Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

A wiesz Pablo co się w ogóle stało z tym Renault?

Masz napisane w komentarzach co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Panowie

wlasnie tez czytam, ze nie trzeba podpisywac odmowy - ale to jest nielogiczne(z reszta nie tylko to)

sprawa trafi do sadu i jaki niby ma byc dowod przeciwko Tobie?

ale juz znalazlem odpowiedz :D - bedzie cos a'la uran

tutaj masz przepis, ktory rzekomo zlamales

USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym

art. 45

2. Kierującemu pojazdem zabrania się:

1) korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku;

Słowa trzymać i korzystać nie są prawnie zdefiniowane. Sięgamy więc do ich definicji słownikowych. Z ich zaś wynika, że pomiędzy trzymać a korzystać rozdźwięk jest spory.

Jak przekładam w samochodzie jadąc telefon, z jednej półki deski rozdzielczej do innej, to korzystam z telefonu? Z jakiej funkcji telefonu skorzystałem? - pierwszy strzał

Zabronione jest korzystanie z telefonu, który wymaga aby słuchawkę bądź mikrofon trzymać w ręku podczas tego korzystania.

Co to jest telefon?

Telefon jest to urządzenie końcowe, służące do zakończenia łącza telefonicznego;

słuchawka - przetwarzająca sygnały elektryczne na dźwięki (mikrofon i słuchawka tworzą zwykle zespół o wspólnej obudowie, zwanej mikrotelefonem, a potocznie także słuchawką)

mikrofon - odwrotność słuchawki. przetwarza dźwięk na sygnał elektryczny.

Co oznacza korzystać? Za słownikiem oznacza to:

1. używać czegoś, posługiwać się czymś; wykorzystywać,

2. siągać z czegoś zysk, korzyść; zyskiwać, wyzyskiwać

Więc co jest zabronione ustawą jeśli telefon to zakończenie łącza telefonicznego, słuchawka i mikrofon to urządzenia przetwarzające w obie strony dźwięk na impuls elektryczny a używanie oznacza osiągać z czegoś zysk, wyzyskiwać, posługiwać się?

Idąc w ślad za logicznym rozumowaniem, nie można używać funkcji tzw. komórki, która służy do przekazywania głosu na odległość jeżeli wiązałoby się to z trzymanie w/w "komórki" w dłoni. Wszelkie inne funkcje "komórki" mogą być wykorzystywane w czasie jazdy. Można grać, smsować, przeglądać internet, etc.

a teraz dowod :wink:

wniosek dowodowy o bilingi z tej godziny która wskazuje zarzut stwierdzając jednoczesnie, że w żaden inny sposób nie korzystałem z tego telefonu w danym czasie a jesli policja mi to zarzuca to niech powie a jaki sposób z niego korzystałem skoro nie rozmawiales i na jakiej podstawie tak twierdzi.

:kox:....

....yyy....ja bym chętnie zapalił to co Ty :decayed::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny chlop pomyslal i zdusil auto....klasyk w Reniach - szczegolnie w Dieslu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Panowie

:kox:....

....yyy....ja bym chętnie zapalił to co Ty :decayed::wink:

jeszcze mi powiedz, ze to nie jest logiczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no .....jak najbardziej......niech jeszcze KERCZI na rozprawie....jak na niej będzie....przytoczy Twojego posta......to mu ręce w białym wdzianku na plecach zwiążą :grin:

Edit:....coś na tej zasadzie ...:decayed:

qa2usuva.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi to niesamowicie...zdaje sobie sprawe, ale jesli ktos mial sprawe w sadzie i wie jak to wyglada, to nie jest dla niego zaskoczeniem, ze mowi sie glupoty:wink:

a teraz tak powaznie,

to nie jest moje autorstwo - na forum prawnym jest opisany przypadek, bardzo podobny do Karola. Gosc sprawdzal cos na telefonie i policja chciala mu wlepic mandat a, ze trafilo na mecenasa.... to co przekleilem to linia obrony goscia, ktora zakonczyla sprawe po pierszej rozprawie :wink:

mozna sie smiac, ale moim zdaniem szkoda punktow i pieniazkow - zawsze moze byc juz na jakas zaliczke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolozmy do tego jeszce aspekt, ze Karol nie musi odmawiac mandatu, ktory nie ma prawa byc mu wystawiony... policjant z prewencji, ktory nie moze wystawic Ci mandatu za wykroczenie drogowe(a takim jest korzystanie z telefonu podczas jazdy).

wiec jak mozna odmowiac cos, co nie moze mu byc wystawione :wink:

wg mnie zadnej sprawy z tego nie bedzie, ale to tak w woli scislosci :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny chlop pomyslal i zdusil auto....klasyk w Reniach - szczegolnie w Dieslu...

tylko chłop nie popatrzył jak to robił że przed maską stała baba która widać była wielce ciekawa z czego się tak k... dymi .

Jak by ta renówka miała dobre sprzęgło które dobrze by skleiło i kiepskie hamulce to by facet mógł się zamienić z pomagacza w sprawcę wypadku bo baba mogłaby oglądać auto od spodu :decayed:

tak to w życiu jest Karol chciał tylko pogłaskać ajfona bo lubi no i teraz mu się za to przyjdzie u Transita meldować pod celą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Pablo co się w ogóle stało z tym Renault?

Masz napisane w komentarzach co się stało.

Pablo ale ja wiem co się z nim stało bez komentarzy :decayed:

Tylko nie wiem czemu napisałeś ":facepalm:"

Nie baby wina.

Audi,BMW choroba wściekłych diesli też dotyczy.(szczególnie jak ktoś cienko auto serwisuje)

Gaszenie na biegu nie zawsze przynosi efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Kerci - na Małej Górze Panie robią lustereczka jakie chcesz i sprzedają też wkłady podgrzewane. Jeśli na stanie lustereczka nie mają to ci w 10 min. zrobią na wzór.

Kupiłem tam z rok temu szkła do Fiesty mk7 i nigdy więcej, widoczność katastrofalna :kwasny:

sferyczne nie sferyczne - niebieskie zwykłe... wszystko zależy co kupiłeś

Asferyczne ale to nie w tym rzecz. Tam gdzie obraz odbity miał być normalnie były spore zniekształcenia, sam się zdziwiłem bo słyszałem o nich dobre opinie, poza tym nie było czasu tego później reklamować i tak zostało ale to nie moje auto więc użytkownik decydował :decayed:

PS

Redjasper, słuchaj Pabla i cytuj jak należy bo ciężko się będzie Ciebie cytować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaszenie na biegu nie zawsze przynosi efekt.

Jak koleś wbijał jedynke zamiast najwyższego biegu to co się dziwisz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł emotka :facepalm: była ogółem do całej sytuacji co się tam wydarzyła :decayed:

Ja też miałem :facepalm: jak jechałem betą z białym dymem czyt. ciuchcia :grin: i był wstyd jak uj :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem :facepalm: jak jechałem betą był wstyd jak uj :facepalm:

to akurat sie zgadza :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...