Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie żarówki LED na oświetlenie tablicy rejestracyjnej... ?


Kristoph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam problem jakie żarówki mam wybrać na podświetlenie tablicy rejestracyjnej chodzi o kolor biały wiem że ma być to żarówka C5W tylko jaki rodzaj wybrać ? ilu milimetrowe ? i ile ma być na niej diod ? Żeby ładnie oswietlały tablice a nie tylko swieciły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij tę starą i zmierz a późnie siadaj i zamawiaj, kup najlepiej taką z żółtym oczkiem świeci jasno i nie musi być ich tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 mm

ja mam w żarówce 2 rzędy po 3 diody < * * * >

* * *

efekt wg mnie jest b. fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takie same i po półtora roku jedna zaczęła się wysrywać u mnie, teraz kupiłem takie http://allegro.pl/zarowki-diody-4xled-smd-c5w-36mm-rozne-barwy-i1556150724.html i barwa światła jest znacznie lepsza (ładniejsza) ile wytrzymają ? zobaczymy ...

zamiast tradycyjnych ledów, wybrałbym właśnie smd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie żarówki SMD sa lepsze niż te zwykłe też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żadnych nie polecam :) miałem te żarówki i szczerze powiem że lipa to świeci w porównaniu z tym co zrobiłem sobie sam:) taśma led SMD biała 3 odcinki 9 diod troszke zabawy z lutownicą i efekt niesamowity. na Allegro sa takie zamienniki po 190 zł mnie kosztowało 8 zł :> zrobie fotki dziś jak to świeci i jak wygląda zrobione bo mam akurat dwie robiłęm dla kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żadnych nie polecam :) miałem te żarówki i szczerze powiem że lipa to świeci w porównaniu z tym co zrobiłem sobie sam:) taśma led SMD biała 3 odcinki 9 diod troszke zabawy z lutownicą i efekt niesamowity. na Allegro sa takie zamienniki po 190 zł mnie kosztowało 8 zł :> zrobie fotki dziś jak to świeci i jak wygląda zrobione bo mam akurat dwie robiłęm dla kolegi.

No to wrzucaj, czekamy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żadnych nie polecam :) miałem te żarówki i szczerze powiem że lipa to świeci w porównaniu z tym co zrobiłem sobie sam:) taśma led SMD biała 3 odcinki 9 diod troszke zabawy z lutownicą i efekt niesamowity. na Allegro sa takie zamienniki po 190 zł mnie kosztowało 8 zł :> zrobie fotki dziś jak to świeci i jak wygląda zrobione bo mam akurat dwie robiłęm dla kolegi.

No to wrzucaj, czekamy :naughty:

Oto parę fotek zrobione na szybko. na dwóch widac w ciemnym pomieszczeniu jak świeci przy ścianie tylko z tego co widze po mocowaniu to odwrotnie przystawiłem do ściany a tam szkło kieruje światło na tablice wiec jeszcze jaśniej świeci na tablicy.. wieczorem wrzucę jeszcze jedną jak wygląda w nocy na aucie

e6d6f88eac8a3494.jpg

81b820801f1f9856.jpg

4d964328b5fd7e91.jpg

f01da9e0e5b8e6e9.jpg

af61441d543981e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie żarówki SMD sa lepsze niż te zwykłe też polecam.

przede wszystkim mają lepszy kąt świecenia

A ja żadnych nie polecam :) miałem te żarówki i szczerze powiem że lipa to świeci w porównaniu z tym co zrobiłem sobie sam:) taśma led SMD biała 3 odcinki 9 diod troszke zabawy z lutownicą i efekt niesamowity. na Allegro sa takie zamienniki po 190 zł mnie kosztowało 8 zł :> zrobie fotki dziś jak to świeci i jak wygląda zrobione bo mam akurat dwie robiłęm dla kolegi.

