Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Nie gram więc za dużo w temacie nie wiem ale na końcu filmiku widziałem napis 2017 więc to dopiero za 6 lat a to kuuupa czasu jeśli chodzi o elektronikę i softowanie więc kto wie czy w 2017 będzie to taki chicior jak to wygląda teraz :mysli:

Ok, tylko wzrost wydajności procków nie jest liniowy a logarytmiczny. Już z roku na rok nie ma aż takich skoków wydajności jak pomiędzy np 486 a Pentium. Patrząc na te zajawki, a dokładniej na detale, nałożone tekstury i odwzorowanie rzeczywistości, to będzie to MEGA hit jeśli dotrzymają z jakością. Zawsze trailery są troszkę lepiej wykonane, a do takiej jakości trzeba naprawdę b.b. dużej wydajności grafiki. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie o to mi chodzi. Np. komp który miałem składany tak ok 7lat temu (którego już nie używam :wink4:) w tej chwili to już się nadaje tylko do "przeglądania stronek i pisania w wordzie" bo co do grania to pewnie byłby bez szans i o to mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi. Np. komp który miałem składany tak ok 7lat temu (którego już nie używam :wink4:) w tej chwili to już się nadaje tylko do "przeglądania stronek i pisania w wordzie" bo co do grania to pewnie byłby bez szans i o to mi chodzi

No i dobrze kombinujesz, tylko jeszcze musisz wziąć pod uwagę że ten wzrost już nie jest aż tak znaczący jak kiedyś.

po 1: Wydajność teraz robi się głównie za pomocą rdzeni.

po 1,5: no i pamięci cache która jest za***iście droga.

po 2: Skoro większe ilości tranzystorów, to większe ilości energii potrzebnej.

po 3: Skoro większe zapotrzebowanie na energie to i większe wydzielanie ciepła, nikt nie ma zamiaru w dobie ekologii montować zasilacza 2kW i ogrzewać komputerem mieszkania. :naughty:

po 4: miniaturyzacja bardzo schamowała, kiedyś procki były w technologii 500nm, teraz jest to 32nm. Miniaturyzacja zmierza ku temu że tranzystor zbliża się wielkością do wielkości pojedynczego atomu. Tranzystor tej wielkości w chwili obecnej nie ma prawa bytu...

Więc za 6 lat (w zasadzie 5) jeśli ta grafika utrzyma się na tym poziomie to będzie to IMHO gwarantowany HICIOR, zresztą tak jak z grafiką a dokładniej odwzorowaniem szczegółów np: wybuchów w BF3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nudy :cool1:

Nooo, pewno chętnie byś na spota wyskoczył :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niepotrzebnie kupiłem BF3 bo mój lapek nie daje rady z taką grafą i przycina, nie da sie grać ciekawe czy COD WM3 by poszła :mysli: 2 idzie bez problemów

jak ktoś chce sprzedam BF3 za pół ceny czyli 60 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi. Np. komp który miałem składany tak ok 7lat temu (którego już nie używam :wink4:) w tej chwili to już się nadaje tylko do "przeglądania stronek i pisania w wordzie" bo co do grania to pewnie byłby bez szans i o to mi chodzi

No i dobrze kombinujesz, tylko jeszcze musisz wziąć pod uwagę że ten wzrost już nie jest aż tak znaczący jak kiedyś.

po 1: Wydajność........................ miniaturyzacja bardzo schamowała, kiedyś procki były w technologii 500nm, teraz jest to 32nm. Miniaturyzacja zmierza ku temu że tranzystor zbliża się wielkością do wielkości pojedynczego atomu. Tranzystor tej wielkości w chwili obecnej nie ma prawa bytu...

Więc za 6 lat (w zasadzie 5) jeśli ta grafika utrzyma się na tym poziomie to będzie to IMHO gwarantowany HICIOR, zresztą tak jak z grafiką a dokładniej odwzorowaniem szczegółów np: wybuchów w BF3...

