Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to nie potrzebna jest wiązka bo manetka wpina sie bezpośrednio w moduł, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Żadnej wiązki nie potrzeba, tak jak piszesz manetka jest wpinana w moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersje kompatybilne posiadają literki : J, L, M, N, P Tak ogarnie ci tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wersję tak zwaną golas

kierownica bez przycisków i na dodatek plastik, tempomatu brak ale komputer pełny mam

czyli z tego co doczytałem to do tempomatu muszę kupić moduł z B7 z literką Q lub R, manetkę i dolną obudowę tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź co tam siedzi...

może ktoś go ogołocił. VAGcom w dłoń i sprawdzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo nie takie rzeczy się zdarzały....więc po pierwsze trzeba rozeznać co tam siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Moduł kiery mam z literką N. Zamontowałem multifunkcję (z b6 2004r) i potwierdzam, że z Concertem 2+/ III nie działa zmiana stacji radiowych.

Naprawdę nikt nie ma pomysłu jak to ugryźć :/

Podświetlenie oraz sterowanie głośnością działa więc "jakaś" komunikacja jest.

Obstawiam, że to może być wina modułu kierownicy ten z b7 nie potrzebuje trapezu w kierownicy.

Może ktoś wie jak jest różnica między w taśmie - zwijaku b6/b7.

Dodatkowo w 16-Steering Wheel -> 03 Output tests, przechodzi tylko test Radio Lauder, Radio Quieter natomiast Przy Radio Seek UP/ DOWN radio nie reaguje co wskazywało by na brak ramki CAN sterującej z modu kierownicy.

Mam pomysł aby założyć moduł kiery z B7 czyli Q albo R, dostosować taśmę airbag, zamiast rolek (pytanie tylko czy tam, nie ma elektroniki coś al'a trapez w b6 bo na wyjściu jest tylko 5 przewodów) jak to jest w b7 podłączyć standardowe przyciski z kiery multifunkcyjnej z b6.

Klaczek84 coś wspominał, że dolne przyciski można zakodować albo pod tel albo pod ? no właśnie przełączanie zaprogramowanych stacji? --> nie widzę tego kodowania :/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączysz obsługę telefonu to wtedy masz przerzucanie stacji lub płyt w zmieniarce. Ale to tez chyba nie działa.

Ogólnie już dawno było wyjaśnione że połączenie kiery multi z B6 z concertem 3 to kiepski pomysł. Jedynie RNS-E z nowszych tworów audi działa poprawnie z kierą multi B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś możliwość zrobienia testu w b6, blok 16-Steering Wheel -> 03 Output tests, przy module kierownicy Q albo R.

Mi przy module z literką N concert III nie reaguje na polecenie w teście Radio Seek UP/ DOWN.

Czy w b7 nie jest tak, że najpierw trzeba wcisnąć mode a następnie lewą rolką z listy wybieramy stację radiową.

Chyba tu jest problem, że z kiery fabrycznej b6 nie można wysłać sygnału z przycisku mode o przejściu w tryb radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pacjent audi a4 b6 , zmienilem modul, tasme z literka C, kabelek 4f0971589a , kierownica multifunkcja 4 ramienna, radio concert II , wszystko ladnie pokodowane kanal 16 kodowanie 02042 (05042 nie wchodzi) radio zakodoowane na 01204 , przyciski na kierownicy od multifunkcji sie pala a sterowanie nie dziala, nie mam pomyslu juz co to moze byc... w radiu bledow nie ma, w steerings wheels blad

Control Module Part Number: 8E0 953 549 L

Component and/or Version: Lenksáulenmodul 0308

Software Coding: 02042

Work Shop Code: WSC 63351

VCID: 3C7C36AE4031B1FC

1 Fault Found

01426 - Controls in Steering Wheel (E221)

49-00 - No Communications

czy radio concert II jest niekompatybilne z multifunkcja w kierownicy czy o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pacjent audi a4 b6 , zmienilem modul, tasme z literka C, kabelek 4f0971589a , kierownica multifunkcja 4 ramienna, radio concert II , wszystko ladnie pokodowane kanal 16 kodowanie 02042 (05042 nie wchodzi) radio zakodoowane na 01204 , przyciski na kierownicy od multifunkcji sie pala a sterowanie nie dziala, nie mam pomyslu juz co to moze byc... w radiu bledow nie ma, w steerings wheels blad

Control Module Part Number: 8E0 953 549 L

Component and/or Version: Lenksáulenmodul 0308

Software Coding: 02042

Work Shop Code: WSC 63351

VCID: 3C7C36AE4031B1FC

1 Fault Found

01426 - Controls in Steering Wheel (E221)

49-00 - No Communications

czy radio concert II jest niekompatybilne z multifunkcja w kierownicy czy o co tu chodzi?

Radio Concert II jest 100% kompatybilne z MF.

Zaglądałeś ile pinów ma taśma?? Bo taśma C jest 6 pinowa a nie 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasme mam od kolegi siemiana 12pinowa , kabel do multifunkcji jest 4f0971589a , nie mam pomyslu co jest nie tak;/

ponizej screeny z radia i steering wheels

image.jpg

<br /><br />

radio.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 17:04 ---------- Poprzedni post napisany at 17:03 ----------

wczesniej zmienialem modul komfortu bo dokladalem tempomat , teraz tasme dokladalem , przyciski multifunkcji na kierownicy sie podswietlaja, nie idzie zakodowac w kierownicy 05042

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno z B7 bo ma wiąche poduszki B7mkową

zmień moduł na Q lub R i będzie hulać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam modul z literka L jak cos...

Moduł L nie bedzie ci wspołpracował z kierą z B7 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzwa:/ to sugeruje to dopisac w pierwszym poscie :/

o kierownica : standardowa 4-ramienna kierownica, sportowa kierownica trójramienna, kierownica multifunkcyjna

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer), tempomat (Cruise Control)

o numer VAG: 8E0 953 549 L (8E0953549L), 8E0 953 549 N (8E0953549N)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...