Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

zachowana informacja o kodowaniu w grupach : 16 (kierownica), 46 (Comfort System), 03 (ABS)

Ktoś mi wytłumaczy to zdanie? Bo nie chce nic zj***ć. Jak zachować kodowanie? Bo chyba coś źle czytam :)

---------- Post dopisany at 13:01 ---------- Poprzedni post napisany at 13:01 ----------

zachowana informacja o kodowaniu w grupach : 16 (kierownica), 46 (Comfort System), 03 (ABS)

Ktoś mi wytłumaczy to zdanie? Bo nie chce nic zj***ć. Jak zachować kodowanie? Bo chyba coś źle czytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po prostu zapisz sobie gdzieś te kodowania, na karteczce, na kompie. Jak wymieniasz moduł będziesz musiał np. zakodować ABS, czyli przepiszesz stare kodowanie.

Ja porobiłem sobie print screeny ze wszystkich modułów także mam kodowania, numery modułów zawsze pod ręką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem manetke pełnego FISU i tempomat i poszukuje kogoś z okolic Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, co ustawiłby mi kodowanie Vagiem, liczyłem na kolege lecz okazało sie ze on tego nie zrobi bo ma jakis za stary program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam manetke tempomatu od B7 na zbyciu i kolega ma A3 z 2005r i zastanawiam sie czy ta manetka podejdzie do jego auta..?
Podejdzie.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

klaczek84 jestes pewien, ze podejdzie..? Dokopalem sie do modulu w A3 i widze, ze jest zupelnie inny niz w B7... Znalazlem aukcje na "alledrogo" i wyglada na to ze manetka tempomatu jest zespolona z manetka swiatel/kierunkow:

http://allegro.pl/manetka-przelacznik-audi-a3-s3-8p0953513-tempomat-i2310177927.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam manetke tempomatu od B7 na zbyciu i kolega ma A3 z 2005r i zastanawiam sie czy ta manetka podejdzie do jego auta..?
Podejdzie.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

klaczek84 jestes pewien, ze podejdzie..? Dokopalem sie do modulu w A3 i widze, ze jest zupelnie inny niz w B7... Znalazlem aukcje na "alledrogo" i wyglada na to ze manetka tempomatu jest zespolona z manetka swiatel/kierunkow:

http://allegro.pl/manetka-przelacznik-audi-a3-s3-8p0953513-tempomat-i2310177927.html

Faktycznie jest inna. Ale na tej aukcji drogo jest nawet jak na komplet. Do b7 można spokojnie dostać manetke tempomatu za 40-50pln +kw.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego iz do A3 sa po 150pln pomyslalem ze moja od B7 przypasi i zaoszczedzi te 100pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawi mnie czy ta modyfikacja nie ma wpływu na to że nie wystrzelą poduszki.

Mam w swoim aucie zrobioną tą modyfikacje czyli wymieniony moduł kier , dołożony tempomat i pełny fis i dziwnym trafem podczas kolizji żadna z poduszek nie wystrzeliła pomimo że są one na 100% zamontowane. Zastanawia mnie to czy czasem ta modyfikacja nie miała wpływy na to. Może się ktoś wypowiedzieć w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mocno przywaliłeś? Wrzuć fotę, może nie miały wystrzelić :whistling: Moduł raczej nie ma wpływu na poduszki bo kable od poduszki nie idą przez moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawi mnie czy ta modyfikacja nie ma wpływu na to że nie wystrzelą poduszki.

Mam w swoim aucie zrobioną tą modyfikacje czyli wymieniony moduł kier , dołożony tempomat i pełny fis i dziwnym trafem podczas kolizji żadna z poduszek nie wystrzeliła pomimo że są one na 100% zamontowane. Zastanawia mnie to czy czasem ta modyfikacja nie miała wpływy na to. Może się ktoś wypowiedzieć w tym temacie.

nie ma wpływu, poza tym mógłbyś mieć wątpliwości jeśli poducha pasażera wystrzeliłaby a kierowcy nie..

