Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

A ile czaso Ci to zajęło ? :naughty:

Tu raczej chodzi o to że jak już jedziesz na bezdotyk to dobrze żeby nie trzeba było dużo po takiej myjce poprawiać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, ale cała myjka bezdotykowa to co ona umyje ? Umyje troszkę brud z wierzchu jedynie, bezdotykowa jest dobra na spłukanie kurzu ( i czasem korzystam z tej opcji ) a nie na umycie auta przynajmniej jak dla mnie, wolę jechać zapłacić 24 zeta i miec wymytą audice , wysuszoną, oponki nabłyszczone, chodniczki wytrzepane itp :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale cała myjka bezdotykowa to co ona umyje ? Umyje brud z wierzchu jedynie, bezdotykowa jest dobra na spłukanie kurzu ( i czasem korzystam z tej opcji ) a nie na umycie auta :gwizdanie:

było kupić srebrne :gwizdanie:

Przynajmniej jak dla mnie, wolę jechać zapłacić 24 zeta i miec wymytą audice , wysuszoną, oponki nabłyszczone, chodniczki wytrzepane itp :wink4:

a ja LUBIĘ TO :)

Ja w lecie za 5zł na Bora sobie umyłem auto....

:mysli: to już Cię widzę jak tam tańczyłeś jakby lanca była pod prądem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze na bora place okolo dyszki ale jezdze wieczorami jak juz nikogo nie ma i najpierw biore sobie pierwszy program, myje go ta woda z proszkiem a pozniej gabeczka w lapy+szmapon i go myje recznie a pozniej lece 3 kolejne programy i jest elegancko :lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej chodzi o to że jak już jedziesz na bezdotyk to dobrze żeby nie trzeba było dużo po takiej myjce poprawiać :wink4:

Z godzinę roboty, no chyba że jeszcze polerkę felg robię to z 1,5h zejdzie, oczywiście wszystkie kosmetyki pod ręką, do tapicerki, felg, opon czy listw, wolę się sam pomęczyć ale za to mam satysfakcję :)

[br]Dopisany: 26 Listopad 2011, 17:51_________________________________________________

ja zawsze na bora place okolo dyszki ale jezdze wieczorami jak juz nikogo nie ma i najpierw biore sobie pierwszy program, myje go ta woda z proszkiem a pozniej gabeczka w lapy+szmapon i go myje recznie a pozniej lece 3 kolejne programy i jest elegancko :lol1:

Dziwie się że jeszcze ktoś Cię nie zj***ł bo nie można na stanowisku tego robić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw biore sobie pierwszy program, myje go ta woda z proszkiem a pozniej gabeczka w lapy+szmapon i go myje recznie a pozniej lece 3 kolejne programy i jest elegancko :lol1:

no to rozumiem bo przynajmniej coś zmyjesz jak użyjesz gąbki :wink4: w nocy moze nikt nie widzi że używasz gąbki hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze poooznym wieczorem na myjke, 4 stanowsika sa i tylko ja jestem, nie ma nikogo wiecej

raz jak bylem to akurat jakis koles z obslugi myl sasiednie stanowisko i widzial ze z gabka smigam i nic mi nie mowil :tongue4:

a poza tym przeciez monitoring tez jest na myjce wiec na bank juz widzieli nie raz ze mylem recznie :>

moze nie zwracaja na to uwagi jak jest wlasnie wieczor i nikogo wiecej juz poza mna nie ma :wink4:[br]Dopisany: 26-11-2011, 18:12:12_________________________________________________a myjke odwiedzam co tydzien :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć na myjkę bezdotykową i myć gąbką .......:facepalm:

Jak auto dobrze ma utrzymany lakier i myje się go regularnie to nie ma problemu żeby go domyć. A mycie gąbką czy innymi szmatami jak to robią na myjniach ręcznych prędzej czy później kończy się rysami na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak jest usyfione a samo polanie woda nie wystarcza to chyba trzeba go czyms przetrec no nie...?

samo nie odpadnie facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto dobrze ma utrzymany lakier i myje się go regularnie to nie ma problemu żeby go domyć. A mycie gąbką czy innymi szmatami jak to robią na myjniach ręcznych prędzej czy później kończy się rysami na lakierze.

nie zgodzę sie :wink4: nie domyjesz auta tak jak się to powinno zrobić :cool: Gąbka jak Gąbka nie każda jest taka sama :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale cała myjka bezdotykowa to co ona umyje ? Umyje troszkę brud z wierzchu jedynie, bezdotykowa jest dobra na spłukanie kurzu ( i czasem korzystam z tej opcji ) a nie na umycie auta przynajmniej jak dla mnie, wolę jechać zapłacić 24 zeta i miec wymytą audice , wysuszoną, oponki nabłyszczone, chodniczki wytrzepane itp :wink4:

