprzedają za 100zł, ktoś to sprawdził od kogo oni olej biorą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tym NET-Hurtem Ori sprzedają za 100zł, ktoś to sprawdził od kogo oni olej biorą?

Zadzwon do nich i spytaj...

Podejrzewam ze ci powiedza ze sprowadzaja z Francji.

A dlaczego tak tanio...? Bo pewnie maja TIR-y na gaz i transport im taniej wychodzi niz innym. :polew:

ps. a ja caly czas mysle ze jest to olej robiony w Polsce, podobnie jak Castrol i Mobil.

ps. spytaj dzika, dlaczego olej ktory sprowadza z Niemiec nie oplaca mu sie sprzedawac taniej niz po 130zl.

1925961120.jpg

1929005182.jpg

Ten sam olej, a jednak dwa rozne opakowania. Jak to mozliwe?

Podobno sa dwa rozne oleje o tym samym oznaczeniu (8100 X-cess 5W-40) produkowane.

Jeden na rynek zachodnioeuropejski, a drugi na rynek wschodnioeuropejski. Ten na rynek wschodni ma gorsze parametry. Czyli, czy kupimy Motul, czy Castrol lub Lotos... na jedno wychodzi.

Ps. jeden Pan na allegro napisal ze wlasnie ten olej ponizej jest prawdziwy. Motul wprowadzil podobno nowe etykiety. I Pan ma najnowsza dostawe.

Inna osoba pisze ze wlasnie ten olej na pierwszym zdjeciu jest originalny Francuski, i nie moze miec podwojnej etykiety oraz napisy sa tylko w jezykach zachodnioeuropejskich (F,D,GB) i rowniez ma najnowsze dostawy.

No i co teraz...? :gwizdanie:

ps. chyba zaczne mojej corce zamiast bajek czytac opisy z allegro...

ps. i jeszcze cytat. Podwójna etykieta na tylnej części opakowania jest ok.

(podrobiony 8100 x-cess ma pojedynczą etykietę)... :pali: musze sobie zapalic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest z allegro ja kupuje u importera i place z wysylka 54euro

kupuje zawsze 5 litrow specific 50700 5w30 produkt 100% ori ale ma jedna etykiete z tylu a nie podwojna

w dodatku w niemczech jest takie cos jak Produkthaftung czyli jesli by sie okazalo ze olej jest nielegalny i dlatego silnik sie spierniczyl to koles jest w czarnej d.... pokrywa wsztykie koszty i moze bude zamknac nikt nie bedzie ryzykowal za 10 euro zarobku takiej jazdy po drugie jesli by sprzedawal nielegalnego motula sprawa zajmuje sie prawnik motula i koles taka kare dostanie ze mu zycia braknie zeby splacic

byl kiedys polski cpn i kolesie dolewali rozpuszczalnikow i innych syfow zeby tylko zarobic i kontrole mieli koles ma zakaz prowadzenia dzialalnosci do tego 200 000 euro kary do placenia i jest bankrutem wiec nie sadze ze sie komus oplaca kombinowanie

w polsce niestety do dziki wschod kazdy robi co chce bo bezkarnosc panuje i zadna kara za to nie grozi

najlepsze jest zglosilem cpn w polsce bo syf w paliwie mieli do kontroli to te buce dzwonia najpierw i termin kontroli ustalaja przecie to jest poj....

[br]Dopisany: 22 Listopad 2011, 10:25_________________________________________________po trzecie nie wierze aby motul robl 2 rodzaje oleju na zachodnioeuropejski rynek i na wschodnioeuropejski to oznacza 2 rozne receptury 2 rozne linie rozlewnicze i po co?? robi sie serie oleju na EZ i na EW tylko opakowania sie zmieniaja reszta pozostaje bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilam tu i tam, i taka dostalam odpowiedz.

Motul w nowej etykiecie jest produkowany od 2-3 miesiecy i robia go rozne rafinerie w EU.

Oraz mozna go dostac taniej gdyz baza jest tylko Motulu. Jak rowniez jest on przeznaczony w wiekszosci na rynek wschodni. Co widac w opisach na tylnej podwojnej etykiecie. Napisy po Polski.

