Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten modul powinien byc z razem z poduszka czy to tez loteria i trzeba szukac osobno jak co? Jaka cena tego modulu tak mnie wiecej i jaki to numer czesci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ten modul powinien byc z razem z poduszka czy to tez loteria i trzeba szukac osobno jak co? Jaka cena tego modulu tak mnie wiecej i jaki to numer czesci?

To już zależy od sprzedającego czy jest i jaka cena. Nie wiem trzeba w etce sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki moduł kierownicy pod tempomat do Avanta J, L, M, N, P. Proszę nie pisać że chyba albo powinno pasować tylko niech się wypowiedzą Ci którzy zakładali u siebie i wiedzą na 100%. Musi on obsługiwać tylną wycieraczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obojętnie jaki kupisz taki będzie dobry

kwestia tylko kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że nie wszystkie. Jesteś tego pewny na 100% bo chciałbym kupić jakiś. Może jeszcze się ktoś wypowie w ramach potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że nie wszystkie. Jesteś tego pewny na 100% bo chciałbym kupić jakiś. Może jeszcze się ktoś wypowie w ramach potwierdzenia.

Wszystko jest ładnie opisane na 1 stronie:

Rozróżniamy trzy rodzaje :

* Lowline

o kierownica: standardowa 4-ramienna kierownica

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer) (nie wspiera tempomatu !)

o numer VAG: 8E0 953 549 F (8E0953549F)

* Midline

o kierownica : standardowa 4-ramienna kierownica, sportowa kierownica trójramienna, kierownica multifunkcyjna

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer), tempomat (Cruise Control)

o numer VAG: 8E0 953 549 L (8E0953549L), 8E0 953 549 N (8E0953549N)

* Highline

o kierownica : standardowa 4-ramienna kierownica, sportowa kierownica trójramienna, kierownica multifunkcyjna

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer), tempomat (Cruise Control), kierownica podgrzewana

o numer VAG: 8E0 953 549 M (8E0953549M), 8E0 953 549 P (8E0953549P)

Informacja dodatkowa:

wersje niekompatybilne posiadają literkę S lub F na końcu

wersje kompatybilne posiadają literki : J, L, M, N, P

Każdy z tych modułów będzie dobry a co do avanta czy sedana to tak jak antonio napisał kwestia kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup któryś z tych i napewno będzie działać: J, L, M, N, P, R, Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie to:

Zacznę od początku, kupiłem A4 B6 bez tempomatu i sterowania fis więc dokupiłem manetkę od tempomatu i włącznik wycieraczek z obsługą fis oraz tylnej wycieraczki, jednak moduł ten który był oryginalnie nie obsługuje tempomatu (brak pinów na płytce czyli w module w który wpinamy manetki) zamówiłem moduł na allegro ale gość mnie oszukał przysyłając mi moduł do sedana, wprawdzie ten obsługuje tempomat i fis ale nie obsługuje tylnej wycieraczki, moje pytanie, kto może mi podać nr modułu w który wpinamy manetki i nie chodzi mi o nr manetki (nr modułu do kombi z obsługą tempomatu i fis i tylnej wycieraczki) z góry dziękuję ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz poprawic link, badz wyjasnic o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszą na stronie:Audi A4 Club Polska . Może mi ktoś to wyjaśnić. Nie chce kupić modułu który nie pasuje do Avanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj/nie sugeruj się tym co piszą na drugim forum

kupuj obojętnie który z tych które Ci podałem a w kodowaniu ustawia się 0 sedan / 1 avant

słuchaj się mnie starego wyjadacza :decayed:

e2b0213d0ada9879.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie kupil bym za takie pieniadze tylko nie wiedzialem czy wystarczy sama poduszka czy kierownica tez musi byc a ten link to tylko dla przykladu.

Czyli wystarczy jak sie rozejrze za poduszka taka jak dominikt1 przedstawil w poscie powyzej plus ta tasma - kierownica pozostaje taka sama??? A co ztym takim trapezowym modulem?

KGr_Hq_V_h0_E1_LP7_PD7_QBNe8_WVz_o_12.jpg

Jak za ta poduche 150 to za ile moglbym zwykla sprzedac zeby troche kasy odzyskac?

Panowie to już będzie moje ostatnie pytanie na ten temat. Czy w standardowej kierownicy czteroramiennej bez multifunkcji jest miejsce na ten trapez tzn. czy są tam jakieś haczyki czy cuś żeby się to kupy trzymało? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po zapoznaniu się z tym tematem (to było wczoraj), kupiłem dziś:

- moduł kiery 8E0 953 549 L

- manetkę fis do avanta - nr-u vag nie było

- manetkę tempomatu 8E0 953 521

- dodatkowo był jeszcze przełącznik kierunkowskazów

całość za mniej niż 100pln (cena zdecydowała, na alledrogo tyle chcą za samą manetkę tempa)

Z założeniem całości nie było większego problemu, jednak po podpięciu akumulatora i przekręceniu kluczyka przednie wycieraczki działały razem ze spryskiwaczami i nie dało się ich wyłączyć, no chyba że kluczykiem :D

Po zapoznaniu się z budową obu manetek wycieraczek (starą wymontowaną i nową kupioną) postanowiłem ramię z obsługą fis-a założyć do "starego" gniazda - zagadało ;) Postępując zgodnie z poradami kolegów zaprogramowałem kompa (kiedyś musi być ten pierwszy raz ;)) o dziwo to akurat odbyło się bez większych problemów, nie było by problemów wcale gdybym programowanie zaczął od razu vag-comem, a nie "polskim vagiem".

