Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Oświetlenie wnętrza - brak reakcji na zamykanie czy otwieranie drzwi


bykua4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem.

Całe oświetlenie mi się świeci cały czas w jednym i drugim położeniu przełącznika. Zero reakcji na otwarcie czy zamknięcie drzwi. Jedynie tylna lampka działa prawidłowo a nad lusterkiem i te boczne z tyłu świeca cały czas i nie gasną po zamknięciu drzwi. Przy pompce od centralnego przeczyściłem styki ale to nic nie dało. To możliwe, że jak nie działa któraś krańcówka z przodu w drzwiach to tak jest, że wszystkie świecą?? Co jeszcze zrobić??

Proszę pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie, z tym ze przy wlaczonym silniku, i na drugim polozeniu przelacznika (na maksa w prawo) swiatlo nie swieci, zapala sie dopiero podczas otwarcia drzwi (nie gaszac silnika) i gasnie, gdy drzwi sie zamknie, gdy zgasze silnik, zapala sie i swieci ciagle.. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, wyglada na to ze gdzies jest masa podawana na krancowki dzwi caly czas, posprawdzaj wlaczniki krancowe, a najlepiej poodpinaj je po kolei i zobacz czy lampka zgasnie, a jak przekrecisz klucz w pozycje zaplon to gasna czy nie??powinny zgasnac jak sa drzwi zamkniete, w przednich drzwiach krancowki masz w zamkach a tyle powinienes zobaczyc, pamietaj o tym ze lampka jest czasowa i nie gasnie od razu, najlepiej poodpinaj i pojedynczo i wlanczaj zaplon, moze uda cie sie nalesc wadliwa krancowke jak ktoras jest wadliwa, jak nie to moze byc problem z pompa centralnego, a alarm masz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alarm i działa ale tylko dlatego, że ktoś założył osobną krańcówkę w drzwiach kierowcy taką jak z tyłu i ona reaguje na otwarcie drzwi.

Musze zobaczyć te krańcówki ale nawet po załączeniu zapłonu i przy zamkniętych drzwiach nie gaśnie lampka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak napisalem porozlanczaj wszystkie krancowki i zobacz czy lampka zgasnie, jak nie to pompa centralnego, no to z tym alarmem jakas lipa jednym slowem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno, czy te problemy z oswietleniem miales czy sie to stalo jak juz uzytkowales auto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem jak załozyciel tematu i zrobie tak samo jak kolega dark79 napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz bezpieczniki 10 i 15. moze ktorys jest spalony? mialem tak samo a okazalo sie ze bezpiecznik nr. 10 byl spalony.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, że tylko otwarcie drzwi kierowcy nie zapala mi światła wewnątrz, ale przy otworzonych i włączeniu swiateł pikawa wyje (krańcówka dobra, czy nie?).

Natomiast po dojechaniu na miejsce i zgaszeniu silnika w momencie wyjęcia kluczyka światło mi się zaświeca również, nawet przy zamkniętych drzwiach, ale to chyba celowe, żeby klameczki po ciemku nie szukać i nawet mi się to podoba....

Acha, świtło czasem nie działa w dzień zauważyłem, taki boniek na kratce nawiewu na przednią szybę. Czyżby foto-rezystor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...