Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

panowie powiedzcie mi czy olej pełny syntetyk ma być jaśniejszy od połsyntetyka i mineralnego, a także czy powinien byc bardziej gęsty od pozostałych bo mam wrażenie, że coś z olejem jest nie teges :disgust:

100% syntetyk jest jasny i rzadszy od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :hi:

właśnie dziś dostałem litra oleju Castrol 5w40 z belgii i jest przepaść po miedzy niby niemieckim sprzedawanym na allegro :wallbash: jak można coś takiego sprzedawać........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzę znana mi firma sprzedająca Motula z allegro ma tu nawet konto od niedawana :) Kupiłem z rok temu u was Motula X-cess 8100 5W40 pisało w aukcji GRATIS ( chyba w tytule), ale niczego gratisowego z pudełku nie znalazłem :P

bardzo mi miło poznać naszego klienta, co od gratisu to sprawa wygląda następująco. Na prawie wszystkich aukcjach oraz na stronie o mnie masz informację że udzielamy rabatu na filtry od 25 do 30 % w zależności od marki jak również do 40 % rabatu na zakup części które pomału pojawiają się w naszej ofercie, choć jeszcze nie na allegro. Także wspomnianym gratisem jest rabat na filtry, jak również w niektórych przypadkach fiszka olejowa jeśli takową posiadamy w danym okresie. Niestety coraz rzadziej dostawcy oleju dorzucają nam do palet takie fiszki, tłumacząc to niską ceną zakupu towaru dla nas.

Kolego majuDJ przy następnym zakupie u nas przypomnij się w mailu. Kolega od wysyłek z pewnością udzieli stosownych zniżek.

Kolego endriuu, co do oryginalności olejów w naszym przypadku nie będę się już wypowiadał, jak również jeśli piszemy o gratisie to go dajemy lub udzielamy (rabat). Niestety nie każdy się z nami kontaktuje przed lub po zakupie stąd niewiedza naszych klientów o możliwości która im przysługiwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oryginalność olejów w filtry_gdańsk to nie mam żadnych zastrzeżeń :):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzę znana mi firma sprzedająca Motula z allegro ma tu nawet konto od niedawana :) Kupiłem z rok temu u was Motula X-cess 8100 5W40 pisało w aukcji GRATIS ( chyba w tytule), ale niczego gratisowego z pudełku nie znalazłem :P

bardzo mi miło poznać naszego klienta,

:offtopic:

przede wszystkim to nie jest wątek do siania reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzę znana mi firma sprzedająca Motula z allegro ma tu nawet konto od niedawana :) Kupiłem z rok temu u was Motula X-cess 8100 5W40 pisało w aukcji GRATIS ( chyba w tytule), ale niczego gratisowego z pudełku nie znalazłem :P

bardzo mi miło poznać naszego klienta,

:offtopic:

przede wszystkim to nie jest wątek do siania reklamy.

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

I kto to pisze ten kto dzikowi oddał by nerkę za piątkę ori motula. Polecasz Go w prawie kazdym swoim poście :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzę znana mi firma sprzedająca Motula z allegro ma tu nawet konto od niedawana :) Kupiłem z rok temu u was Motula X-cess 8100 5W40 pisało w aukcji GRATIS ( chyba w tytule), ale niczego gratisowego z pudełku nie znalazłem :P

bardzo mi miło poznać naszego klienta,

:offtopic:

przede wszystkim to nie jest wątek do siania reklamy.

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

I kto to pisze ten kto dzikowi oddał by nerkę za piątkę ori motula. Polecasz Go w prawie kazdym swoim poście :gwizdanie:

nie w każdym - tylko w co drugim. biorę od niego więc polecać mogę. zreszta - Dzik juz nerek nie przyjmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia dla koleżanki by zalała do madzi motula 6100 - jak najbardziej właśćiwa:)

Marcin mozesz cos poradzic, w tej Mazdzie kolezanki co juz pisalismy o tym w lipcu.

tu link: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=201045.120#quickreply

Cieknie olej wszedzie gdzie sie da. Ona autem jezdzi 5 lat i autko bylo suchutenkie.

