Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Jaki silnik diesla wybrać?


okidoki81

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz AHH - cholernie dobra baza do modyfikacji i najłatwiej trafić w dobrym stanie bo te ori 90 PS skutecznie odstraszają katów i morderców :kox:

:good: łatwo z 90koni przeskoczyć na 180 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, pompa 11 juz jest na stanie a to wlasnie ona robi mega robote w tym układzie :kox: i tak jak powiedziałem wczesniej, ten silnik skutecznie odstrasza ludzi którzy chcą miec auto które będzie piszczało na 2 biegu pod remiza :cool1: dzieki temu układ napędowy bedzie w dobrym stanie i podniesienie mocy nie bedzie szło w parze z pytaniem ,,co tym razem sie spieprzy" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o zwykłym ON

no ok zgadza się to powodzenia się w toczeniu i słuchanie pięknego dźwięku jaki wydaje stary ON

zgadza się przejedzie więcej ale byle JAK a V na pewno NIE byle jak

można się tak spierać bez końca Ja wole dobry mocny silnik bez turbin tylko PB

inni wola jeździć On bo jeżdżą oszczędnie ale za TO byle jak

Każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo

No kolego, mam na podwórku teraz jednocześnie silnik 1.9TDI AFN + chip by Rogal 136KM i 2.6E ABC 150KM (obydwa do tej pory serwis ASO i normalne przebiegi) i powiem Ci, że nie mówiłbym z taką pogardą o TDI.

Niestety, muszę Cię zasmucić, ale w moim odczuciu jeśli zestawimy wady i zalety dwóch egzemplarzy w porównywalnym stanie, to AFN do ABC w większości GÓRĄ. Pamiętajmy, że w zakupie z normalnym przebiegiem nawet dziś 1.9TDI jest ZNACZNIE DROŻSZY.

Natomiast prawdopodobnie z ograniczonych budżetów przy zakupach wynika opinia, że V6 benzyna jest dobrą alternatywą dla 1.9TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego, mam na podwórku teraz jednocześnie silnik 1.9TDI AFN + chip by Rogal 136KM i 2.6E ABC 150KM (obydwa do tej pory serwis ASO i normalne przebiegi) i powiem Ci, że nie mówiłbym z taką pogardą o TDI.

Niestety, muszę Cię zasmucić, ale w moim odczuciu jeśli zestawimy wady i zalety dwóch egzemplarzy w porównywalnym stanie, to AFN do ABC w większości GÓRĄ. Pamiętajmy, że w zakupie z normalnym przebiegiem nawet dziś 1.9TDI jest ZNACZNIE DROŻSZY.

Natomiast prawdopodobnie z ograniczonych budżetów przy zakupach wynika opinia, że V6 benzyna jest dobrą alternatywą dla 1.9TDI.

Moze kolego rozszerzysz temacik bo Twoja opinia napewno bedzie bardzo ciekawa z racji tego ze masz oba silniki...

Jakie sa te zalety i wady ze AFN w wiekszosci gora? co sie takiego zlego dzieje w Twoim abc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tez jestem ciekaw jakie wady ma ABC i co często się w nim psuje :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek krokowy i wisko :kox::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o do wypowiedzi ze TDI jest droższy to tylko ludzka mentalność : myślą ze ON to tańszy w eksploatacji :hi:

po 1 myślą ze opląty nie wiadomo jakie

po 2 myślą ze pali to nie wiadomo ile

ale myślą ze będą tylko lać ON i tyle tego i tu w walanie się grubo mylą

tylko teraz stwiedz ze TDI jest mniej awaryjny od V :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o do wypowiedzi ze TDI jest droższy to tylko ludzka mentalność : myślą ze ON to tańszy w eksploatacji :hi:

po 1 myślą ze opląty nie wiadomo jakie

po 2 myślą ze pali to nie wiadomo ile

ale myślą ze będą tylko lać ON i tyle tego i tu w walanie się grubo mylą

tylko teraz stwiedz ze TDI jest mniej awaryjny od V :polew:

