Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] A4B6 1.8T - jak tu jej nie kochać :)


weider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piękne auta na forum obejrzałem...więc skromnie zamieszczam kilka zdjęć mojego "skarbu".

A4B6 z 2002 roku, w sumie ma wszystko co trzeba, skóra, ogrzewanie tyłka z przodu i z tylu, system audio Bose ze zmieniarką na 6 CD, klima dwustrefowa, szyberdach, tempomat itp.

Ponieważ ma prawie wszystko co trzeba, modyfikacji niewiele:

- zmieniony kompletny układ wydechowy na firmę MagnaFlow, bo te ze standardu to jak gwizdki od czajnika ;)

- podkręcony silnik w Kreatorze Mocy

W tej chwili autko ma troszkę ok 200KM, ale to co dla mnie najważniejsze to brzmienie. Ten wydech naprawdę ładnie gra.

Na początku jeździłem na 19-kach, ale przerzuciłem się na 17-ki, za dużo dziur na trasach po których muszę się poruszać. Opony 235/45/17

No i ostatnio musiałem na drodze zrywać folie z przednich szyb...bolało :)

Pozdrawiam wszystkich audi-maniaków.

DSC04737.jpg

DSC04742.jpg

DSC04746.jpg

DSC04756.jpg

DSC04770.jpg

DSC04784.jpg

DSC04794.jpg

DSC04818.jpg

DSC04826.jpg

DSC04828.jpg

DSC04842.jpg

DSC04853.jpg

DSC04857.jpg

DSC04887.jpg

DSC04904.jpg

DSC04925.jpg

DSC04953.jpg

DSC04956.jpg

NA 19kach i przed zerwanie folii z przodu

audi.jpg

Wydech

16601_cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie magnaflow masz, 16601? Nie jest za głośno? Bo ja trochę musiałem wyciszyć. :wink4: Co było robione, że jest 220KM, bo na pewno nie sam program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z USA i w manualu, rzadka sprawa.

Ale pewnie fajnie musi jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie magnaflow masz, 16601? Nie jest za głośno? Bo ja trochę musiałem wyciszyć. :wink4: Co było robione, że jest 220KM, bo na pewno nie sam program.

Tak 16601. Cicho nie jest, ale jak dla mnie w sam raz. Nawet mój 3 letni syn się szybko przyzwyczaił i śpi przy tym jak zabity :)

Był robiony chiptuning dwa lata temu. Ale nie pamiętam już co tam dokładnie robili po takim czasie. Ja nie mam głowy do technicznych szczegółow, zrobili, zapłaciłem i już :) Miesiąc po tym już bym nie powtórzył co oni mi tam tłumaczyli hehe.

Pamiętam jak wyjechałem od nich to po kilkunastu kilometrach spaliłem sprzęgło i musiałem zaraz sprzęgło wymieniać na lepsze/mocniejsze :)

Wiem że jakiś niewielki przyrost mocy jest z samego układu wydechowego a reszta to chiptunning.

Pamiętam że to nawet nie było na maksa robione bo kolesie z Kreatora mówili że można więcej, ale nie chciałem wysilać auta tak na maksa. Ja nominalnie miałem 170 KM, a oni 220 KM chyba nawet ze 150KM potrafią wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z USA i w manualu, rzadka sprawa.

Ale pewnie fajnie musi jeździć :)

Z tym manualem to faktycznie farcik, jak na auto z USA.

Jeździ się bardzo fajnie, ale w końcu to Audi ;)[br]Dopisany: 01 Maj 2011, 23:26_________________________________________________

furka fajna...ale w ta moc to nie wierze :thumbdown:

Dzięki...a co do mocy...believe it or not :) Ja sam w to nie wierzyłem ;)

Najważniejsze że kumpla który ma Audi A4B7 2005r. 2.0 TFSI quattro 200KM, spod świateł zostawiam z tyłu ;) Przy okazji pozdro Paweł :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bajeczka :) a tak z ciekawości ile trzeba wywalić na taki układ wydechowy?(może być na pw)

Dobra już znalazłem na allegro ile kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bajeczka :) a tak z ciekawości ile trzeba wywalić na taki układ wydechowy?(może być na pw)

Dobra już znalazłem na allegro ile kosztuje.

