Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Zajmę sie tym jak tylko znajdę manetkę.

w ASO nówka 130 PLN ( 4E0 953 521 B )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

No i ja stałem się szczęśliwym posiadaczem tempo i FIS'a (dzięki jeszcze raz Czaki za graty). Miałem trochę problem z kodowaniem, szczególnie z:

Dodatkow przyuczenie VINu :

W grupie 16-Steering Wheel wchodzimy w adaptację, wybieramy kanał 81, wpisujemy 00111 i zachowujemy.

po zapisaniu wartość wracała do "0" i tak non stop, nie wiecie czemu?. mimo tego wszystko działa. W silniku tylko znajduje mi jakiś dziwny błąd ale go nie pamiętam. Jak sprawdzę to napiszę, może będzie wiedzieć o co biega. Całość jest od B7 na module Q. Pozostaje mi jeszcze podłączyć czujnik sprysków ale kabelki mam już wyprowadzone, kwestia podłączenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiej będzie okręcić poduszkę wyjąć kostkę i zobaczysz czy masz 6 czy 12 pinów.

Nie rozumiem z tymi pinami. Koleś odkręcił tylko poduszkę i stwierdził ze wszystko jest podłączone. Jaka w takim razie jest różnica między poduszką zwykłą a poduszką ze sterowaniem? Vag nie wywala żadnych błędów a poduszka jest w końcu podłączona. Dodam, że autko z fabryki wyszło z poduszką bez sterowania (wynika z Etki) a poprzedni właściciel włożył ze sterowaniem bo pewnie miał dzwona i nie było dostępnej odpowiedniej poduchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam takie pytanie odnośnie literki na końcu nr.katalogowego " 4E0 953 521 B " mam możliwość zakupu , ale brak literki ,jest tylko samo oznaczenie cyfrowe 4E0 953 521 ,czy taka manetka będzie ok.dzięki za podpowiedzi.Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam takie pytanie odnośnie literki na końcu nr.katalogowego " 4E0 953 521 B " mam możliwość zakupu , ale brak literki ,jest tylko samo oznaczenie cyfrowe 4E0 953 521 ,czy taka manetka będzie ok.dzięki za podpowiedzi.Pozdrawiam :hi:

powinien hulać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiej będzie okręcić poduszkę wyjąć kostkę i zobaczysz czy masz 6 czy 12 pinów.

Nie rozumiem z tymi pinami. Koleś odkręcił tylko poduszkę i stwierdził ze wszystko jest podłączone. Jaka w takim razie jest różnica między poduszką zwykłą a poduszką ze sterowaniem? Vag nie wywala żadnych błędów a poduszka jest w końcu podłączona. Dodam, że autko z fabryki wyszło z poduszką bez sterowania (wynika z Etki) a poprzedni właściciel włożył ze sterowaniem bo pewnie miał dzwona i nie było dostępnej odpowiedniej poduchy.

A masz gdzieś zdjęcia albo schemat podłączenia poduszki multifunkcyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy po wymianie modułu,manetek tempomatu i wycieraczek,ale bez kodowania i aktywacji będę miał te funkcje które były pierwotnie,do spotkania z magikiem ? Dzięki za podpowiedzi :hi:

ABS i ESP nie będzie działał, będzie wywalało wielki (!) na FISIE

a tak poza tym powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mnie też wzięło na tempomat i multifunkcję Z niecierpliwością czekam na graty od czaki22

Kiera też już w drodze. Piękna, trójramienna w pikowanej czarnej skórze

mi sie wydaje ze 3 ramienna nie bylo w multifunkcji bo tez chcialem taki bajer ale ktos to sie wypowiadal ze multi w b6 to tylko 4 ramienna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mnie też wzięło na tempomat i multifunkcję Z niecierpliwością czekam na graty od czaki22

Kiera też już w drodze. Piękna, trójramienna w pikowanej czarnej skórze

mi sie wydaje ze 3 ramienna nie bylo w multifunkcji bo tez chcialem taki bajer ale ktos to sie wypowiadal ze multi w b6 to tylko 4 ramienna

Podejrzewam, że skoro od Czakiego to moduł Q i kiera od B7, więc w multifunkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam a4 b7. Od zakupu samochodu tempomat nie działa, podejrzewałem ze to wina czujnika stopu, ponieważ błyskały świece żarowe, po wymianie czujnika ( intercars) świece nie błyskają, błędów w vagu nie ma. Niestety tempomat nadal nie działa, czy w b7 jest kontrolka działania tempomatu? W piątek do przejechania 1300km przydałby się tempomat.

posiadam sterownik

auditempomat.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam a4 b7. Od zakupu samochodu tempomat nie działa, podejrzewałem ze to wina czujnika stopu, ponieważ błyskały świece żarowe, po wymianie czujnika ( intercars) świece nie błyskają, błędów w vagu nie ma. Niestety tempomat nadal nie działa, czy w b7 jest kontrolka działania tempomatu? W piątek do przejechania 1300km przydałby się tempomat.

posiadam sterownik

auditempomat.png

moduł sprawdza się w kole kierownicy a nie w silniku

uruchomiłeś tempomat w silniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem z tempomatem.Zainstalowalem tempomat w a4 b6 wedlug procedur na pierwszej stronie ale tempomat wciaz nie dziala.

