Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zrobiłem jak napisałeś Squbi , i tego właśnie brakowało żeby działalo .wszystko śmiga aż miło .dzięki bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak zrobiłem jak napisałeś Squbi , i tego właśnie brakowało żeby działalo .wszystko śmiga aż miło .dzięki bardzo za pomoc

:hi:

Ale ten temat ma trochę głupia nazwę i samo pytanie w nim takie owakie, jest tam też troszkę bałagan. Najlepiej rozpocząć nowy temat w dziale Warsztat, typu 'Instalacja ori czteroramiennej kierownicy multifunkcyjnej' lub coś w tym stylu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą obudowę poduszki można bez problemu kupić, a jak wygląda sprawa samych przycisków czy są dostępne oddzielnie jeśli tak to może ktoś zna numer kat.

w etce 4. Audi A4/Avant. 4 nr 17 i 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić ale w ASO to dość duży koszt. Czasem trafiają się uzywki na allegro lub ebuy

Dla radia

Lewa - 8E0 951 527

Prawa - 8E0 951 527A

Dla radia i telefonu

Lewa - 8E0 951 527B

Prawa - 8E0 951 527C

Przyciski w wersji do obsługi radia i Radio-telefon różnią się tylko znaczkami jedne i drugie spełniają takie same funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy są rezacze przerabiający zwykłe poduszki na multi, z wyglądu są bardzo podobne kwestia starannego wycięcia otworu. Odchodzi roznitowywanie w przypadku wymiany obudowy samej poduszki, może nawet jest "osłabienie" materiału w tym miejscu w standardowej obudowie poduszki.

poduszki.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy są rezacze przerabiający zwykłe poduszki na multi, z wyglądu są bardzo podobne kwestia starannego wycięcia otworu. Odchodzi roznitowywanie w przypadku wymiany obudowy samej poduszki, może nawet jest "osłabienie" materiału w tym miejscu w standardowej obudowie poduszki.

http://imageshack.us/a/img231/4126/poduszki.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Kombinujesz jak koń pod górę. Prosty rachunek Poduszka Multi bez kabli 250-300pln swoja sprzedajesz za 150pln czyli masz 100-150 zł finalnego kosztu. Kupujesz przyciski za około 75-100zł (jak się trafią, jeszcze z pół roku temu jak sam chodziłem za kierą dla siebie to się trafiały, teraz jest gorzej) modzisz swoją poduszkę efekt raczej przeciętny a ty cieszysz się z zaoszczędzenia 50pln jak uda się kupić przyciski w ogólnym rozrachunku wychodzi na to że taka przeróbka jest KOMPLETNIE NIE OPŁACALNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę trafić multi w kolorze Soul stąd pomysły na rezanie ;)

Przecież to jest zwykła czarna.

Ja na swoja polowałem ponad miesiąc i w końcu się trafiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się koledze done że szuka i nie może znaleźć, ponieważ ja kierownicę MF soul znalazłem w niedługim czasie, do tego w cenie zwykłej. W pierwszej wersji miałem kupić trapez który już miałem na oku, a w przyszłości miałem polować na poduchę z MF (+wiązki do modułu i taśmy), ale jak już pisałem znalazłem całą kompletną kierę, do tego wygląda prawie jak nowa z A4 B6 2004 rok.

Mój moduł trapez ma numer 61340390F00 (pisze na nim B6), czyli nie końcówka B ale F i dwa zera.

Poduszka ma nr 8P0 880 201 M - z ikonką telefonu oraz wyb. głos., oraz przełączaniem radio/telefon. No ale to mniej ważne.

Kodowanie MF zrobię w 16-Steering wheel (moduł kier.), oraz 56-Radio -z tym pierwszym sobie poradzę, w drugim będę szukał w podpowiedziach, ale chyba tam nie ma jakiś haczyków. (Radio Concert II 2001 r.)