A jakie to masz awarie w TDI jeśli użytkujesz go normalnie :mysli:

jedyne dwie awarie to pękajacy króciec za 11zł dostępny w motoryzacyjnym i jeśli ktos używa auta w trybie PSJ jeżdząc nim tylko do pracy na miejscu czyli 20km dziennie, wtedy pewny tryb awaryjny(zapiekajaca sie turbina), nie wspominaj o wtryskach bo tą kwestie dobitnie wyjasniłem w poprzednich odpowiedziach :evil:

Gdzie są te awarie :mysli: chodzi mi o silnik, bo zawieche każdy ma jednakową

i poza tymi awariamy robisz 400tys km lekką ręka wymieniajac czesci ekspluatacyjne i cieszac sie spalaniem max 7-8l przy upalaniu! Vka da rade przejechać tyle bez wymiany uszczelki pod głowicą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wychodzi na to ze i v-ki i tdi bezawaryjne

Spalanie i ekonomia jezeli v-ka z junkersem praktycznie podobne

Dynamika jezeli tdi z virusem podobna

Predkosc maxymalna na plus dla v-ki

pozostaje praca i kultura silnika gdzie jak wiadomo v-ka lepsza

Jak dla mnie ogolnie na plus dla v-ki z junkersem :cool1:

Kowi87 :decayed: 400k zrobisz nie ruszajac pompy turbiny i wtryskow i upalajac swoje tdi? :gwizdanie: :mysli:

ja mam okolo 13-14 lpg spalania sredniego krecac dosc porzadnie

czyli liczac junkers po 2.39 okolo 34-35 zl za 100 km

5 zl x 7 = 35... a wydaje mi sie ze v-ka ma przyjemniesze przyspieszenie i dynamike.... nie liczac krejzi virusow i innych wymian awx-ow itd itp macniejszych wtryskow itd itp

Pisalem juz raz kolega ma 154 km w tdi nowe turbo virus wtryski lepsze popma robiona ogolnie niezle koszta...

a ja swoim junkersem robilem go nie duzo bo nie duzo ale u mnie jest junkers bez kata i totalna seria :polew:

a ze swiatel hehe 2-3 dlugosci bo dwumasa :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale awaryjnosć większa samochodu na gazie, wystarczy zobaczyc w dział beznynki, podstawowy problem uszczelka pod głowicą = nieszczelnosć głowicy

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44998.0;highlight=b5+abc

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=181459.0;highlight=b5+abc

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=175439.0;highlight=b5+abc

Myśle że taka wymiana uszczelki pod głowicą tyczy sie każdego ABC po wiekszym przebiegu, i raczej jest to bardziej kosztowne niz czyszczenie turbo w AFNie :naughty:

co do ekonomii spalania to ok, nie licząc co pewien czas regulacji zaworów, wiem co mówie kolega ma 2,4 i robi to średnio co pół roku(tyle dobrze ze pracuje w tym)

dystanse za 100zł robi sie podobne gaz vs ropa, czyli +/- 300km

Dynamika, jeśli to AJM+wirus bije na głowe Vke, moment swoje robi ok 350 po sofcie, :gwizdanie: elastycznosć raczej Vka lepsza(mam porównanie z 2,4 i 2,8 na ich korzyść) Prędkosć też na korzysć Vki, ale co z tego jak do setki idą podobnie, a 2XX nie lata sie na codzień, bo raz nie bardzo jest gdzie a po drugie troche czasu to zajmuje jednak, 150km w B5 nie jeżdzi wiem bo mam nawet wiecej :polew:

praca i kultura to fakt macie plusa :good:[br]Dopisany: 24 Maj 2011, 20:43_________________________________________________

Kowi87 :decayed: 400k zrobisz nie ruszajac pompy turbiny i wtryskow i upalajac swoje tdi? :gwizdanie: :mysli:

A niby czemu nie, wtryski i turbo mam wyciagniete przy przebiegu ok 285tys, wtryski sprawdzane korekcje wzorowe, a turbo siedzi w passku kogos z forum i dalej fruwa, a co do układu paliwowego jak ktos szukał oszczednosci i tankował syf to nie pojezdzi na tych podzespołach od nowosci takiego przebiegu..., ale TDI prawidołowo uzytkowany spokojnie zrobi, a taki co po trasie latał to spokojnie, jeśłi mój francuz 2,0HDI zrobił 500tys bez powazniejszych awarii i o własnych siłach pojechał na swap silnika(80% trasa, samochód jako wół roboczy) to takie 1,9TDI nie zrobi??