Motul z fabryki we Francji ma jak narazie stara etykiete i z tylu tylko jedna a nie podwojna.

Oraz napisy tylko w jezykach zachodnich.

No to tyle sie dowiedzialam.

A wybor nalezy oczywiscie do kolegow.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilam tu i tam, i taka dostalam odpowiedz.

Motul w nowej etykiecie jest produkowany od 2-3 miesiecy i robia go rozne rafinerie w EU.

Oraz mozna go dostac taniej gdyz baza jest tylko Motulu. Jak rowniez jest on przeznaczony w wiekszosci na rynek wschodni. Co widac w opisach na tylnej podwojnej etykiecie. Napisy po Polski.

Motul z fabryki we Francji ma jak narazie stara etykiete i z tylu tylko jedna a nie podwojna.

Oraz napisy tylko w jezykach zachodnich.

No to tyle sie dowiedzialam.

Danu

motul jest produkowany blendowany wyłącznie we Francji. Żadne różne rafinerie w EU tego nie robi, produkt może różnić się nawet lepkością z uwagi na różny rynek docelowy ale blendowany jest wyłącznie we Francji.

Firmy z allegro które kupują produkt gdzieś, nie mają pojęcia czy jest to produkt oryginalny czy to podróba... ich to nie interesuje!! Liczy się cena zakupowa i potencjalny zysk. Zrozumcie moi drodzy, nikt Motula w DE ani we Francji, żaden oficjalny dystrybutor nie sprzeda w takich pieniążkach by można go było finalnie sprzedać za pieniążki z allegro w PL. To nierealne!!! Wiem że wiele by się chciało , ale uprzedzam, zakup po cenie tańszej niż Intercars który obrót ma wiadomo jaki est dla zwykłego, małego żuczka nierealny! Choćby ten malutki żuczek pisał o obrocie na poziomie tirów co oczywiście TAKŻE nie jest realne, Zastanówcie się jakie są koszty frachtu, jakie są koszty magazynowania rozładunku etc a póżniej zastanówcie się ile ktoś miałby na tym "niby" mieć zysku ?:) Akurat olej dla Was sprzedał Wam bez marży wcześniej ponosząc 2 mln zł kosztów by mieć ten towar tak tanio ?

Czy ktoś jest w stanie wpakować taką kasę a póżniej rozsprzedawać towar na marży 5%? Budzimy się Kochani.

Danu

MOTUL Deutschland GmbH - Biuro w Warszawie

ul. Grzybowska 4 lok. 135A

00-131 Warszawa

Telefon +4822 253 0408 - Telefax +4822 258 4351

to placówka która może Ci udzielić pewnych informacji, Jasiu lub Małgosia z allegro powie Ci to co jest dla niego wygodne :)

A wybor nalezy oczywiscie do kolegow.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej Motulu jest podane ze od pazdziernka zostaly wprowadzone nowe etykiety dla oleju 8100. W nastepnych miesiacach beda zmieniane rowniez etykiety na innych produktach Motulu.

17600_1_L.jpg

Nowe_etykiety_na_produktach_MOTUL.jpg

http://www.motul.pl/index.php?id=70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej Motulu jest podane ze od pazdziernka zostaly wprowadzone nowe etykiety dla oleju 8100. W nastepnych miesiacach beda zmieniane rowniez etykiety na innych produktach Motulu.

17600_1_L.jpg

Nowe_etykiety_na_produktach_MOTUL.jpg

http://www.motul.pl/index.php?id=70

no wiec etykity zostaly wprowadzone po aferze podrobkowej ale kto powiedzial, ze Motul jest rozlewany w roznych miejscach - toz to nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec etykity zostaly wprowadzone po aferze podrobkowej ale kto powiedzial, ze Motul jest rozlewany w roznych miejscach - toz to nieprawda.

Bardzo Ciebie prosze powiedz mi skad wiesz o aferze podrobkowej Motula. Gdzie to jest napisane.

