Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] trzęsie silnikiem przy wyłączaniu


rzeźnik.

Rekomendowane odpowiedzi

panowie problem mam jak w temacie , pewno to któraś z poduszek tylko która? po żadnej nie widać zużycia .Jak to sprawdzić . tak jak pisałem objaw jest taki że jak wyłączam silnik to cały samochód się "otrzepuje " :D jak burek jakiś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takie cuś, ale nie zwracam specjalnie na to uwagi. Jak gasze silnik (z reguly po trasie 70km), to troche nim zatelepie... Czasem mniej, czasem bardziej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scan10009ty1gq3.gif

jak widać, zaraz obok EGR (oczywiście czy to przepustnica... to można się spierać)

pre_pl - skad masz takie ladne rysuneczki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie meczylo mnie przeznaczenie tego ukladu. ale nie moglem znalezc opisu :hi:

poszperalem wg niemieckiej wersji t klapa rury ssacej. ale co tam zwał jak zwał po polsku przepustnica. wazne do czego sluzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scan10009ty1gq3.gif

jak widać, zaraz obok EGR (oczywiście czy to przepustnica... to można się spierać)

browo dla tego pana :thumbup: właśnie ten elemencik nie działa ale nie mieliśmy dzisia czasu sprawdzić dlaczego , stąd moje następne pytanie dlaczego ? Sama przepustnica ? jakiś jej sterownik? i czy to się naprawia czy raczej nowe trzeba kupić .jeszcze raz dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok jezeli gasimy silnik na wolnych obrotach,ale jezeli jakis antytalent zgasi motorownie na wysokich obrotach,a w przewodzie bedzie jakis 1bar scinienia to strumien powietrza odbije sie od tej przepustnicy i wroci to turbawki.No chyba ze szwaby o tym pomysleli i zastosowali jakies ale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

Czy w AFN'ie tez jest taka przepustnica?? Bo nie moge znalezc.

Ja mam to samo, przy gaszeniu telepie sie autko. Myslalem i tak tez inni na poczatku ze to dwumas, wiec wymienilem dwumas i sprzeglo. Oprocz polepszenia pracy sprzegla (dziala teraz rewelacyjnie, wczsniej bralo juz wysoko i cięzko sie wciskalo pedal) telepanie nie ustalo. Doswiadczalnie sprawdzilem odlaczajac jedno gumowe doprowadzenie powietrza z turbo i zatykajac ręka doprowadzenie powietrza, silniczek ladnie stawal bez najmniejszego zatelepania!!!!!. Pomóżcie!!!! Ja juz nie mam sily na te telepawki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wlasnorecznie trzeba dorobic takie rozwiazanie w afn'ie ?? Czy to sie nada do przeróbek:

http://moto.allegro.pl/item294416537_przepustnica_wv_audi.html tylko nie wiem czy to jest natychmiastowa przepustnica (po podaniu 12V zamyka sie) bo nie chce mi sie bawic z przetwornikami .

Wogole mam swoj stary dwumas, ktory widocznie niepotrzebnie wymienilem bo to nic nie dalo, do oddania w niskiej cenie (jak co to gg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem moze cos banalnego ale mi to pomoglo.

Są to dwie rzeczy:

po pierwsze przed każdym wyłączeniem odczekuje na wolnych obrotach conajmniej minute :)

po drugie zawsze podczas wylączania wciskam sprzęgło.

u mnie to pomaga.

Oczywiscie wczeniej wyłączałem bez wciskania sprzegła i strasZnie telepalo i dzwoniło

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie , Ja mam podobny problem z " trzesieniem sie auta " [b6 AWX] tyle tylko ze podczas pracy silnika na postoju na biegu jalowym z pewnymi przerwami kilkusekundowymi , wymienilem juz kompletne sprzeglo wraz z dwumasem i niby sie polepszylo (tak mi sie wydaje) chyba ze mialem jakies omamy po uiszczeniu zaplaty za czesci i wymiane w ASO VW :shocked: i tylko mi sie zdawalo , ze przez pewien czas bylo lepiej.

Bardzo prosze o jakas pomoc co moze byc przyczyna tych delikatnie mowiac denerwujacych drgan? bo czasami czuje sie jak bym pralka podczas wirowania jezdzil.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzebuje temat , przepustnica nie działała , wymieniłem na nową dalej nie działa , vag nic nie widzi :confused4: co dalej?

To jest sterowane podcisnieniem? Moze sprawdz czy N239 dziala i wytwarza podcisnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...