Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie jestem po zamontowaniu manetki od tempomatu

i nie moge poradzić sobie z kodowaniem:

Najpierw wchodze w kanał 16

wciskam przyciskrecode i wpisuje w mym przypadku 00041 Do it

nastepnie adaptation 81 i wpisuje 00111 test i save i

W 03-abs

Pojawiły mi sie jak wszyscy piszą błedy

01044 - Control Module Incorrectly Coded

35-00 - -

00778 - Steering Angle Sensor (G85)

66-10 - Not Matched - Intermittent

Swiecą mi sie trzy kontrolki ABS ESP i od hamulców i na wyświetlaczu od kompa też hamulce

Niestety nie moge ich usunąć

JA robie tak w 03-ABS wciskam przycisk Login i wpisuje w mym przypadku 09555

nastepnie wciskam odrazu Recode i wpisuje 04255

Nactepnie:

Wchodze w [Fault Codes - 02] iwychodze [, Go Back]

krece kierownica w lewo potem w prawo

nastepnie:

Wchodze do : [Meas. Blocks - 08]

Kanał 005 pole 1 (Steering Angle Sensor -G85-) u mnie pokazuje 2,5

wciskam [ Go Back]

Wciskamprzycisk

[Login - 11]

Wpissuje 40168

[Do It!]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

[Done, Go Back]

[Fault Codes - 02]

I mam nadal błedy

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Prosze o pomoc co robie żle

Błedy jak były tak są i teraz nie działa FIS może przez te błedy albo przyuczenie Vin nie działa

A i jeszcze jedno przy przyuczeniu vin cyframi 00111 robie test a potem save w górnym okienku wyskakuje Bus not OK

A w 03 ABS soft coding nie zapamietuje mi 04255 po ponownym wejsciu na moduł jest 00000[br]Dopisany: 01 Lipiec 2009, 14:45_________________________________________________I jeszcze jedno Posiadam silnik AVB i mam mniejsze tarcze niż 130 to niepowinnem mieć czasem o 6 = C54 (PR-1LZ) czyli wtedy 09655[br]Dopisany: 01 Lipiec 2009, 15:22_________________________________________________JUż zrobione wystarczyło zmienić

Wiec u mnie było kolejno 09655 i 04155

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:hi:

ja już po montażu teraz mała kawka :>

i zabieram się za kodowanie :confused4: zobaczymy jak mi to pójdzie może wasze propozycje do silnika AZL i nie za bardzo kumam z tymi hamulcami koła w orginale miałem chyba 15"

[br]Dopisany: 12 Lipiec 2009, 17:50_________________________________________________no i niestety niepowodzenie :wallbash:

ABS poszło bez problemów centralny modół d*pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

ja już po montażu teraz mała kawka :>

i zabieram się za kodowanie :confused4: zobaczymy jak mi to pójdzie może wasze propozycje do silnika AZL i nie za bardzo kumam z tymi hamulcami koła w orginale miałem chyba 15"

[br]Dopisany: 12 Lipiec 2009, 17:50_________________________________________________no i niestety niepowodzenie :wallbash:

ABS poszło bez problemów centralny modół pupa

czy już wszystko śmiga jak należy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

ja już po montażu teraz mała kawka :>

i zabieram się za kodowanie :confused4: zobaczymy jak mi to pójdzie może wasze propozycje do silnika AZL i nie za bardzo kumam z tymi hamulcami koła w orginale miałem chyba 15"

[br]Dopisany: 12 Lipiec 2009, 17:50_________________________________________________no i niestety niepowodzenie :wallbash:

ABS poszło bez problemów centralny modół pupa

czy już wszystko śmiga jak należy :>

alex181266 :notworthy:

wielkie dzięki za pomoc sam bym nie poradził sobie z tym

wszystko śmiga fis tempomat :good:

troszke dałem d*py z manetką do spryskiwaczy jest od sedana i niedziała tylna wycieraczka

jeszcze czujnik płynu spryskiwaczy oczywiście HID'y też wrzuciło

ale to już nie problem

jutro montuje PIONEER AVIC-F900BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pytania:

Czy jeżeli mam B6 2003r i kierownicę 3 ramienną sportową oraz prawą manetkę z obsługą fis - to mogę wnioskować że mam moduł który obsługuję multifunkcje i tempomat z distroniciem ??

