Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do swojego modułu tez możesz podłączyć manetke od fisa. Co do esp to pewnie coś sknocileś przy losowaniu tempomatu. Musisz przywrócić poprzednie kodowanie sterownikow.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie to tego.

Note #2: Dla silnika BFB, hamuców 1LT (opcje) i Multitronika potrzebny jest login 09399 .

* 0?xxx: Model auta

o 9 = Audi A4

* 0x?xx: Hamulce

o 2 = Brembo 17" (PR-1LJ)

o 3 = FN3 16" (PR-1LT/1LF)

o 4 = HP2 16" (PR-1LX)

o 4 = FNR 16" (PR-1LA/1LG)

o 5 = FN3 15" (PR-1LB/1LE)

o 6 = C54 (PR-1LZ)

* 0xx?x: Silnik

o 5 = 4/6 Cyl. Diesel

o 7 = 4/5 Cyl. benzyna

o 9 = 6/8 Cyl. benzyna

* 0xxx?: Skrzynia biegów

o 5 = Manualna

o 7 = Automatyczna (5HP19, 5HP24, AG4, AG5)

o 9 = Multitronic

skoro jest silnik BFB (taki też mam) 4cyl

powinno być chyba w tym przypadku 09359, tak mi się wydaje albo coś źle rozumuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecieź piątka w przedostatnim numerku to diesel. Z tego co kojarzę to BFB to 1.8t?? W każdym bądź razie jeśli jest napisane, że kodowanie do BFB Z multi to jest 09399 to chyba tak jest :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się chodzi oczywiście o 09379

Tempomat wczoraj zamontowany i miałem rację bo w starym module było 7 a nie 9

Oczywiście wszystko działa zaprogramowałem bez problemu.

Zostało docięcie otworu na manetkę, ale jest znak od spodu - słabo widać ale jest

Dzięki za opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Mam 2 pytanka :wink: 1. Mozna zalozyc tempomat poskladac wszystko i na jakis czas odlozyc zabawe VAG-iem ? Jestem obecnie za granica i z racji krotkiego pobytu w Polsce i braku czasu zrobilbym to sobie tutaj na miejscu, pozniej przyjechal do kraju i go aktywowal. Jest taka mozliwosc, czy beda jakies problemy z komputerem i jazda?:confused4: Moje 2 pytanie: czy jezeli juz zaloze manetke to jest moze osoba w Krakowie (albo okolicach - do 50 km) ktora moglaby mi go aktywowac? Oczywiscie odplatnie, w rozsadnych cenach, a nie jak z ASO :decayed: Dojade bez problemu (o ile mozna sie wtedy poruszac samochodem) o kazdej porze dnia i nocy ale tylko w okresie swiatecznym 5.04 - 10.04.

Chyba ze jest osoba co podjelaby sie calosci montazu odplatnie - od reki, bo taka opcje tez biore pod uwage:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Mam 2 pytanka :wink: 1. Mozna zalozyc tempomat poskladac wszystko i na jakis czas odlozyc zabawe VAG-iem ? Jestem obecnie za granica i z racji krotkiego pobytu w Polsce i braku czasu zrobilbym to sobie tutaj na miejscu, pozniej przyjechal do kraju i go aktywowal. Jest taka mozliwosc, czy beda jakies problemy z komputerem i jazda?:confused4: Moje 2 pytanie: czy jezeli juz zaloze manetke to jest moze osoba w Krakowie (albo okolicach - do 50 km) ktora moglaby mi go aktywowac? Oczywiscie odplatnie, w rozsadnych cenach, a nie jak z ASO :decayed: Dojade bez problemu (o ile mozna sie wtedy poruszac samochodem) o kazdej porze dnia i nocy ale tylko w okresie swiatecznym 5.04 - 10.04.

Chyba ze jest osoba co podjelaby sie calosci montazu odplatnie - od reki, bo taka opcje tez biore pod uwage:naughty:

założyć możesz tyle że potem będzie choinka na zegarach , brak absu , esp. Dogadaj sie z kimś z forum z okolic krk kto to ogarnia i zrobi wsio w max 1h:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Mam 2 pytanka :wink: 1. Mozna zalozyc tempomat poskladac wszystko i na jakis czas odlozyc zabawe VAG-iem ? Jestem obecnie za granica i z racji krotkiego pobytu w Polsce i braku czasu zrobilbym to sobie tutaj na miejscu, pozniej przyjechal do kraju i go aktywowal. Jest taka mozliwosc, czy beda jakies problemy z komputerem i jazda?:confused4: Moje 2 pytanie: czy jezeli juz zaloze manetke to jest moze osoba w Krakowie (albo okolicach - do 50 km) ktora moglaby mi go aktywowac? Oczywiscie odplatnie, w rozsadnych cenach, a nie jak z ASO :decayed: Dojade bez problemu (o ile mozna sie wtedy poruszac samochodem) o kazdej porze dnia i nocy ale tylko w okresie swiatecznym 5.04 - 10.04.

Chyba ze jest osoba co podjelaby sie calosci montazu odplatnie - od reki, bo taka opcje tez biore pod uwage:naughty:

Jak tylko dostawiana manetka to bedzie chyba po staremu, ale jak moduł pod kierownicą to muszę powiedzieć że u mnie niezła choinka.