Przeciesz to musialoby byc glosno w prasie na ten temat. Kogos by zamkneli itd.

Ale skoro twierdzisz ze bylo cos takiego, to kazdy z olei ze stara etykietka moze byc podrobką. Logicznie rozumujac. No i dlaczego zmienili tylko do 8100, czy inne oleje Motul nie byly podrabiane?

No i co te nowe etykietki zmienią, tego oleju juz nie wolno bedzie podrabiac...? :mysli:

Oraz skad wiesz ze Motul jest rozlewany tylko we Francji.

Sam napisales w innym watku (chodzilo o Shell) ze pomimo to, ze na opakowaniu jest kod kreskowy oznaczajacy Anglie. To olej mogl byc rozlewany w Polsce. Skoro Shell, Castrol, Mobil moga byc rozlewane w Polsce dlaczego uwazasz ze Motul nie moze byc rozlewany w Polsce. Niedaleko odemnie bo w Gliwicach jest rozlewnia oleju firmy Fuchs. Z jednej strony podjezdza pociag z cysternami, a z drugiej Tir-y ruszaja w swiat z gotowymi produktami.

I prosze powiedz mi jak to jest z olejem do mojego auta. Motul poleca 6100 10W-40.

Bardzo bede wdzieczna za te odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

ps. widze ze Castrol, Mobil i Motul sa olejami najmiej godnymi zaufania. Duza ilosc podrobek.

ps. chyba wyprobuje LM albo Fuchs. Co sadzisz o tym oleju. Tego chyba nikt nie podrabia.

http://sklep-oleje.pl/Fuchs_TITAN_GT1_5W_40_4L-391.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. widze ze Castrol, Mobil i Motul sa olejami najmiej godnymi zaufania. Duza ilosc podrobek.

ps. chyba wyprobuje LM

:good:

chociaż LM też już zdarzały sie podróbki kupione na jednym z naszych największych sklepów internetowych :przebiegly: " ...Polak potrafi ... " :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż LM też już zdarzały sie podróbki kupione na jednym z naszych największych sklepów internetowych :przebiegly: " ...Polak potrafi ... " :evil:

No nie... czy ja nie moge isc spokojnie spac... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... czy ja nie moge isc spokojnie spac... :confused4:

Aż tak się olejami nie przejmuj , śpij spokojnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec etykity zostaly wprowadzone po aferze podrobkowej ale kto powiedzial, ze Motul jest rozlewany w roznych miejscach - toz to nieprawda.

Bardzo Ciebie prosze powiedz mi skad wiesz o aferze podrobkowej Motula. Gdzie to jest napisane.

Przeciesz to musialoby byc glosno w prasie na ten temat. Kogos by zamkneli itd.

Danu - Motul jest na tyle niszowym produktem, ze zadna prasa sie tym nie zainteresuje. Castrol - ktorego podrobek jest mnostwo na rynku - tez nie chce z tego powodu rozglosu, a i parasa sie nie rozpisuje.

no wiec etykity zostaly wprowadzone po aferze podrobkowej ale kto powiedzial, ze Motul jest rozlewany w roznych miejscach - toz to nieprawda.

Ale skoro twierdzisz ze bylo cos takiego, to kazdy z olei ze stara etykietka moze byc podrobką. Logicznie rozumujac. No i dlaczego zmienili tylko do 8100, czy inne oleje Motul nie byly podrabiane?

Etykiety beda sukcesywnie zmieniane - jest to napisane na stronie przeciez.

no wiec etykity zostaly wprowadzone po aferze podrobkowej ale kto powiedzial, ze Motul jest rozlewany w roznych miejscach - toz to nieprawda.

Oraz skad wiesz ze Motul jest rozlewany tylko we Francji.

Sam napisales w innym watku (chodzilo o Shell) ze pomimo to, ze na opakowaniu jest kod kreskowy oznaczajacy Anglie. To olej mogl byc rozlewany w Polsce. Skoro Shell, Castrol, Mobil moga byc rozlewane w Polsce dlaczego uwazasz ze Motul nie moze byc rozlewany w Polsce.

na kazdej butli Motula jest kod kadzi - to jest dowod na to ze jest rozlewany w jednym miejscu. oczywiscie tego kodu nie da sie rozkodowac w sieci.