Jak byś śmigał co drugi dzień na myjkę to byś inaczej na to patrzył, ale zgodzę się że to głównie doraźny środek i nie ma opcji tam konkretnie domyć auta. Pablo przeciera szmatką, ale przeciera niedomyte auto co jak wiemy nie jest zdrowe dla lakieru i później to widać...

ja zawsze na bora place okolo dyszki ale jezdze wieczorami jak juz nikogo nie ma i najpierw biore sobie pierwszy program, myje go ta woda z proszkiem a pozniej gabeczka w lapy+szmapon i go myje recznie a pozniej lece 3 kolejne programy i jest elegancko :lol1:

Podziwiam. Raz tak spróbowałem i... Nigdy więcej :no:

Ile kosztuje mycie na ręcznej, 13zł-15zł ? Nie bardziej sie opłaca ? Na Oświecenia, na Bora Bora masz myjnie ręczne...

Kupujesz najtańsze mycie na ręcznej i czas który teraz na bezdotykowej poświęcasz na gąbkowanie mógłbyś śmiało poświęcić na szybki i opony i ew. plak w środku :wink4:

Ja bym się tak nie dziumbdział, ale to oczywiście Twoja sprawa :wink4:

BTW Karol nie miałem już siły dzisiaj jechać na Żabiniec... Mogę jutro po południu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakos wole sam sobie wyczyscic autko bo raz ze sobie go dokladnie umyje, dwa - satysfakcja a trzy - porzadnie sobie felgi wyczyszcze :)

a co do plaka - nie wiem jak mozna to stosowac :no:

nienawidze jak mi sie wszystko w srodku tak swieci jak psu jajca i po plaku wszystko jest takie tluste, jak kupilem auto to bylo oczywiscie wyplakowane przez poprzedniego wlasciciela, to pierwsze co jak zajechalem pod blok to szmatka w reke i wszystko scieralem. Slyszalem ze jest jakas inna odmiana plaka ktora nie jest taka tlusta ale chyba nigdy sie do takich specyfikow nie przekonam :wink4:[br]Dopisany: 26-11-2011, 21:51:42_________________________________________________a szybki oczywscie myje :tongue4:

i oponki tez pryskam tym takim szprejem co wygladaja jak nowe :> ale od tego mi sie bardziej felgi syfia :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze sa rozne wynalazki do czyszczenia (mi gabka w zupelnosci wystarcza) ale chodzi o samo to ze TRZEBA uzyc czegos zeby zatrzec brud a miodzio twierdzi ze samym 'kerszerem' mozna wszystko sciagnac - z czym sie kompletnie nie zgadzam. Niby tą pierwsza warstwe brudu sie zmyje ale jesli by porownac jedne drzwi umyte sama woda bez ingerencji gabek etc, z drugimi drzwiami ktore umyto najpierw woda z kerszera a pozniej gabka z szamponem to nie ma mowy o tym ze efekt bedzie taki sam.

Na przyklad dolna czesc drzwi jest zawsze pokryta duzo grubsza warstwa brudu i sama woda sie tego nie zmyje, trzeba czyms przetrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze sa rozne wynalazki do czyszczenia (mi gabka w zupelnosci wystarcza) ale chodzi o samo to ze TRZEBA uzyc czegos zeby zatrzec brud a miodzio twierdzi ze samym 'kerszerem' mozna wszystko sciagnac - z czym sie kompletnie nie zgadzam. Niby tą pierwsza warstwe brudu sie zmyje ale jesli by porownac jedne drzwi umyte sama woda bez ingerencji gabek etc, z drugimi drzwiami ktore umyto najpierw woda z kerszera a pozniej gabka z szamponem to nie ma mowy o tym ze efekt bedzie taki sam.

Na przyklad dolna czesc drzwi jest zawsze pokryta duzo grubsza warstwa brudu i sama woda sie tego nie zmyje, trzeba czyms przetrzec.

Każdy ma swoją filozofię i nie warto się spierać. Oczywiście dalej jak najbardziej potwierdzam swoją wersję. Niech każdy robi tak jak mu pasuję i jest mu najwygodniej. Jedyne co chciałbym zwrócić uwagę to to że jest takie określenie w fizyce jak tarcie. Zjawisko tarcia występuje w licznych przypadkach również w przypadku styku wspomnianej gąbki z lakierem przy myciu ręcznym auta. Dla tego ktoś kiedyś wpadł na pomysł jak zmniejszyć rozmiar owego zjawiska w tym przypadku. stworzył Myjnię bezdotykową, która pozwala umyć auto wyłącznie wodą i zawartą w niej chemią.Warto więc jak już są rozróżniać te dwa rodzaje mycia auta. Mycie bezdotykowe i mycie ręczne.

Nie będę jak wspomniałem wcześniej zagłębiał się w efektywność obu i pozostawię to każdemu z osobna gdyż każdy ma inne co do tego wymagania :decayed:.

Mi pasuje wersja bezdotykowa i uważam ze jest dla mojego auta a właściwie lakieru bezpieczniejsza a efekt samego mycia w pełni zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...