Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie żarówki LED na oświetlenie tablicy rejestracyjnej... ?


Kristoph

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki. A jak jest faktycznie z tymi rozmiarami żarówek? SMD wydają się 2 mm krótsze od zwykłych żółtych, a takich 38 mm za dużo na allegro nie widać. Jaki standard obowiązuje w tablicy B7? 36,38 czy może 42. Dzięki za każda pomoc i kierunek, w którym mam uderzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. A jak jest faktycznie z tymi rozmiarami żarówek? SMD wydają się 2 mm krótsze od zwykłych żółtych, a takich 38 mm za dużo na allegro nie widać. Jaki standard obowiązuje w tablicy B7? 36,38 czy może 42. Dzięki za każda pomoc i kierunek, w którym mam uderzyć.

Ja w swoich miałem 38mm, zresztą jeśli kupisz 2mm większe nic się nie stanie. Blaszki są dosyć elastyczne. Później wrzucę foty z diodiami SMD z przodu w postojówkach i w oświetleniu tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SMD z radiatorem co to niby błędu przepalonych żarówek miały nie wyświetlać i stoboskopu nie robić. Strobo nie ma, ale błędy dalej wywala. Pomysły? Ogólnie z jakości światła jestem zadowolony. Przy zwykłych żółtych - miód malina :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 diody w każdej oprawce i bardzo fajnie świeci. Nie trzeba dużo ważne że SMD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko. Mam Audi A4 B5 rocznik 1995 i chciałbym zrobić sobie podświetlenie ledowe rejestracji. Z góry przepraszam, ale jestem dopiero początkującym w takich sprawach ;). Najłatwiej wyjąć taką żarówkę i pójść do sklepu motoryzacyjnego by dali taką ledową po prostu ? Nie trzeba robić tam żadnych zmian ? bo niektórzy piszą tu o taśmach ledowych całych.

Edytowane przez Martines91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim a4 b5 lift brauje zimnej bieli w środku, nie chce kupować z allegro bo to się nie nadaje do niczego. Może wiecie kto zajmuje się na forum takimi sprawami i robi sam cudeńka dopasowane bezpośrednio do danego samochodu. jak miałem golfa to był chłopaczek na forum co robił sam płytki i wlutowywał ledy smd i sprzedawał były bardzo solidnie zrobione i przez okres 2 lat nic się z nimi nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bidzio1 - ten użytkownik przerabia wszelkie oświetlenie na LED.

Jest jeszcze ktoś na forum kto się tym zajmuje ale nie chce mi się szukać.


Ja mam pytanko. Mam Audi A4 B5 rocznik 1995 i chciałbym zrobić sobie podświetlenie ledowe rejestracji. Z góry przepraszam, ale jestem dopiero początkującym w takich sprawach ;). Najłatwiej wyjąć taką żarówkę i pójść do sklepu motoryzacyjnego by dali taką ledową po prostu ? Nie trzeba robić tam żadnych zmian ? bo niektórzy piszą tu o taśmach ledowych całych.

Nic nie trzeba przerabiać. Weź starą żarówkę na wymiar bo są różne długości. I nie kupuj najtańszych ledów jakie są w sklepie. Najlepsze są SMD.

Ja kupowałem ponad rok temu nawet nie drogie rurki, nic nie przerywa, nie mruga, barwa to zimny ładny biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie te z tego sklepu http://sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-Led-36mm-6x-SMD-5050-C5W-C10W-12V-Bialy-Zimny-SLIM/344

Fakt, kupisz na Allegro 2 szt. w cenie tej jednej, ale tą mogę z czystym sumieniem polecić, a wcześniej wziąłem 2 szt. na Allegro za bodajże 2,99 szt. i jedna była lekko fioletowa, a druga bardziej żółtawa - po założeniu obu było widać różnice. Tutaj jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podświetleniem tablicy rejestracyjnej w Audi A4 B5 2000r. Wymieniłem zwykłe żarówki na ledowe, ale jedna z nich zaczyna mrugać po jakimś czasie. Może ktoś z was miał już taki problem i zna przyczyne,oraz sposób na ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podświetleniem tablicy rejestracyjnej w Audi A4 B5 2000r. Wymieniłem zwykłe żarówki na ledowe, ale jedna z nich zaczyna mrugać po jakimś czasie. Może ktoś z was miał już taki problem i zna przyczyne,oraz sposób na ten problem?