Suma sumarum tempomat i fis działają bez problemu, choinka na liczniku zgasła poza nieistniejącym czujnikiem płynu spryskiwaczy ;)

Tak więc koledzy dzięki za Waszą chęć dzielenia się wiedzą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to już będzie moje ostatnie pytanie na ten temat. Czy w standardowej kierownicy czteroramiennej bez multifunkcji jest miejsce na ten trapez tzn. czy są tam jakieś haczyki czy cuś żeby się to kupy trzymało?

Masz specjalne miejsce na ten trapez.. takie przetłoczenie, Hubercie, to 2 minutki roboty sciagnac poduche i oblukac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

W takim razie znalazlem poduche jedna za 200zl nowa a druga uzywana za 150. I teraz skad wziasc ten trapez? Jak to sie nazywa lub jaki tego nr? Na ebay-u nie moge znalezc na allegro tez ciezko. Jak sie goscia zapytalem to mi napisal ze ma tylko to co ma poducha :naughty:. Jak ktos ma namiary na ten modulik albo wie ile kosztuje w ASO to bylbym wdzieczny. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

W takim razie znalazlem poduche jedna za 200zl nowa a druga uzywana za 150. I teraz skad wziasc ten trapez? Jak to sie nazywa lub jaki tego nr? Na ebay-u nie moge znalezc na allegro tez ciezko. Jak sie goscia zapytalem to mi napisal ze ma tylko to co ma poducha :naughty:. Jak ktos ma namiary na ten modulik albo wie ile kosztuje w ASO to bylbym wdzieczny. :hi:

Poduszka nowa za 200 zł :polew: chyba nowo wystrzelona i nowo zregenerowana. Weź numer poduszki i sprawdź u gajosa ile kosztuje i zadaj sobie pytanie czy to możliwe :gwizdanie: a jeżeli możliwe to skąd on ją ma ...

Trapez hmmm najlepiej poszukaj kierownicy na allegro z takim trapezem i zadzwoń i zapytaj czy samego modułu nie sprzedadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

W takim razie znalazlem poduche jedna za 200zl nowa a druga uzywana za 150. I teraz skad wziasc ten trapez? Jak to sie nazywa lub jaki tego nr? Na ebay-u nie moge znalezc na allegro tez ciezko. Jak sie goscia zapytalem to mi napisal ze ma tylko to co ma poducha :naughty:. Jak ktos ma namiary na ten modulik albo wie ile kosztuje w ASO to bylbym wdzieczny. :hi:

Poduszka nowa za 200 zł :polew: chyba nowo wystrzelona i nowo zregenerowana. Weź numer poduszki i sprawdź u gajosa ile kosztuje i zadaj sobie pytanie czy to możliwe :gwizdanie: a jeżeli możliwe to skąd on ją ma ...

Trapez hmmm najlepiej poszukaj kierownicy na allegro z takim trapezem i zadzwoń i zapytaj czy samego modułu nie sprzedadzą.

Sorry uzywana ale wyglada jak nowa. Czy poduchy po regeneracji to ryzyko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

W takim razie znalazlem poduche jedna za 200zl nowa a druga uzywana za 150. I teraz skad wziasc ten trapez? Jak to sie nazywa lub jaki tego nr? Na ebay-u nie moge znalezc na allegro tez ciezko. Jak sie goscia zapytalem to mi napisal ze ma tylko to co ma poducha :naughty:. Jak ktos ma namiary na ten modulik albo wie ile kosztuje w ASO to bylbym wdzieczny. :hi:

Poduszka nowa za 200 zł :polew: chyba nowo wystrzelona i nowo zregenerowana. Weź numer poduszki i sprawdź u gajosa ile kosztuje i zadaj sobie pytanie czy to możliwe :gwizdanie: a jeżeli możliwe to skąd on ją ma ...

Trapez hmmm najlepiej poszukaj kierownicy na allegro z takim trapezem i zadzwoń i zapytaj czy samego modułu nie sprzedadzą.

Sorry uzywana ale wyglada jak nowa. Czy poduchy po regeneracji to ryzyko??

Poducha po regeneracji jest jak samochód po dobrym dzwonie = zadaj sobie pytanie czy chciałbyś drugi raz korzystać z takiego samochodu czy poduszki w momencie wypadku ? Ja nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...