Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytaj Siemana, kiedys mu sprzedałem..

OK mam do niego tel. :wink:

Chodzi mi o sprawdzenie rozpiski pinów w złaczu C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanie. Napiszcie jak wygląda przyuczenie nowego numeru VIN do modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacja 10 ---> Kanał 081 ---> wpisz 00111 jako nową wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a tak z innej beczki czy po wymianie łożyska w kole czujnik kąta skrętu należy ponownie zaadaptować??

PS.dodam, że podaczs wymiany (wysztsko rozłożone na części pierwsze) przekręciłem kluczykiem i wpadło parę blędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a tak z innej beczki czy po wymianie łożyska w kole czujnik kąta skrętu należy ponownie zaadaptować??

PS.dodam, że podaczs wymiany (wysztsko rozłożone na części pierwsze) przekręciłem kluczykiem i wpadło parę blędów

Podepnij vaga, jak wszystkie błędy się usunęły i nie wracają to nic nie trzeba adaptować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

instalowałem sobie FIS + tempomat i wymiana modułu. Nie działa jedynie tempomat i wywala mi błąd nr: 00895. Jest na to jakieś lekarstwo?

Bład mówi o albo wada tempomatu lub gdzies nie łaczy w gnieżdzie Modułu kierowniczego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem w vagu poprawność reakcji sprzęgła. jest także reakcja na zwiększanie i zmniejszanie prędkości na tempomacie. jedyne co nie działa to ustalenie prędkości. na początku tego tematu kolega opisywał podobny problem ale nie znalazłem rozwiązania tego :-/

problem rozwiązany. założyłem inny tempomat i działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do montażu kierownicy 4ramiennej multi z przyciskami od tiptronica z b6

Obecnie mam 4ramienną multi bez tipa.

Powiedzcie mi czy będę musiał coś dokupić/zmienić oprócz kierownicy.

Przeczytałem ten wątek to w sumie nic na ten temat nie ma, większość rezała od podstaw a ja już wszystko mam ino brakuje mi przycisków tiptronica właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do montażu kierownicy 4ramiennej multi z przyciskami od tiptronica z b6

Obecnie mam 4ramienną multi bez tipa.

Powiedzcie mi czy będę musiał coś dokupić/zmienić oprócz kierownicy.

Przeczytałem ten wątek to w sumie nic na ten temat nie ma, większość rezała od podstaw a ja już wszystko mam ino brakuje mi przycisków tiptronica właśnie...

zakładaj , zakoduj tipa i bedzie banglało:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do montażu kierownicy 4ramiennej multi z przyciskami od tiptronica z b6

Obecnie mam 4ramienną multi bez tipa.

Powiedzcie mi czy będę musiał coś dokupić/zmienić oprócz kierownicy.

Przeczytałem ten wątek to w sumie nic na ten temat nie ma, większość rezała od podstaw a ja już wszystko mam ino brakuje mi przycisków tiptronica właśnie...

zakładaj , zakoduj tipa i bedzie banglało:wink:

Rozumiem, że wszystkie wtyczki podejdą w tym module trapezowym co jest w kierownicy?

Przyszła mi dziś kierownica z przyciskami tiptronica. Zrobiłem małe porównanie modułów trapezowych w kierownicy. No i są inne.

Moduł w kierownicy bez przycisków tipa (obecnej):

DSC_0037.jpg

Moduł w kierownicy z przyciskami tipa:

DSC_0042.jpg

DSC_0040.jpg

Jak widać moduły się różnią. Wtyczka z mojej poduszki na pewno nie pasuje nigdzie w nowej kierownicy.

Więc, jakiś przewód trzeba wymienić czy może moduły ze sobą zamienić. W tym obecnym (zdj. 1 są miejsca na wtyczki z przycisków tipa takie same jak w module zdj 2).

Więc sprawa by się rozwiązała ale nie wiem czy tak można zrobić??

Ktoś coś podpowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw swój moduł i powinno działać. Ten co dostałeś jest chyba z A6 C5

W takim razie przełożę mój moduł i zobaczymy. Jeszcze tylko muszę załatwić klucz do odkręcenia kierownicy.

Dzięki.

Aha, a kodować coś trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w module kierownicy musisz zmienić kodowanie. Na początku masz opis.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze glupie pytanie ale kto pyta nie bladzi, ale czy tak samo jest w B7 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b7 jest tak samo.

Podziekowal, chcialem sie na 100% upewnic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...