Shell to masówka, ktora mamią Cię w reklamach. Jedna rafineria czy rozlewnia nie poradzilaby sobie z taka produkcją. musi byc lany na calym Świecie. a wiadomo jak wtedy jest z jakoscia....

no wiec etykity zostaly wprowadzone po aferze podrobkowej ale kto powiedzial, ze Motul jest rozlewany w roznych miejscach - toz to nieprawda.

Niedaleko odemnie bo w Gliwicach jest rozlewnia oleju firmy Fuchs. Z jednej strony podjezdza pociag z cysternami, a z drugiej Tir-y ruszaja w swiat z gotowymi produktami.

Fuchs to dobry olej ale roniez robiony masowo. Sporo niemieckiech silnikow jest nim zalewanych na 1 montaz - co tez dobrze o nim nie swiadczy. Jak Castrol zaplaci wiecej - fabryki leja Castrola, jak Fuchs - Fuchsa itd. Takze musi byc robiony w gdzies poza Niemcami aby utrzymac masową produkcje.

no wiec etykity zostaly wprowadzone po aferze podrobkowej ale kto powiedzial, ze Motul jest rozlewany w roznych miejscach - toz to nieprawda.

ps. widze ze Castrol, Mobil i Motul sa olejami najmiej godnymi zaufania. Duza ilosc podrobek.

ps. chyba wyprobuje LM albo Fuchs. Co sadzisz o tym oleju. Tego chyba nikt nie podrabia.

Tak jak Robert stwierdzil - byla afera z LM - jesli chodzi o podrobki. tez jakis nasz rodak lał tam mixola czy inne g....o i handlowal tym na allegro.

Kazdy olej jest godny zaufania jak jest kupowany z wiarygodnego zródła - bez oszczednosci 10 zl za wszelka cenę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danu ja miałem taki sam dylemat.Nie byłem pewien na 100% czy olej kupiony na allegro ,forum czy w zwykłym sklepie jest oryginalny. Dlatego podstawowym kryterium było to czy sprzedawca jest autoryzowanym partnerem danej marki ,ktory widnieje na oficjalnych stronach firmy olejowej lub głównego importera na rynek Polski.Ja wybrałem mało znany w Polsce olej niemieckiej firmy Pentosin.

www.pentosin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj endriuu :)

Jak zawsze bardzo fachowe odpowiedzi.

Ale wybacz ze tak wypytuje, Ty sie na tym znasz bardzo dobrze. A ja chcialabym sie czegos nauczyc.

A forum chyba od tego jest.

Nie chciales,. umowic sie na kawe, wiec musze tu pytac.

cyt. Motul jest na tyle niszowym produktem...itd

Piszesz ze Motul to niszowy produkt... przeciesz ten olej sprzedaje sie lepiej niz kazdy inny w Polsce.

A na stronie Francuskiego Motulu pisze ze jest ten olej sprzedawany na calym swiecie i to w bardzo duzych ilosciach.

Wiec jaki niszowy...?

cyt. Etykiety beda sukcesywnie zmieniane...

Tak oczywiscie ze tak pisze, ale to dopiero plany przyszlosciowe na nastepny rok. I jest to proces markietingowy.

To znaczy ze do tej pory beda na rynku podrobki oleju ze starymi etykietami.

Oraz czy zmiana etykiety cos zmieni...? Skoro podrabiali Motul ze starymi etykietkami, to juz pewno w sprzedarzy handlarze maja olej z nowymi etykietkami. Chyba to Ty gdzies napisales ze w China mozna zamowic cale opakowania w originalnym wygladzie. Wiec co da zmiana etykietki przez Motul. Nic.... Skoro jest to najbardziej w tej chwili chodliwy olej.

Jedyne wyjscie to zmienic olej na mnie chodliwy w sprzedarzy. Np. olej Fuchs, jak sam napisales rowniez dobr co Motul.