Wystarczy poczytać dział z przebiegami, pomiedzy samymi rodzynkami ze stazem prawie 20 letnim i przebiegiem ok 200tys są też te normalnie uzytkowane które robia 400+ rekordzista na forum bodazje 700tys z hakiem jak dobrze pamietam z tego wątku, któras Vka tyle pocisnie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400k zrobisz nie ruszajac pompy turbiny i wtryskow i upalajac swoje tdi? :gwizdanie: :mysli

zrobisz :decayed: mi brakuje 7tys do tego przebiegu bez ruszania tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec da sie :chytry: da sie, tu jest ta przewaga TDI :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale tu mowimy ze 400k przeleciala seria 90 konna ktora v-ka wciaga jedna dziurka nosa :naughty: nie wspominajac o wspanialym basowym pomruku tdi.... :gwizdanie:

Mialem nawet akcje kiedys gdzie gosc 130km paskiem nie chcial dac mi sie wyprzedzic staral sie mocno redukowal strzelejac we mnie czarnymi churami niestety na nic jego zabiegi byly kawalek prostej i popatrzyl ze zrezygnowaniem i nawet nie staral sie mnie dogonic zapewne nie mial 1be biedny :chytry:

w kazdym badz razie kazdemu zycze by mial osiagi v-ki seryjnym tdi i dojechal nim z tymi osiagami jakie ma v-eczka nie modyfikujac niczego 400k a nawet niech 600k i 800k przeleta :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale tu mowimy ze 400k przeleciala seria 90 konna ktora v-ka wciaga jedna dziurka nosa :naughty: nie wspominajac o wspanialym basowym pomruku tdi.... :gwizdanie:

no dobra, a co w fabryce miała być juz podrasowana do tych 150km? zrobiła by 50tys mniej i trzeba by wymienic turbo i tyle :naughty: albo tylko pompe bo felerna była

[br]Dopisany: 24 Maj 2011, 21:18_________________________________________________

Dobrze ale tu mowimy ze 400k przeleciala seria 90 konna ktora v-ka wciaga jedna dziurka nosa :naughty: nie wspominajac o wspanialym basowym pomruku tdi.... :gwizdanie:

Mialem nawet akcje kiedys gdzie gosc 130km paskiem nie chcial dac mi sie wyprzedzic staral sie mocno redukowal strzelejac we mnie czarnymi churami niestety na nic jego zabiegi byly kawalek prostej i popatrzyl ze zrezygnowaniem i nawet nie staral sie mnie dogonic zapewne nie mial 1be biedny :chytry:

w kazdym badz razie kazdemu zycze by mial osiagi v-ki seryjnym tdi i dojechal nim z tymi osiagami jakie ma v-eczka nie modyfikujac niczego 400k a nawet niech 600k i 800k przeleta :wink4:

na trasie ze 130ka będziesz miał problemy uwierz :good: jak kierowca zaciety, ile takie V^ ma do setki 9s, to AWX ma tą dyche a sekunda różnicy do stu to pół maski :naughty: do 150 moze o długość mu odjedziesz ciagle cisnąc, to tylko 20km róznicy w najlepszym przypadku bo disle maja spore przyrosty, autko prezesa maiło prawie 150km w serii... tak tedeiczek 130km :gwizdanie:

A co do watku dalej jestem za AJM/ATJ :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[no dobra, a co w fabryce miała być juz podrasowana do tych 150km? zrobiła by 50tys mniej i trzeba by wymienic turbo i tyle :naughty: albo tylko pompe bo felerna była