No raczej się z tobą nie zgodzę :no:

Słyszałeś o czymś co nazywa się GRAFEN :cool1:

Myślę że za parę lat może się okazać że twoja komórka będzie miała moc obliczeniową kilkadzesiąt a może nawet kilkaset razy większą niż najbardziej obecnie napasione PC-ty a przy tym będzie energooszczędna i gruba jak kartka papieru. Jedyne co może na chwilę obecną blokować tą technologię to lobbing firm z doliny krzemowej które zainwestowały gruuuubą kasę w struktury krzemowe i co za tym idzie na pewno nie są zachwycone tym że coś takiego może im podciąć skrzydełka to ten sam temat co w branży motoryzacyjnej z silnikami na paliwa alternatywne. Wszystkie lepsze patenty zostały wykupione przez branżę paliw kopalnych i póki co leżą głęboko w ich sejfach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niepotrzebnie kupiłem BF3 bo mój lapek nie daje rady z taką grafą i przycina, nie da sie grać ciekawe czy COD WM3 by poszła :mysli: 2 idzie bez problemów

jak ktoś chce sprzedam BF3 za pół ceny czyli 60 zł

:confused4:

U mnie COD MW3 na lapiku zapierda.... :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej się z tobą nie zgodzę :no:

Słyszałeś o czymś co nazywa się GRAFEN :cool1:

Myślę że za parę lat może się okazać że twoja komórka będzie miała moc obliczeniową kilkadzesiąt a może nawet kilkaset razy większą niż najbardziej obecnie napasione PC-ty a przy tym będzie energooszczędna i gruba jak kartka papieru. Jedyne co może na chwilę obecną blokować tą technologię to lobbing firm z doliny krzemowej które zainwestowały gruuuubą kasę w struktury krzemowe i co za tym idzie na pewno nie są zachwycone tym że coś takiego może im podciąć skrzydełka to ten sam temat co w branży motoryzacyjnej z silnikami na paliwa alternatywne. Wszystkie lepsze patenty zostały wykupione przez branżę paliw kopalnych i póki co leżą głęboko w ich sejfach.

Owszem słyszałem co to grafen, ale głównie w kwestii giętkich wyświetlaczy.

Być może masz rację że tak będzie, że komórka będzie miała wydajność teraźniejszego superkomputera (top1 - K computer, który budowany był przez ostatni rok za grube miliony $ tylko po to żeby za 5 lat działał szybko jak kilka, set czy nawet tysięcy komórek). :kox: Nie mówiąc o jego zapotrzebowaniu na energię ~9MW. :gwizdanie:

Twoja teoria jest nie prawdopodobna, ale prawdziwa. Problemem jest tu czas jaki wskazałeś czyli 5 lat (do czasu powstania gry BF4).

To IMHO nie realne! Dla mnie komórka w której układy będą kilkaset razy bardziej wydajne niż powiedzmy i7-2600K to minimum 30-80 lat.

Rozstrzał taki dlatego że wszystko zależy od tego co napisałeś czyli patentów, lobbingów i możliwości rozwoju nowych technologii dla szarego człeka. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bry: wieczór :rolleyes:

Ale dzisiaj temat się zrodził :kox:

Co do filmiku BF4 to nie rozumiem innych zachwyt jak to przecież normalny filmik nagrany bo gość sobie zrobił jaja zapowiadając kolejną część (widziałem to 2 tygodnie temu), taka "grafika" jeśli to w ogóle można tak nazwać to będzie za wieele lat :wink4:

Tutaj coś podobnego tylko o Call Of Duty: MW3 :naughty:

Co do gry to ma lepszą kampanię niż BF3, lepiej się gra niż w BF3 ale ma gorszy multiplayer.

BF3 na razie odłożyłem bo przechodzę kampanię Modern Warfare :kox:[br]Dopisany: 13 Listopad 2011, 22:28_________________________________________________

ja niepotrzebnie kupiłem BF3 bo mój lapek nie daje rady z taką grafą i przycina, nie da sie grać ciekawe czy COD WM3 by poszła :mysli: 2 idzie bez problemów

jak ktoś chce sprzedam BF3 za pół ceny czyli 60 zł

Ja na Twoim miejscu bym sobie to zostawił, w końcu masz drugą grę za 1zł czyli ostatni Medal Of Honor który na pewno pójdzie Ci ok :good:

A BF3 jeśli komuś sprzedasz to ta osoba będzie grała w sieci po d Twoim nickiem czyli będzie się nazywała Boseron :decayed:

Konto czyli pocztę i hasło da się zmienić ale nazwę nicka już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy te laptopy chyba podpinacie pod tv...?