No to wrzucaj, czekamy :naughty:

Oto parę fotek zrobione na szybko. na dwóch widac w ciemnym pomieszczeniu jak świeci przy ścianie tylko z tego co widze po mocowaniu to odwrotnie przystawiłem do ściany a tam szkło kieruje światło na tablice wiec jeszcze jaśniej świeci na tablicy.. wieczorem wrzucę jeszcze jedną jak wygląda w nocy na aucie

dobra robota :good:

ciekawi mnie czy nie świecą "punktowo" w nocy, tzn czy oświetlają większość rejestracji :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała tablica bielutka nawet na ziemi biały pas szerszy od samochodu.. wieczorem fotke zapodam. nawet w dzień jak sie przypatrzyć to widać jak świecą na tablice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała tablica bielutka nawet na ziemi biały pas szerszy od samochodu.. wieczorem fotke zapodam. nawet w dzień jak sie przypatrzyć to widać jak świecą na tablice

kwestia gustu, jak dla mnie za mocne światło, dlatego wybrałem mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotka z dziś wieczór ale na niej nie za bardzo widac jak naprawdę świeci.. nie wiem czemu ale bardzo rozjaśnia.. porównac możecie do świateł postojowych tez na led ale na zdjęciu bija jak STOP w rzeczywistosci wszytsko jest ciemniejsze .. aparat jakoś rozjaśnił je.. Generalnie tablica jest dobrzeczytelna a nei biej po oczach jak sie wydaje..

3980606a9320905f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem te oto zarówki http://allegro.pl/zarowki-led-rurkowe-firmowe-biale-12v-i1671185432.html lecz po podpieciu nie działają one czy są wadliwe czy moze złe parametry mają te zarówki ?? Podpinałem pod oswietlenie tablicy roździelczej jak i oswietlenie bagaznika i nie działaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem te oto zarówki http://allegro.pl/zarowki-led-rurkowe-firmowe-biale-12v-i1671185432.html lecz po podpieciu nie działają one czy są wadliwe czy moze złe parametry mają te zarówki ?? Podpinałem pod oswietlenie tablicy roździelczej jak i oswietlenie bagaznika i nie działaja...

jak podpinasz to zwróć uwagę jak bo to diody.. jak nie świecą to odwróć żarówkę stronami i włóz bo widać trafiłeś odwrotnie biegunami...np.. po lewej stronie masz + po prawej- jak włożysz żarówkę odwrotnie to nie zaświeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem te oto zarówki http://allegro.pl/zarowki-led-rurkowe-firmowe-biale-12v-i1671185432.html lecz po podpieciu nie działają one czy są wadliwe czy moze złe parametry mają te zarówki ?? Podpinałem pod oswietlenie tablicy roździelczej jak i oswietlenie bagaznika i nie działaja...

jak podpinasz to zwróć uwagę jak bo to diody.. jak nie świecą to odwróć żarówkę stronami i włóz bo widać trafiłeś odwrotnie biegunami...np.. po lewej stronie masz + po prawej- jak włożysz żarówkę odwrotnie to nie zaświeci

Tak jak mówiłeś ;) w domu tez poźniej sie skapłem ze może na odwrót ;) Zarówki świecą ale słabo ^^ chyba lepsze beda SMD ^^

http://allegro.pl/zarowka-rurkowa-led-c5w-4x-super-flux-36mm-i1689250700.html <---- Takie beda dobre ? Akurat mam nie daleko (nie musiał bym płacic za przesyłke :) ) i są nie drogie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem te oto zarówki http://allegro.pl/zarowki-led-rurkowe-firmowe-biale-12v-i1671185432.html lecz po podpieciu nie działają one czy są wadliwe czy moze złe parametry mają te zarówki ?? Podpinałem pod oswietlenie tablicy roździelczej jak i oswietlenie bagaznika i nie działaja...

w zwykłych żarówkach niema znaczenia gdzie + a gdzie masa. Tu ma znaczenie. Włóz odwrotnie i powinno świecić. Chyba że dostałes wadliwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zrobiłem sobie samemu i efekt jest super.. nie za mocno nie za słabo tak jak trzeba i chyba taniej wyszło niż te żarówki.. te które pokazałes teraz no pewnie jakoś beda swecić ale sa tylko po 4 na żarówkę wiec trudno powidzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem żarówki 6 ledów, smd C5W 12V i mam mały problem. Otóż w bagażniku jest wszystko OK, świeci bez najmniejszych problemów. Natomiast w tablicy rejestracyjnej występuje już problem, bo raz, że FIS wyrzuca błąd przepalonych żarówek, to jeszcze żarówki robią mały stroboskop. Zamiana tych z bagażnika nic nie daje. Pomoże ktoś co można zrobić aby raz - wyeliminować błąd przepalonych żarówek, dwa usunąć miganie? Co mi będzie potrzebne, bo w tych tematach jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...