Na allegro juz sa oleje Motul w sprzedazy o dwoch roznych etykietkach.

cyt. na kazdej butli Motula jest kod kadzi - to jest dowod na to ze jest rozlewany w jednym miejscu. oczywiscie tego kodu nie da sie rozkodowac w sieci.

A dlaczego nie mozna go rozkodowac w sieci... skoro mozna rozkodowac inne kody firm olejowych?

A pozatem coz da rozkodowanie kodu, skoro w przypadku Shella wskazywalo na Anglie, a sam napisales ze mogli go nalac rowniez w Polsce.

I to mnie najbardziej zalamuje, zaden ze sprzedawcow nawet tych zaufanych nie chce przedstawic certyfikatu lub rachunku gdzie byl zakupiony olej.

cyt. Tak jak Robert stwierdzil - byla afera z LM ...

Drodzy koledzy a skad Wy to wiecie? Bo ja z racji moich obowiazkow zawodowych bardzo duzo czytam prasy i siedze w sieci.

I nigdy nigdzie nie trafilam na informacje o aferze podrobkowej oleju.

Byla jakies czas temu afera paliwowa miedzy innymi w rafineri Trzebina. Ale prokurator juz dawno to zalatwil.

Pozdrawiam serdecznie Dana :)

ps. i jeszcze raz zapytam... dlaczego Motul do mojego auta poleca 6100 10W-40 a nie 8100 5W-40...

ps. przeciesz wszyscy wiemy i piszemy o tym zeby przede wszystkim stosowac sie do zalecen producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. Tak jak Robert stwierdzil - byla afera z LM ...

Drodzy koledzy a skad Wy to wiecie? Bo ja z racji moich obowiazkow zawodowych bardzo duzo czytam prasy i siedze w sieci.

I nigdy nigdzie nie trafilam na informacje o aferze podrobkowej oleju

Taki przykład z LM >>> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=49762&highlight=liqui+moly+podruba

Chociaż ten olej raczej b. rzadko ( na razie :wallbash: ) jest podrabiany , coraz bardziej rozpowszechniany na naszym pięknym rynku , więc myślę , że niedługo także rozpocznie się problem z masowymi podróbkami :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danu ja miałem taki sam dylemat.Nie byłem pewien na 100% czy olej kupiony na allegro ,forum czy w zwykłym sklepie jest oryginalny.

Wiesz co, nie walkowalabym tak tego tematu gdyby nie to ze w przypadku mojej znajomej zalanie oleju Motul wpedzilo ja w powazne koszy. Wczesniej jezdzila na Mobilu przez 5 lat i 100tys. kilometrow i nic sie nie dzialo.

Oczywiscie osobiscie nie mam nic przeciwko firmie Motul. Ale mam bardzo duzo przeciwko originalnosci oleju Motul na naszym rynku.

Pozdrawiam :)[br]Dopisany: 23 Listopad 2011, 10:33_________________________________________________

Robert, ja juz wczoraj przez Ciebie nie moglam usnac... :disgust:

Wiec prosze nie podnos mi dzisiaj tez cisnienia... :angry:

Pozdrawiam Dana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do niedawna lalem Motula

skonczylo sie spadkiem cisnienia w ukladzie olejowym, niewydolnoscia pompy i zapchaniem smoka

spuszczony olej po 1000 km wygladal jak smola (oczywiscie to nie zarzut do kolegi z forum, ktory handluje olejami) ale suche fakty

teraz zalalem najtansze g---no (platinum 15W40) i za 4,5 tys km znow wymiana na cos juz lepszego

auto odzyskalo moc i zrywnosc, silnik pracuje rowno i cicho

mechanik zadal mi jedno proste pytanie:

- nie wiesz dlaczego Motul, na ktorym jezdziles jest drozszy w Niemczech?

no nie wiedzialem co odpowiedziec

pojezdze troche i zobaczymy co sie bedzie dzialo

czy to sprawa silnika (ma juz nalatane ponad 260 tys, czy moze olej nie byl wlasciwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...