Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dolewka innego płynu do chłodnicy.


OQS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj podczas przeglądu "przedtrasowego" zauważyłem że w zbiorniczku wyrównawczym jest za mało płynu chłodzącego. Aktualny płyn to prawdopodobnie G12++ z ASO. Na szybko zakupiłem płyn do chłodnic Prestone (zielony) według producenta mieszalny ze wszystkim i wszedł cały litr. Ponieważ zdania na temat dolewek innych płynów są podzielone chciałbym zapytać bardziej doświadczonych i zorientowanych kolegów czy mam myśleć o wymianie całego płynu w miarę szybko czy przestać się martwić bo wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie martwił, wszystkie płyny na bazie glikolu są ze sobą mieszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, raz ze prestone jest ok i sie miesza ze wszystkim, to dwa plyny na bazie glikolu sa mieszalne ze soba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestone może jest mieszalny z rożnymi płynami ale odradzam . Miałem raz taki przypadek ze przy wymianie króćca tam gdzie czujnik ,oczywiście sie ulało troche wiec dolałem owego płynu .Okazało sie ze po paru tygodniach jazdy termostat się zawieszał i temperatura mi szalała.polecam dolać tego samego płynu co jest juz w silniku ,no chyba ze się niema :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu tak jak już kolega wcześniej zauważył to pomimo iż są mieszalne te płyny to jednak zmieniłbym na G12++. Nie wiem kiedy był zmieniany płyn w Twoim aucie ale jak już minęło trochę czasu od poprzedniej zmiany to bym się nie zastanawiał. Przy okazji zawsze to trochę się układ przepłucze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdania są różne, mam niecałe 5k kilometrów do wymiany oleju i filtrów to chyba przy okazji wymienię ten płyn, koszt nie powinien być duży a będzie spokój. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupuję dokładnie ten z Febi czerwony: http://www.olejesamochodowe.com.pl/p/1035,87/antykorozyjny-plyn-do-chlodnic-febi-86381-opak-1-5l/ i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...