I tu widzisz (moze mgr-em magazynierem itp itd nie jestem) ale jest paradoks, nie po to niemiec wypuszczal 90km serie by byla od razu krecona do 150km, lecz po to by byla bez awaryjna i malo palila

a junkers abc malo pali bo ekonogia gazownicza ma fajne osiagi fajnie mruczy i jest malo awaryjny a nawet jak piec strzeli to ciutke szukajac mozna kupic caly kpl piec ostatnio moglem miec 2.4 z 160k przebiegu za 800 zl :polew: wiec na chwile obecna mi sie rozrzadu nie oplaca robic :decayed:

Kowi wiem jakie sa diesle nie tlumacz mi naprawde jezdzilem dieslami i jezdze i to naprawde duzymi bo jezdzilem traficiem 2.5 140 km jezdzilem masterem 2.5 jezdze sprinterem 2.8

znam diesle dobrze ale to sa inne diesle one nie pala 7 litrow maja kopa poteznego bo ciagna mase traficiem naprawde bralem nie jedna porzadna osobowke

ale wez pod uwage zupelnie inne przelozenia PB

dlaczego topowe rs-y nie sa w Tdi? dlaczego s-ki nie bylo w tdi?

po pb w v-ce z turbinami goni tdi jakie by nie bylo :decayed:

no chyba ze sie myle a omylny jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra piszesz o 700 tyś przejechane a wiesz co w tym silniku było wymieniane ????

podaj historie zapewne pól silnika było przy takim przebiegu wymienione wiec jak wymienisz pól silnika w V to tez tyle pociągnie

Takie pisanie ze ten czy ten przejechał tyle to wiesz podaj historie napraw od początku z tymi przebiegiem to możemy pogadać ;)

widziałem 1 ON który przejechał 450 od nowości gość wymienił pól silnika i w dodatku teraz na okolu 5 tysi km łyka 1 litr oleju

właśnie silnik 1.9 TDI

dodam tylko ze silnik poszedł na żyletki a swap na kolejny 1.9 (niestety nie znam oznaczę)

obecnie ma 520 km na 2 silnikach żadna rewelka

skad wiesz ze ta 700 nei ma tyle po 2 czy 3 swapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ktos Ci napisze historie bo mysle ze mało tu takich nie ma co mają dosć sporo najechane bez wymian :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale taka prawda i teraz taki typ rejestruje się i pisze ze on na swoim 1.9 TDI przejechał już 500 parę tysi

ale o tym ze swap mail bo z tamten już nie opłacało się łatać to nie wspomni

Kazdy ma swoje doświadczenia i swoja wiedzę podwórkowa bo taka z forum ze ten tyle ten tyle to ja nie biorę na poważne

przykłady tylko z zycia wzięte :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 zgadza sie maja najechane bez wymian duzo

jezdzac normalnie spokojnie w miare ale BEZ osiagow V-KI

Podsumowujac bo i tak za duzo OT:

Silniki Tdi maja niezle w wyzszych wersjach (130 km) osiagi i niezla ekonomie w miare dobra bezawaryjnosc... kultura pracy nie umywa sie do v-ek

Silniki krecone Tdi maja bardzo dobre osiagi ale kosztem virusow modow zwiekszajacych - wieksze wtryski lepsze bebechy turbiny pompy, niezla ekonomie mimo modow dobra bezawaryjnosc z uwagi na wymienione bebechy... kultura pracy jak wyzej

Silniki v6 spalanie dosc znaczne kultura pracy poezja dla ucha bezawaryjnosc dobra

Silniki v6 zagazowane junkersy ekonomia bardzo dobra kultura pracy dobra bezawaryjnosc dobra minusem jest dbanie o instalacje junkersowa

Chyba tyle na ten temat :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam swoja historie i nic grubszego z silnikiem nie bylo robione poza uszczelka zaworow i miski oleju, ostatnio przy rozrzadzie wymienilem popychacze przy okazji, stare byly ok z wyjatkiem jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...