Dzięki.

Nowy układ wydechowy kosztuje ok 5 tys.

Zobacz tutaj

http://www.rpmotorsport.pl/auta/a4_s4_rs4_b6-c-749_73_1398_195_1215_1216_3344.html

Ja kupiłem używany od znajomego, więc mnie kosztował znacznie mniej. Ale już nie był taki błyszczący jak nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekna ta suczka :good:

super fotki dales

gratuluje zakupu i zycze bezawaryjnej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne autko :kox: ja bym na 18 sie przerzucił :wink4:

Q :good: kubełki w skórze wrzuć bedzie lepiej :decayed:

piekne autko :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleganckie auto to przyznam

fele dałbyś 18 i było by już całkiem 19 za duże to fakt

[br]Dopisany: 02 Maj 2011, 18:15_________________________________________________

Najważniejsze że kumpla który ma Audi A4B7 2005r. 2.0 TFSI quattro 200KM, spod świateł zostawiam z tyłu ;) Przy okazji pozdro Paweł :hi:

nie wiem czy tutaj piszesz o porównaniu mocy ale to że spod świateł kolega nie ma szans to nie świadczy o mocy tylko o lepszym Twoim ruszeniu zebyśmnie zle nie zrozumiał oczywiście

jedz na hamownię to nie kosztuje przecież dużo a i Ty będziesz wiedział jaką mocą dysponujesz

PS... Ze świateł ja swoim dieselkiem 170km i 400nm to rozwalam auta nawet które mają 7-8s a ostanio nawet a3 3.2 250km ze świateł odstawiłem fakt ze tylko na kilka m ale odstawiłem

Ogólnie autko podobać się , takie jakie jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy układ wydechowy kosztuje ok 5 tys.

Zobacz tutaj

http://www.rpmotorsport.pl/auta/a4_s4_rs4_b6-c-749_73_1398_195_1215_1216_3344.html

Ja kupiłem używany od znajomego, więc mnie kosztował znacznie mniej. Ale już nie był taki błyszczący jak nowy ;)

Cena z tej strony to jakaś z d*py jest, na allegro taki sam nowy "błyszczący" oryginalny kosztuje 1850zł http://allegro.pl/audi-a4-1-8l-1-4-awd-uklad-wydechowy-magnaflow-i1553809888.html :gwizdanie:

Druga rzecz, to pokaż wykres tych 220KM i 350Nm, bo nie wierzę w taki wynik samym programem i ewentualnie wydechem. Takie wyniki robi się na K04-15.

Ja nominalnie miałem 170 KM, a oni 220 KM chyba nawet ze 150KM potrafią wyciągnąć.

:facepalm: Chciałbym poznać tych "fachowców".

Jak byś choć trochę orientował się w temacie to wiedziałbyś, że twój silnik nie różni się niczym od wersji 150KM oprócz softu. Po prostu masz chipa z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś choć trochę orientował się w temacie to wiedziałbyś, że twój silnik nie różni się niczym od wersji 150KM oprócz softu. Po prostu masz chipa z fabryki.

Poniżej info o chiptunningu skody 1.8 T 150 KM, po którym przybyło 46KM

http://www.44tuning.pl/chip-tuning-opole-warszawa-skoda-audi-vw-seat-1.8-turbo-przez-obd-profesjonalny-chiptuning

Jednocześnie info od 44TUNING na temat chiptunningu 1.8T 150KM

"Możliwy przyrost do uzyskania w bezpieczny sposób do jazdy na co dzień to ok. 45-50 KM i 80 Nm...."

U mnie 2 lata temu, zaraz po chiptunningu i zamontowaniu układu wydechowego, na hamowni wyszło 217 KM, myślę że jest to realne - chiptunning + 35/40 KM,układ wydechowy + 7/8 KM.

Ale fakt, że przed tym pokazało 178KM więc może jeszcze coś grzebał w bebechach amerykaniec..ale co ja tam wiem.

Nie będę się z fachowcami spierał, każdy ma prawo do swojej opinii :)

Jak znajdę papiery z hamowni to wrzucę skan. Jak nie to może jakoś w lato będę na hamowni.