Tak jak kolega napisał brak ABS, ESP ciekawe czy kierunki bedą działać bo nie przyuczenie Vin-u, nie sprawdzałem

Wycieraczka tył nie działała (Avant)

Powiem szczerze że programowanie zajeło mi chyba tyle samo czasu co montaż, bo robiłem wg instrukcji i ostrożnie.

Najwiecej czasu to docinanie otworu na manetkę, ale można jechać bez osłony pod kierownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Mam 2 pytanka :wink: 1. Mozna zalozyc tempomat poskladac wszystko i na jakis czas odlozyc zabawe VAG-iem ? Jestem obecnie za granica i z racji krotkiego pobytu w Polsce i braku czasu zrobilbym to sobie tutaj na miejscu, pozniej przyjechal do kraju i go aktywowal. Jest taka mozliwosc, czy beda jakies problemy z komputerem i jazda?:confused4: Moje 2 pytanie: czy jezeli juz zaloze manetke to jest moze osoba w Krakowie (albo okolicach - do 50 km) ktora moglaby mi go aktywowac? Oczywiscie odplatnie, w rozsadnych cenach, a nie jak z ASO :decayed: Dojade bez problemu (o ile mozna sie wtedy poruszac samochodem) o kazdej porze dnia i nocy ale tylko w okresie swiatecznym 5.04 - 10.04.

Chyba ze jest osoba co podjelaby sie calosci montazu odplatnie - od reki, bo taka opcje tez biore pod uwage:naughty:

Jak tylko dostawiana manetka to bedzie chyba po staremu, ale jak moduł pod kierownicą to muszę powiedzieć że u mnie niezła choinka.

Tak jak kolega napisał brak ABS, ESP ciekawe czy kierunki bedą działać bo nie przyuczenie Vin-u, nie sprawdzałem

Wycieraczka tył nie działała (Avant)

dokładnie jeśli tylko sama manetka bez podmiany modułu to wsio będzie hulać iwystarczy tylko kodowanie które możesz i za rok przeprowadzić:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Panowie za informacje :thumbup1: jak tylko wroce z pracy, sprawdzam jakie ma numery moj modul.:decayed: Jak sie okaze, ze jest mozliwosc podpiecia - bez wymiany, to zakladam go sam i szukam jakiegos milego i zdolnego Krakowiaka zeby mi go aktywowal. W sumie moglbym sie pobawic z tym sam, bo z elektronika to w sumie sie lubimy :decayed: , ale nie mam za bardzo czasu, zeby opanowywac VAG, a dopiero pozniej kodowanie...:(

No i wszystko poszlo w pi.... moj modul konczy sie na S i musze wymienic komplet. Manetke tempomatu juz mam a teraz poszukuje modulu w rozsadnj cenie, a na allegro jak na razie same F i S. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Panowie za informacje :thumbup1: jak tylko wroce z pracy, sprawdzam jakie ma numery moj modul.:decayed: Jak sie okaze, ze jest mozliwosc podpiecia - bez wymiany, to zakladam go sam i szukam jakiegos milego i zdolnego Krakowiaka zeby mi go aktywowal. W sumie moglbym sie pobawic z tym sam, bo z elektronika to w sumie sie lubimy :decayed: , ale nie mam za bardzo czasu, zeby opanowywac VAG, a dopiero pozniej kodowanie...:(

No i wszystko poszlo w pi.... moj modul konczy sie na S i musze wymienic komplet. Manetke tempomatu juz mam a teraz poszukuje modulu w rozsadnj cenie, a na allegro jak na razie same F i S. :(

Trzeba szukać, ja wyrwałem za 80zł:naughty:

zobacz:

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-8e0-953-549-q-modul-kierownicy-i2233519719.html

http://allegro.pl/przelacznik-zespolony-kierownicy-audi-a4-b6-kombi-i2241214786.html

ale cena kosmiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie,ale ktoś tutaj na forum napisał,że moduł Q obsłuży w A4 B6 tempomat,ale jak mu przyjdzie zamontować kierę multi z B6,to będzie musiał wrócić do modułu z B6.Więc trzeba przemyśleć sprawę.Ja mam zamontowany moduł Q i tempomat,kupione zresztą od Czakiego,a teraz myślę o kierze multi i będę musiał znowu wymienić moduł.Sam moduł N ktoś obecnie sprzedaje za ok. 190 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Q nie obsluguje multi to rzeczywiscie trzeba przemyslec, bo na razie nie planuje multi,ale kto wie co mi wpadnie do glowy za za jakis czas...:naughty: a cena rzeczywiscie kosmiczna - no nic, moze ktos to kupi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to Q nie obsługuje multi??

Q to praktycznie najwyższy z modułów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to Q nie obsługuje multi??

Q to praktycznie najwyższy z modułów

Q nie obsłuży multi z B6 zdaje sie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to może tak, akurat tego nie sprawdzałem

też nie dlatego na 100% pewny nie jestem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,ale o tym przeczytałem niedawno.Dokładając tempomat,bardzo przydatną rzecz dla mnie,myślałem przyszłościowo i dlatego zakupiłem moduł Q,gdyż zachciało mi się kiery multi z B7.Gdy skompletowałem już wszystko,zaczęły się rozważania o działaniu poduszki z B7 w B6.No i chyba wrócę do kiery multi z B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...