Druga sprawa, chciałbym aby mój zestaw ori głośnomówiący z Nokią 6230i można było obsłużyć w pełni, czyli odbieranie połącz., wybieranie głosowe etc. Zaznaczę że nie mogę wejść w sterownik Telephone - ale czy muszę by to działało? Moduł kier. zakoduję na opcję "kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu/głosem" Czy coś jeszcze będzie do zakodowania?

---------- Post dopisany 13-10-2012 at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany 10-10-2012 at 20:33 ----------

Multifunkcja dziś zamontowana, ale bez problemów pewnie się nie obędzie, tzn. jeśli zakoduję na samo radio wszystko jest ok., ale jeśli próbuję zakodować obsługę telefonu i wybierania głosowego, to nie działa w MF - telefon, a wyb. głos. tym bardziej, wyskakują mi wtedy błędy 01303(tel.) i 01301(wyb. głos). Czy może ktoś miał ten problem?

Gdybym mógł się połączyć z Telephone w VCDS, to może bym coś wskórał, ale może. W radiu próbowałem dodawać opcje że telefon i wyb. głosowe zainstalowane, ale bez efektu.

Znacie jakieś rozwiązanie? Jeśli tak, to proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz połączyć się z modułem telefonu. Bez tego nic nie wskórasz. W module telefonu musisz zmienić na sterowanie z kierownicy.

Nie wiem jak w przypadku tego zestawu ale przy BT kodujesz jeszcze zegary i masz książkę telefoniczną na FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarek za odp.

Najgorsze to że odkąd pamiętam, nie udało mi się połączyć z telefonem, ale chyba powinien tam być ten moduł jak zestaw działa - jak dzwoni telefon to jest dźwięk dzwonka w głośnikach, po odebraniu na radiu i FISie pisze PHONE podczas połączenia, no i normalnie można rozmawiać.

A w zegarach gdzie to się koduje? Czytałem w instrukcji B6 że w takim zestawie też się da książkę przeglądać.

Czy w radiu trzeba tam te opcje kodować?:

- telefon zainstalowany

- wybieranie głosowe zainstalowane

Myślałem że jak to zakoduje to się dostanę do sterownika telefonu, ale niestety tak nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w liczniku zastosować to kodowanie.

Kanal 62 (Verbauliste Datenbus-Display)

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio (Mehrausstattung)

+02 - Telefon (Mehrausstattung)

+04 - Navigation (Mehrausstattung)

+08 - Telematik (Mehrausstattung)

+16 - Kombiinstrument (nur codiert falls ein 2. Gerät verbaut wurde)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie da się połączyć z telefonem. Dzięki Grzesiu za dzisiejszą pomoc.

Będę próbował rozwiązać temat na jakiej zasadzie działa ten zestaw... chyba jakiś sterownik być powinien. Może rzeczywiście tylko BT ratuje sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz nie fabryczny modul bt ktory njezintegruje sie pojazdem tak jak by to zrobil oryginalny sterownik, do radia ktos sie podpiol w opcji 'mute' i tyle jak dzowni masz phone a radio jest wyciszane na tym koniec integracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest na 99,9% fabryczny na uchwycie nie mogę się dopatrzyć nr-u, może z tyłu a tam wzrokiem nie sięgnę, lecz na adapterze jest znaczek :audi: oraz nr 8D0 051 435 AQ na firmowej naklejce z napisem Nokia i marką telefonu do którego to jest(6230/6230i), w lampce podsufitki jest oryginalny mikrofon, z tym że u mnie BT-a nie ma, tylko ten zestaw przytwierdzony do tunelu i mikrofon jest przez ten zestaw wykorzystywany. U mnie jest on identyczny jak w tym temacie: http://a4-klub.pl/wnetrze-99/all-b6-uchwyt-cullmann-6230-kablem-foto-167523/ Też mam tą wersję z kablem.

Zdjęcie z tamtego tematu:

fea4a78bd24cdac7.jpg

Może ktoś zna specyfikę działania takiego zestawu, a może ktoś obsługuje taki zestaw z MF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...