Elektronika w nich siada, masz z prostownikiem i tzw driverem?

Żeby dioda led żeby długo pracowała musi mieć stałe napięcie i prąd w czasie, w samochodzie ciężko to utrzymać wahania napięciowe są wysokie co powoduje skrócenie żywotności diod LED.

Jeżeli nie to niestety... bajka która lubi się powtarzać.

ponad 1,5 roku jeżdżę z takimi ledami:

http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-Led-42mm-6x-SMD-5630-C5W-C10W-12V-Bialy-Zimny/503

Posiadają driver i prostownik. Nie widać to gołym okiem dopiero po zdemontowaniu radiatora oraz najważniejsze posiadają specyfikację:

Dane techniczne :
  • Symbol: C5W C10W
  • Długość: 42mm
  • Szerokość: 10m
  • Źródło światła: SMD5630
  • Ilość diod: 6 szt.
  • Kolor: biały zimny
  • Kąt świecenia: 140 stopni
  • Napięcie pracy: 9-32V DC
  • Prąd: 0,12A dla 12V
  • Certyfikaty: CE

Jedno czego nie ma to natężenia światła podawanych w lumenach. Lecz bardziej nas interesuje napięcie pracy 9-32V napięcia stałego które miejscu przeznaczenia będzie spełnione.

Nie jestem mega znawcą, ale z diodami nie jedną wojnę przeżyłem :) Całe mieszkanko w ledach i samochodzik w większości.

Jedno co zauważyłem to, że smd 5050 (w strukturze są 3 diody) szybciej szlag trafia natomiast 5630 (1 dioda w strukturze) świeci i świeci - prawdopodobnie temperatura ma znaczenie.

Można się zabawić z Diodami COB ale to już prawdopodobnie będzie przesada (wali po gałach) i misiaczki się doczepią

Edytowane przez Gilbert1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie takie http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5213417545 efekt jest super i nic nie mruga i nie pokazuje spalonej żarówki. Zdjęcie na szybko dodaję

db3c22b105d4f8664ab630b0bb538a32.jpgca017d1d9eeb9d1d11fb322aebca48b0.jpg

Edytowane przez InterSharp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam coś takiego http://allegro.pl/podswietlenie-led-tablicy-audi-sedan-a4-b5-95-01r-i5444475315.html

Co prawda znacznie droższe niż podmiana rurek na ledowe, ale światło jest bardzo intensywne i jest to piękna biel, nie pseudo biała barwa jak w większości ledowych rurek...No i niestety wszystkie tego typu lampki pasują plug&play jedynie do przedliftowych A4 :wallbash: jednak uparłem się i wpasowałem je do polifta, choć trzeba ściągać listwę bagażnika i rezać zarówno ją jak i lampki...ale da się :kox: efekt rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.


ja polecam coś takiego http://allegro.pl/podswietlenie-led-tablicy-audi-sedan-a4-b5-95-01r-i5444475315.html

Co prawda znacznie droższe niż podmiana rurek na ledowe, ale światło jest bardzo intensywne i jest to piękna biel, nie pseudo biała barwa jak w większości ledowych rurek...No i niestety wszystkie tego typu lampki pasują plug&play jedynie do przedliftowych A4 :wallbash: jednak uparłem się i wpasowałem je do polifta, choć trzeba ściągać listwę bagażnika i rezać zarówno ją jak i lampki...ale da się :kox: efekt rewelacja.

Kolego pokażesz o co kaman? bo też mam lifta i też planuje to zalozyc ale skoro mówisz ze nie p&p ?

edit

W przedlifcie u mnie nie wchodzą do końca.trzeba spiłować z jednej strony obudowe.jeśli chodzi o polifta sprawdzę w weekend tutaj zdj porównania z zarówka led 659928c341299585.jpg

Edytowane przez KULARESKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...