Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Ja się zgadzam z miodzio, jeżeli jadę na bezdotykową bardzo brudnym autem, myję 2 programami, na gorąco mycie proszkiem i spłukiwanie. Mycie proszkiem w granicach 8-10zł + spłukiwanie 4. Za 12-14 zł mam w pełni umyte auto i nie ma tam żadnego brudu więc nie wiem po co domywać gąbką. Auto jest w pełni umyte i czyściutkie.

Zgodzę się z tym że może komuś nie domywać na innych bezdotykowych myjkach - są takie które faktycznie nie domywają i po wyschnięciu auta znać brud, ale na BP jest konkretna myjka i zawsze domywa, ale tak jak pisałem trzeba to zrobić gorącą wodą z proszkiem konkretnie długo i z bliska, aby wszystko doszczętnie zeszło. Nie raz można zauważyć jak ludzie myją auto na bezdotykowej, byle jak lancą byle było w pianie, w taki sposób to się auto spłukuje wodą, a nie myję.

Nie dziwię się że ktoś jest niezadowolony z mycia jeżeli 10zł starcza mu na wszystkie programy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie porownałbym w takim razie auto umyte recznie do Twojego umytego myjka za 9zł różnicy - bo place 23zł i myja recznie z uszczelkami, suszeniem, wycieraniem, a nastepnie porownalbym te auta po przejechaniu 1KM

a ZIB zblizanie lancy bardzo blisko to nic dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co chciałbym zwrócić uwagę to to że jest takie określenie w fizyce jak tarcie. Zjawisko tarcia występuje w licznych przypadkach również w przypadku styku wspomnianej gąbki z lakierem przy myciu ręcznym auta. Dla tego ktoś kiedyś wpadł na pomysł jak zmniejszyć rozmiar owego zjawiska w tym przypadku. stworzył Myjnię bezdotykową, która pozwala umyć auto wyłącznie wodą i zawartą w niej chemią.Warto więc jak już są rozróżniać te dwa rodzaje mycia auta. Mycie bezdotykowe i mycie ręczne.

A w jaki sposób osuszasz auto po myciu ? Co z zaciekami ? I nie mów ze takowe nie powstaja bo poprostu nie uwierze :wink4:

Nigdy nie nakladasz wosku na lakier ? :shocked:

Piękne katowanie lakieru...tak się składa że mycie "bezdotykowo" wodą pod ciśnieniem z prochem zdrowe dla lakieru też nie jest...

:good: :good: :good:

Ja się zgadzam z miodzio, jeżeli jadę na bezdotykową bardzo brudnym autem, myję 2 programami, na gorąco mycie proszkiem i spłukiwanie. Mycie proszkiem w granicach 8-10zł + spłukiwanie 4. Za 12-14 zł mam w pełni umyte auto i nie ma tam żadnego brudu więc nie wiem po co domywać gąbką. Auto jest w pełni umyte i czyściutkie.

Moze zrobimy testy :naughty: Ty umyjesz mi moje brudne auto na bezdotyku ( bez używania szmatek do czyszczenia itp ) a Ja Ci Twoje brudne na fajnej myjni ręcznej :gwizdanie: Kto wygra stawia drugiemu skrzynkę wódki :decayed: Ocenią czystość powierzchni lakieru i ogólne wrażenia wizualne postronne osoby :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o myjnie bezdotykowe to słysząłem różne opinie. Plusem jest zmniejszenie tarcia przy myciu (aczkolwiek o tym też słysząłem rózne opinie- ponieważ szampony są w proszku).

Dużym minusem jest zastosowane bardzo silnej chemii, inaczej nie umyłbyś tak auta przy tym ciśnieniu co jest.

Przykładem może być auto klubowicza Maćka (mk4), który myjąc auto przez 4 lata, tylko na myjkach bezdotykowych lakier miał w nienajlepszej kondycji (nie mówiąc o rdzy przy odpryskach na lakierze).

Moim zdaniem myjka bezdotykowa nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Ale tak jak mówie jest to moje zdanie.

Wydaje mi się że jak cos robić to porządnie, a na takiej myjni nie da się porządnie umyć auta, tym bardziej czarnego na którym każdy zaciek widać.

Poza tym tak jak napisał Fantomas żeby dobrze umyć auto to trzeba wydać to 15-18zł. Wole wydać 7zł i mieć porządnie auto umyte na myjni ręcznej.

...I zawsze mniejsze prawdopodobieństo że spotkam Pabla ktory tańczy kan-kana w okół auta w swoich turbo butach :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuber, ale każdy ma inne wymagania, mi wystarczy umycie auta na bezdotyku po czym jadę dalej i nie przeszkadza mi to że zostanie gdzieś jakiś zaciek bo później go wytrę. Owszem jak umyjesz auto na bezdotyku i postawisz na słońcu to porobi się masa zacieków i białych plam - to samo na szybach i lusterkach. Jak potrzebuje umyć auto dokładnie to po umyciu trzeba wycierać.