U mnie na 17-stce wystarcza jak dla mnie :naughty: A podpiąć pod TV hmmm pomyślę :kox:

Dobra d... juz mnie boli od siedzenia przed kompem , zmykam w kime :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Twoja teoria jest nie prawdopodobna, ale prawdziwa. Problemem jest tu czas jaki wskazałeś czyli 5 lat (do czasu powstania gry BF4).....

A ja myślę że to może być realne. Sam podajesz że niestety ale miniaturyzacja tranzystora osiąga granice fizyki (pod koniec roku Intel ma zaprezentować procek w tech. 22nm) i fakt że określają to jako technologiczną granicę oznacza że firmy same zrozumieją że to jest już ślepy zaułek i jeśli się chce być nadal w ścisłej czołówce to trzeba próbować chleba z innego pieca co już zrobił IBM bo oni już wyprodukowali pierwszy testowy procek na grafenie. W motoryzacji też tak było że do póki paliwa były "tanie" to żadna z firm się nawet nie zainteresowała jakąś hybrydą ale teraz widać że już większość firm moto. zrozumiała że koniec silnika Pb/ON to kwestia czasu.

Nie wiem ile to potrwa może rok może 5 ale wiem że jak na czymś można zarobić to rozwój tego jest błyskawiczny i tak myślę że może być z tym grafenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie wróciłem z koncertu Jean Michel Jarre z Katowic...i jak nie jestem jakiś wielkim fanem tego rodzaju muzyki tak powiem ze Janek PRZEEEE GIGANT !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do rzeczywistości

Premierze Tusk, nagrałem Panu jednego bandytę.

po zrobieni 1000 km za granicą widząc kilka patroli stojących na poboczu na autostradzie wystarczyło wjechac do naszego pięknego kraju i dostać mandat od policjantów którzy się czaili w ukryciu !!! ogólnie po naszej stronie stało 6 patroli z suszarkami !!!!!

Pan policjant powiedział abym się cieszył bo będzie zmiana że przekroczenie prędkości o 100% w terenie zabudowanym będzie kosztowało 1tyś zł i 15 punktów karnych :evil: /dziura budżetowa za duża jest !/

mam pytanko może wiecie do mnie to zastanawia

pytanie policjanta ..

1.dokąd pan jedzie ?? widząc KR ...

2.czym pan się zajmuje /co/ robi?

3.skąd pan jedzie ?

strasznie mnie to irytuje a za każdym razem jakoś zapominam ich zapytać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bry: wieczór :rolleyes:

Ale dzisiaj temat się zrodził :kox:

Co do filmiku BF4 to nie rozumiem innych zachwyt jak to przecież normalny filmik nagrany bo gość sobie zrobił jaja zapowiadając kolejną część (widziałem to 2 tygodnie temu), taka "grafika" jeśli to w ogóle można tak nazwać to będzie za wieele lat :wink4:

Pablo, czy ktoś napisał że to trailer a nie film? :cool1:

....Twoja teoria jest nie prawdopodobna, ale prawdziwa. Problemem jest tu czas jaki wskazałeś czyli 5 lat (do czasu powstania gry BF4).....

A ja myślę że to może być realne. Sam podajesz że niestety ale miniaturyzacja tranzystora osiąga granice fizyki (pod koniec roku Intel ma zaprezentować procek w tech. 22nm) i fakt że określają to jako technologiczną granicę oznacza że firmy same zrozumieją że to jest już ślepy zaułek i jeśli się chce być nadal w ścisłej czołówce to trzeba próbować chleba z innego pieca co już zrobił IBM bo oni już wyprodukowali pierwszy testowy procek na grafenie. W motoryzacji też tak było że do póki paliwa były "tanie" to żadna z firm się nawet nie zainteresowała jakąś hybrydą ale teraz widać że już większość firm moto. zrozumiała że koniec silnika Pb/ON to kwestia czasu.

Nie wiem ile to potrwa może rok może 5 ale wiem że jak na czymś można zarobić to rozwój tego jest błyskawiczny i tak myślę że może być z tym grafenem.

Czytaj dokładnie co piszę w cytacie :)

Nie napisałem że to nie realne wręcz przeciwnie. Grafen i inne technologie to przyszłość... chodzi tylko o czas jaki upłynie do momentu kiedy komórki będą miały wydajność kilku lub kilkudziesięciu najlepszych PC-tów, tak jak napisałeś.

http://osnews.pl/wedlug-ibm-grafen-nie-zastapi-krzemu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...