Mam nadz że nikomu nic się nie stało i że to faktycznie była niegroźna stłuczka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem konkretnego dzwona i poducha nie strzelila, sensor uderzeniowy zgnieciony na pion. Nie bez powodu montowali dwa ladunki w tych multi, nie bez powodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem konkretnego dzwona i poducha nie strzelila, sensor uderzeniowy zgnieciony na pion. Nie bez powodu montowali dwa ladunki w tych multi, nie bez powodu...

jendker jakie auto który rok jaka kiera i jaka poducha? to bardzo ważne.. w b6 był tylko 1ładunek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem oryginalną kierownicę tylko moduł kiery zmieniony i dołożona manetka tempomatu . Poduchy nie strzeliły mimo że moduł airbag zapamiętał dane o kolizji. Nie wiem czy to czasami nie wina tej przekładki modułu kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka poduszki omija moduł. Więc to nie jest jego wina.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem bo zmianie na multifunkcyjną z B7, widzę po postach że mogą być problemy z poduszką i chyba trzeba będzie wrócić do czterech ramion:kwasny:

Poduszka w b7 jest opalana dwu stopniowo, a w b6 nie i stąd te problemy.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem konkretnego dzwona i poducha nie strzelila, sensor uderzeniowy zgnieciony na pion. Nie bez powodu montowali dwa ladunki w tych multi, nie bez powodu...

jendker jakie auto który rok jaka kiera i jaka poducha? to bardzo ważne.. w b6 był tylko 1ładunek..

B6 z konca 2001r. kiera od B7 2007r. wraz z poducha, wszystko zrobione jak Malik opisal, wszystko cacy sie zaprogramowalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się jakoś sprawdzić kompatybilność kierownicy bez podłączania vaga? Możliwe że będę szukał niedługo auta i jeśli nie będzie fabrycznie tempomatu będę chciał go założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się jakoś sprawdzić kompatybilność kierownicy bez podłączania vaga? Możliwe że będę szukał niedługo auta i jeśli nie będzie fabrycznie tempomatu będę chciał go założyć.

rozwiń myśl bo nie wiem o co chodzi, jaka kompatybilność kierownicy :eusathink:

Tempomat będziesz mógł dołożyć zawsze, ewentualnie będzie do wymiany moduł pod kierownicą. Jak będziesz dokładał manetkę tempomatu, wymiana modułu to dodatkowe hmm 10minut pracy.

B6 z konca 2001r. kiera od B7 2007r. wraz z poducha, wszystko zrobione jak Malik opisal, wszystko cacy sie zaprogramowalo...

Poduszka z B7 się zakoduje, ale raczej na 100% nie wystrzeli bo jest odpalana dwustopniowo, moduł airbag w B6 jest jednostopniowy. Więcej w tym wątku:

http://a4-klub.pl/uk%B3ad-elektryczny-16/%5Ball-b6%5D-czy-poduszka-kierownicy-z-b7-zamontowana-do-b6-wystrzeli-prawid%B3owo-w-przypadku-kolizji-221988/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiń myśl bo nie wiem o co chodzi, jaka kompatybilność kierownicy :eusathink:

Tempomat będziesz mógł dołożyć zawsze, ewentualnie będzie do wymiany moduł pod kierownicą. Jak będziesz dokładał manetkę tempomatu, wymiana modułu to dodatkowe hmm 10minut pracy.

Drogi kolego biggman już rozwijam o co mi się rozchodzi, mianowicie w pierwszym poście tzn na samym początku tematu instrukcja podłączenia tempomatu jest mowa o 3 typach kierownic z czego te kończące się na S lub F nie są kompatybilne czyli że nie ma sterownika czy tego co wspomniałeś modułu. Ale jeśli mówisz że nie ma obaw najwyżej będzie mnie czekała wymiana modułu to spoko, uspokoiłeś moje obawy. Myślę że w takim przypadku trzeba by dopisać tam wzmiankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...