Czy jeżłei taki moduł faktycznie mam to mogę zamontować kierownicę multi od B7 oraz tempomat z B7 (ten z distoniciem)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pytania:

Czy jeżeli mam B6 2003r i kierownicę 3 ramienną sportową oraz prawą manetkę z obsługą fis - to mogę wnioskować że mam moduł który obsługuję multifunkcje i tempomat z distroniciem ??

Czy jeżłei taki moduł faktycznie mam to mogę zamontować kierownicę multi od B7 oraz tempomat z B7 (ten z distoniciem)?

Pozdrawiam

To ze masz fis nie koniecznie musi oznaczac ze masz modul obslugujacy multi kiere-najlepiej sprawdz VAGiem jaka masz literke na koncu w module. Jesli chcesz zalozyc multikiere od B7 to modul Q lub R, tasma pod multi (12 pinow) od B7. Inaczej nie bedzie dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pytania:

Czy jeżeli mam B6 2003r i kierownicę 3 ramienną sportową oraz prawą manetkę z obsługą fis - to mogę wnioskować że mam moduł który obsługuję multifunkcje i tempomat z distroniciem ??

Czy jeżłei taki moduł faktycznie mam to mogę zamontować kierownicę multi od B7 oraz tempomat z B7 (ten z distoniciem)?

Pozdrawiam

IMHO żeby tempomat z distronicem działał, to musisz mieć distronic, a jeśli nie masz tempomatu z distronicem, to nie masz dostronica :mysli:

Jakby co, to mam moduł Q i manetkę tempo bez distronica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pytania:

Czy jeżeli mam B6 2003r i kierownicę 3 ramienną sportową oraz prawą manetkę z obsługą fis - to mogę wnioskować że mam moduł który obsługuję multifunkcje i tempomat z distroniciem ??

Czy jeżłei taki moduł faktycznie mam to mogę zamontować kierownicę multi od B7 oraz tempomat z B7 (ten z distoniciem)?

Pozdrawiam

nie masz napewno odpowiedniego modułu do kierownicy B7

kierownica z B7 chodzi tylko z modułem z B7 czyly Q lub R jest to dobitnie napisane w tematach na temat wymiany modułu oraz wymiana kierownicy dlaczego ty wszystko komplikujesz ??

tempomat z distronicem nie bedzie działał napewno bo nie masz pewnie parktronika przód wiec wybij sobie to z głowy

Tłumaczyłem Ci na spocie co ci jest potrzebne zeby to wszytsko działało !!!!!!!!!!!!!!! wiec nadal nie wiem czego ty nie rozumiesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

odrobinę cierpliowści... nie każdy wszystkich wyreza :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz problemy z VAgiem to odkrec gorna obudowe(2 srubki) i odczytasz bezposrednio z modulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemów tylko jeszcze go nie używałem a chciał bym wiedzieć w której grupie szukać

16 steering wheel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Q i manetkę tempo już mam teraz reszta gratów do instalacji kiery multi z B7 w mojej B6:

Z tego co wyczytałem od początku wątku potrzebuję:

1.Taśmę AirBaga 12PIN - końcówka A lub B - rozumiem że jest to taśma typowa dla B&.

2. Kabelki ale już się zamotałem - jakie , najlepiej numery i warianty bo kupie zły i będzie wymienianie:(

3. Jakiś modulik w kierownicy?? czy on nie jest razem z kierownicą ?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Piter nie denerwuj się - laik jestem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Q i manetkę tempo już mam teraz reszta gratów do instalacji kiery multi z B7 w mojej B6:

Z tego co wyczytałem od początku wątku potrzebuję:

1.Taśmę AirBaga 12PIN - końcówka A lub B - rozumiem że jest to taśma typowa dla B&.

2. Kabelki ale już się zamotałem - jakie , najlepiej numery i warianty bo kupie zły i będzie wymienianie:(

3. Jakiś modulik w kierownicy?? czy on nie jest razem z kierownicą ?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Piter nie denerwuj się - laik jestem:)

- tasma koniecznie od B7 12 Pinów

- kabelkow nie potrzeba tylko kostke "zolta" (nr czesci znajdziesz w watku dotyczacym wymiany kierownicy w B6), jedynie beda potrzebne kabelki do polaczenia poduszki z kiera, ale zakladam ze kupujesz/kupiles komplet i powinny juz byc,

- moduliku tez nie potrzeba bo zakladasz kiere z B7 i poduszke tez z B7 (gdybys wkladal kiere od B6 multi to wtedy musi byc modulik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...