Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam audi A4 B6, moduł z literką L, mam navi dynavin DVN D99 (producent zapewnia, że działa mf na tym radiu), taśmę zmieniałem na 12-pinową. Nie wiem, czy któryś kabelek nie styka lub jest zły. Tak jak pisałem, nie działają tylko te 2 przyciski i podświetlenie. Reszta działa prawidłowo. Kodowanie 02041.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kodowanie masz OK , sprawdz okablowanie jeszcze mzoe cos nie styka albo cos jest w kierownicy nie halo :eusathink:

Napisz do kolegi Letallec to co pomoze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Założyłem w swojej b6 kierownice z MF. Po zakodowaniu w grupie 16-Steering Wheel kierownica nie działa -nie świecą i nie reagują przyciski. W vag-u mam taki błąd:

Control Module Part Number: 8E0 953 549 N

Component and/or Version: Lenksáulenmodul 0611

Software Coding: 02041

Work Shop Code: WSC 63251

1 Fault Found:

01426 - Controls in Steering Wheel (E221)

49-00 - No Communications

Czy kierownice z MF trzeba jeszcze jakoś dodatkowo kodować lub aktywować?

zadam głupie pytanie, ale masz w kierownicy moduł tzw trapezik przez któy podłączone są przyciski poduszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Dzisiaj podłączyłem kierownicę MF. Nie działają mi 2 przyciski i podświetlenie. Przyciski które nie działają to podgłaszanie i strzałka w lewo. Pomóżcie co to może być.

Chyba wiem dlaczego nie działają mi te przyciski. Zauważyłem, że w niektórych położeniach kierownicy zaczynają działać i przestają. Pewnie taśma poduszki jest walnięta. Przynajmniej tak podejrzewam, bo to w sumie jedyny ruchomy element. Może któreś ścieżki są popękane i raz stykają a raz nie. Napiszcie co myślicie o tej teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem mozliwe :wink: jak by co tam mam do B6 tasme 12 PIN pod MForaz podgrzewaną kiere

Tu masz info na temat błedu VCDS / VAG-COM: uitleg - tips - trics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trapezik i wszystko podłączone, trapezik z przyciskami i taśmą 12-pin.

Masz może numer vag tego modułu trapezowego?

Napisz jeszcze jakie kable trzeba wymienić zakładając poduszkę z MF do standardowej czteroramiennej kierownicy w b6.

Jeśli ktoś z forumowiczów ma taki moduł trapezowy i okablowanie to chętnie odkupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trapezik i wszystko podłączone, trapezik z przyciskami i taśmą 12-pin.

Masz może numer vag tego modułu trapezowego?

Napisz jeszcze jakie kable trzeba wymienić zakładając poduszkę z MF do standardowej czteroramiennej kierownicy w b6.

Jeśli ktoś z forumowiczów ma taki moduł trapezowy i okablowanie to chętnie odkupię...

Moduł niestety nie ma numeru występuje tylko w komplecie z kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trapezik i wszystko podłączone, trapezik z przyciskami i taśmą 12-pin.

Masz może numer vag tego modułu trapezowego?

Napisz jeszcze jakie kable trzeba wymienić zakładając poduszkę z MF do standardowej czteroramiennej kierownicy w b6.

Jeśli ktoś z forumowiczów ma taki moduł trapezowy i okablowanie to chętnie odkupię...

Moduł niestety nie ma numeru występuje tylko w komplecie z kierownicą.

Jarek czyli do podłączenia do standardowej kierownicy (bez Tipa) - jaśka z MF

będę potrzebował dokładnie taki moduł jak na zdjęciu poniżej - Tak?

DSC_0037.jpg

Wiesz może jakie przewody muszę jeszcze wymienić? Bo pewnie te co mam w standardowej kierownicy to będą się różniły

biorąc pod uwagę, że tam takiego modułu zapewne nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód do przycisków posiadam na sprzedaż jakby był potrzebny. Koszt 50zł. Numer: 8Z0 971 589 E

---------- Post dopisany 17-09-2012 at 01:20 ---------- Poprzedni post napisany 16-09-2012 at 20:23 ----------

Numer modułu w kierze: 61340390B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie zrzut z etki

Etka%2520Multi.jpg

Zaznaczony jest numer wiązki poduszki przy multifunkcji.

Na tym rysunku nie ma numeru kabla 7.

Na samym kablu też niema żadnego numeru.

original.jpg

Numer modułu i kierownicy widać na zdjęciu wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Dzisiaj podłączyłem kierownicę MF. Nie działają mi 2 przyciski i podświetlenie. Przyciski które nie działają to podgłaszanie i strzałka w lewo. Pomóżcie co to może być.

Problem rozwiązany. Okazało się, że są zimne luty na płytce poduszki MF od przycisków. W czerwonym kółku na zdjęciu wtyczka którą polutowałem. Rozebrałem poduszkę, polutowałem i wszystko gra jak należy. Także nie była to taśma poduszki jak sugerowałem wcześniej. Jakby ktoś miał podobny problem i chciał więcej info, służę pomocą.

image.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy taśma 12 pin współpracuje ze zwykłą poduszką b6? :smiley: By założyć taśmę przy zakładaniu tempomatu, a później kierkę wymienić na MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki za odp., czyli spokojnie mogę taśmę zamontować i niech czeka na lepsze czasy (czyt. kierownice MF) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie w A4 od środy zagościła MF i tempomat.

Montaż i kodowanie przebiegły bez problemów dzięki odpowiedniemu przygotowaniu się do tematu, wiadomościom w tym wątku i "gratom" od użytkowników forum A4.

Ponieważ poszukiwanie informacji i skompletowanie niezbędnych części, trochę czasu mi zajęło postanowiłem dla kolejnych osób planujących taka modyfikację, trochę to ułatwić:

Wszystkie niezbędne części do zamontowania kierownicy MF zamiast standardowej czteroramiennej w b6 wraz z dołożeniem tempomatu.

Poniżej podaję numery i zdjęcia poszczególnych elementów (bardzo pomocne przy kompletowaniu):

1). Poduszka z MF: 8P0 880 201 K

2). Moduł kierownicy: 8E0 953 549 L lub 8E0 953 549 N (nie S i nie F)

3). Taśma kierownicy: 8E0 953 541 D lub 8E0 953 541 E (16 pinowa)

4). Wiązka do Airbaga: 8E0 971 589 S

5). Moduł trapezowy (montowany w kierownicy): 61340390B

6). Wiązka do MF: 8Z0 971 589 E

7). Manetka do tempomatu: 8E0 953 521 D

mf-foto2.jpg

Montaż i kodowanie jak w pierwszej wiadomości tego wątku.

W razie pytań lub problemów piszcie - pomogę...

PS - Efekt u mnie:

mf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...