Po wymnianie oleju za moja namowa na Motul 6100 przejechala ok. 5 tys. kilometrow.

Tydzien temu zobaczyla na ulicy pod autem plame oleju. Pojechala do mechanika i sie okazalo ze Mazda puszcza olej.

Od samej gory do dolu. Uszczelka pod przykrywa zaworow, simmering na aparacie zaplonowym oraz simmering na wale korbowym od strony rozrzadu. Mechanik jej powiedzial ze jezdzi na zlym oleju, gdyz Mazdy slyna z tego ze sa bardzo suche.

I widocznie nowy olej ja rozszczelnil. Zadzwonila do mnie co ma teraz zrobic... uff.

Napewno bedzie teraz musiala to wszystko uszczelnic, ale co z olejem? Tak go jej zachwalalam.

Chyba powinna zmienic spowrotem na Mobil, czy tak?

Poradz cos...

Pozdrawiam Dana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońskie silniki są bardzo ciasno spasowane, uszczelki sa w nich narazone na wieksze przeciażenia. Oleje takie jak Castrol, Mobil nie posiadaja (albo b.mało) dodatków, które utrzymuja uszczelki w nalezytym (elastycznym) stanie. Lepsze oleje chronia uszczelki od samego poczatku - uszczelki sie nie starzeją. Zalewajac Motula - stwardniale uszczelki naciagnely oleju i zaczely cieknac. Nie jest to kwestia wyplukiwania szlamu - bo to nie szlam uszczelnia silnik. Wystarczy zmienic uszczelki i siemeringi - to nie jest duzy koszt i dalej zalewac lepszy olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygladają na tle oryginalnosci olei hurtownie intercars??

koledzy macie jakies doswiadczenie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - Intercars powinien mieć oryginaly - to oczywiste - ale tam są ceny kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebny Ci olej do mazdy oryginalny to daj znać Dana :naughty:

co do sklepu z filtrami w Gdańsku to chciałem zamówić pewne filtry to mi powiedzieli, że takiego dziadostwa nie sprowadzą więc widać, że szanują klienta a nie swoją kieszeń :wink4::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmienic uszczelki i siemeringi - to nie jest duzy koszt i dalej zalewac lepszy olej.

O boze no to dzieki... :hi:

Jak potrzebny Ci olej do mazdy oryginalny to daj znać Dana :naughty:

A Ty Krzysiu co... pracujesz w Mazdzie...? A czym mialabym ja zalac w twoim przypadku...

Pozdrawiam Dana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oleje firmowe to najwieksze dziadostwo.

zależy jakie oleje :tongue4:

Mazda śmiga na Dexeli i ma tak już od wielu lat a Dexelie robi Total

a na czym śmiga inna marka aut to zależy kto bardziej zapłaci :naughty:

firmowe oleje masz do skrzyni płyny eskploatacyjne itd. gdyby było to dziadostwo to byście ich nie polecali :naughty:

bo często jest wątek i odp. śmigaj do ASO po oryginalny olej do automata albo płyn do chłodnic... :naughty:

firmowe mam na myśli dobrane do właściwego silnika np. VAG poleca do PD normę 505.01 i to mam na myśli.. a co kto zaleje to mnie g....obchodzi

Mazda dobrze współpracuje na tej Dexeli i nigdy nie było problemu a jak ktoś jezdził na innym oleju zawsze coś nie tak.... wiele razy widziałem ściągniętą pokrywę zaworów to byście się zdziwili co pod nią jest.. ale kto co zaleje to jego sprawa

jeden może w siebie wlewać tanią wódkę i a drugi markową po tej taniej łeb będzie napitalał kogoś a po markowej już mniej :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...