Żeby więcej nie budzić kontrowersji i bezsensu nie spierać się o parę kucy przyjmijmy narazie że 200 KM ma na pewno ;) Już zmieniłem w opisie :notworthy:

Eleganckie auto to przyznam

fele dałbyś 18 i było by już całkiem 19 za duże to fakt

No miałem 19-ki na początku i wyglądała dużo lepiej, ale ciężko się jeździło, bo ja sporo jeżdżę, często po podrzędnych drogach i dziury mnie dobijały....Poniżej zamieszczam fotkę, jak jeszcze rok temu wyglądała, właśnie na 19-kach i cała ciemna (przed zerwaniem folii z przodu)

audi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej info o chiptunningu skody 1.8 T 150 KM, po którym przybyło 46KM

http://www.44tuning.pl/chip-tuning-opole-warszawa-skoda-audi-vw-seat-1.8-turbo-przez-obd-profesjonalny-chiptuning

Ale świetny link podałeś. :polew: Dobra, to twój temat, więc już nic więcej nie mówię. Jak znajdziesz wykres to wklej <a href="http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?board=129.0">Tutaj</a>.

Poczytaj co o tej firmie sądzą ludzie znający się na rzeczy http://www.racingforum.pl/lofiversion/index.php?t78072.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej info o chiptunningu skody 1.8 T 150 KM, po którym przybyło 46KM

http://www.44tuning.pl/chip-tuning-opole-warszawa-skoda-audi-vw-seat-1.8-turbo-przez-obd-profesjonalny-chiptuning

Ale świetny link podałeś. :polew: Dobra, to twój temat, więc już nic więcej nie mówię. Jak znajdziesz wykres to wklej <a href="http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?board=129.0">Tutaj</a>.

Poczytaj co o tej firmie sądzą ludzie znający się na rzeczy http://www.racingforum.pl/lofiversion/index.php?t78072.html

hehe no opinie mają spoko, jak wiele firm w Polsce ;)

Ale dobra nie będę się spierał odnośnie kwestii technicznych. Narazie przyjmijmy wersje 200KM z małym haczykiem, jak znajdę papiery to wrzucę, jak nie to pojadę w lato.

Niech kilka kucy nie przeszkadza nam w inteligentnej dyskusji na temat walorów estetycznych audi a4b6 :)

A jakie znasz opinie na temat Kreatora Mocy? Może mają hamownię ściemnioną? :)

PS. al najbardziej nurtuje mnie pytanie dlaczego ciągle pisze a mam w profilu po lewej stronie tylko jedną wiadomość napisaną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszesz w dzialach technicznych stad nie rosna ci wiadomosci przy profilu...

a jak mam pytanko do ciebie odnosnie zrywania folii z szyb jak to wygladalo?

samo spotkanie z policja jak i zrywanie foli na drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszesz w dzialach technicznych stad nie rosna ci wiadomosci przy profilu...

a jak mam pytanko do ciebie odnosnie zrywania folii z szyb jak to wygladalo?

samo spotkanie z policja jak i zrywanie foli na drodze?

No z policja to było tak że mnie za prędkość zatrzymali....a przy okazji jak zaczęli auto oglądać to się przyczepili do szyb. Więc zacząłem zrywać przy nich.

Zresztą jak kupiłem auto to sobie powiedziałem że będę jeździł do pierwszego zatrzymania z nimi, bo one fabrycznie już były przyciemnione.

A w Wawie prędzej czy później się o to przyczepią. Kwestia czasu.

Jeśli chodzi o samo zrywanie to była trochę lipa, bo to była fabryczna folia i nie szła tak łatwo jak zakładana później. Trochę się namęczyłem ale po 30 min pojechałem dalej, tylko szyb nie mogłem otwierać bo zostało w pytę kleju na szybach.

Klej też był jakiś wyjątkowo mocny, bo ani zmywacz ,ani benzyna ekstrakcyjna go nie ruszała (a jak wcześniej miałem Vectrę i przyciemniane szyby nie fabrycznie, to schodziło bez problemu benzyną ekstrakcyjną).

Dopiero zwykła benzyna 95ka + ponad godzina skrobania poskutkowały. No a potem wietrzenie auta i mycie kilkukrotne szyby po benzynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreator mocy i papierowe konie :decayed:

btw Autko ladne. szkoda ze nie ma juz 19stek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...