Uzywalem vaga do kodowania w sekcji 16-kierownica przeprowadzilem przyuczenie nowego VIN , w adaptacji wybralem kanal 81 i wpisalem 00111. Bledow zadnych nie widzi. sterownik wymienilem na 8E0 953 549 R ,FIS i reszta dziala.

czy sa jeszcze jakies procedury kodowania tempomatu np. w silniku???

Dodatkowo pojawil sie inny problem ale z Airbagiem , po wymianie modulu zaczela sie swiecic kontrolka po podlaczeniu vaga wystapil blad w polaczeniu "too many connections errors" ale po ponownej probie polaczenia wlaczylem kody bledow i udalo wyswietlic kilka z nich:

Sunday, 14 March 2010, 17:51:10

VAG-COM Version: Release 409.1-S

Control Module Part Number: 8E0 959 655 B

Component and/or Version: Airbag 8.4EP 2000

Software Coding: 0010602

Work Shop Code: WSC 63351

2 Faults Found:

00588 - Airbag Igniter: Driver Side (N95)

002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

00588 - Shareware Version. To Decode all DTCs

001 - Please Register/Activate - Intermittent

---------------------------------------------------------------------------

Czy jest ktos w stanie mi w tym pomoc ? dzieki za odpowiedzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo czytałeś wątek :cool1:

już drugi albo trzeci raz tłumaczę :gwizdanie:

na koniec wchodzisz w silnik:

[select]

[01 - Silnik]

[kodowanie II - 11]

wpisz 11463 to activate cruise control

[Do It!]

i gotowe

pokasuj błędy i powinno działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak zrobilem

[select]

[01 - Silnik]

[kodowanie II - 11]

wpisz 11463 to activate cruise control

[Do It!]

do tego wystapil blad w 01-silnik

Monday, 15 March 2010, 22:49:14

VAG-COM Version: Release 409.1-S

Control Module Part Number: 038 906 019 JQ

Component and/or Version: 1,9l R4 EDC G000SG 1570

Software Coding: 00002

Work Shop Code: WSC 63351

1 Fault Found:

17977 - Cruise Control Switch (E45): Implausible Signal

P1569 - 35-00 - -

tempomat wciaz nie dziala ale po glebszym szukaniu problemu okazalo sie ze czujnik sprzegla jest walniety... :embarrassed:

zeby to sprawdzic trzeba uzyc vaga i dalej odpowiednio silnik-01 , bloki pomiarowe , grupa 06 i w prawym oknie pokaze odczyt

000 -poprawny odczyt

100- wcisniete sprzeglo

011-wcisniety hamulec

111-wcisniety hamulec i sprzeglo razem

mi pokazuje 100 wiec oznacza ze czujnik raczej jest uszkodzony , jutro postaram sie wymienic ten czujnik i zobaczymy czy bedzie dzialac ??

wielkie dzieki dla tych co umiescili tutaj tyle informacji na temat wymiany tego tempomatu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczow potrzebuje rady mam mozliwosc kupienia modulu o numerze 4F0953549A modul ten najpewniej pchodzi z A6 czy ten modul podejdzie do A4 B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczow potrzebuje rady mam mozliwosc kupienia modulu o numerze 4F0953549A modul ten najpewniej pchodzi z A6 czy ten modul podejdzie do A4 B6?

....moduł od a6 napewno niepodejdzie sam testowałem od a6 i lipa zupelnie inny układ pinów i brak komunikacji

poczekaj ze 2 dni będe miał moduł z literką L jeśli Cie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiej będzie okręcić poduszkę wyjąć kostkę i zobaczysz czy masz 6 czy 12 pinów.

Pierścień ślizgowy mam 8E0 953 541 E natomiast moduł 8E0 953 549 N. Czy ten zestaw będzie hulał z multifunkcją? Czy taśma ma 12 pinów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiej będzie okręcić poduszkę wyjąć kostkę i zobaczysz czy masz 6 czy 12 pinów.

Pierścień ślizgowy mam 8E0 953 541 E natomiast moduł 8E0 953 549 N. Czy ten zestaw będzie hulał z multifunkcją? Czy taśma ma 12 pinów?

Nie działa taka kombinacja. Testowałem coś takiego u kolegi z forum. Przyciski się żarzyły i nie działały, do tego sterownik airbag wywalał błąd poduszki. Dopiero po wymianie modułu na taki z literką Q wszystko działa poprawnie.

Taśma z literką 'E' obsługuje multifunkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...