Cuber, zwróć jeszcze uwagę że na taką myjkę jak jedziesz Ty, trzeba się wcześniej umawiać, no chyba że Tobie myją od ręki, bo w większości przypadków takich myjni trzeba się umawiać. No i cena, Wy może macie ulgi, ale dla innych takie umycie z zewnątrz to koszt w granicy 40-50zł. Jak dla mnie za dużo na - niż + żeby korzystać z takiej myjni w porównaniu do efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeźdze na myjki bezdotykowe ale tylko po to aby spłukać kurz z auta , myłem nie jeden raz na bezodtyku i nie ma szans umyć dobrze czarny samochód tak jak na ręcznej. Srebrny po bezdotyku wychodzi idealnie hehehe prawda Fanti :wink4:

Cuber, zwróć jeszcze uwagę że na taką myjkę jak jedziesz Ty, trzeba się wcześniej umawiać, no chyba że Tobie myją od ręki, bo w większości przypadków takich myjni trzeba się umawiać. No i cena, Wy może macie ulgi, ale dla innych takie umycie z zewnątrz to koszt w granicy 40-50zł. Jak dla mnie za dużo na - niż + żeby korzystać z takiej myjni w porównaniu do efektów.

totalna bzdura!!!! koszt myjki to ok 25 zł -30 zł (wszystko zależy gdzie ) Umawiac hmmmm wystarczy przed wyjsciem z domu zadzwonic i powiedziec ze sie bedzie za 30 minut i po sprawie.

A Na bora nie stoisz w kolejce w dzień ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam myjni moze z wyjatkiem GALERII ktora spiewalaby takie ceny za mycie auta z zewnatrz.

Za 52zł mam MYCIE calego auta (w srodku rowniez) z myciem szyb i odkurzaniem, plastikami itd i nie jest to myjnia po znajomosci czy tez jakas wyszukana. Normalna przy Jana Pawła

na zabincu komplet jest za 58zł - a na a4-klub jest jeszcze 20% znizki

natomiast NEX napisal slowo klucz o ktorym wszyscy zapomnieli z posrod przeciwnikow myjni recznej (ale każdy ma inne wymagania, mi wystarczy umycie auta na bezdotyku po czym jadę dalej i nie przeszkadza mi to że zostanie gdzieś jakiś zaciek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast NEX napisal slowo klucz o ktorym wszyscy zapomnieli z posrod przeciwnikow myjni recznej (ale każdy ma inne wymagania, mi wystarczy umycie auta na bezdotyku po czym jadę dalej i nie przeszkadza mi to że zostanie gdzieś jakiś zaciek)

:good:

Mycie proszkiem w granicach 8-10zł + spłukiwanie 4. Za 12-14 zł mam w pełni umyte auto i nie ma tam żadnego brudu więc nie wiem po co domywać gąbką. Auto jest w pełni umyte i czyściutkie.

:decayed:

Czyli zdanie "czyste auto" ma rózne znaczenie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KERCZI jak cytujesz to cytuj całe zdanie a nie wycinaj bo nabiera to całkiem innego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KERCZI jak cytujesz to cytuj całe zdanie a nie wycinaj bo nabiera to całkiem innego znaczenia.

hmmmm

Cuber, ale każdy ma inne wymagania, mi wystarczy umycie auta na bezdotyku po czym jadę dalej i nie przeszkadza mi to że zostanie gdzieś jakiś zaciek bo później go wytrę.

hmmm dokładnie kazdy ma inne wymagania odnosnie czystości samochodu

ps. używasz szmatki dla końcowego efektu wiec jest tarcie a wcześniej przyznales racje Miodziowi :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie zacytowalem reszty bo nie miala znaczenia

pierwsza czesc zdania wyjasnia wszystko

a druga potwierdza ze dopuszczasz zacieki

a co za tym idzie albo Twoje auto nie jest "czyste"

albo wycierajac sprowadza sie to do niczego innego jak do uzycia szmatki czyli haslo bezdotyk mozna sobie wsadzic w tylek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie satysfakcjonuje wygląd auta po umyciu go na bezdotyku.

Jedni wolą bezdotyk, inni ręczne, inni automaty a są też tacy jak _Makki_ którego interesuje jeszcze co innego.

Ale nie mówmy że nie domyjesz auto na bezdotyku bo to nieprawda. Inną kwestią jest wycieranie po umyciu jak chcesz żeby było bez plam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie satysfakcjonuje wygląd auta po umyciu go na bezdotyku.

ok to jestem w stanie zrozumieć

Ale nie mówmy że nie domyjesz auto na bezdotyku bo to nieprawda.

wy macie swoja prawde my swoja, to tak jak z mgłą smoleńską...

Nie da sie domyć auta na bezdotyku. Jest cos takiego jak prawa fizyki którym nie zaprzeczysz..[br]Dopisany: 27 Listopad 2011, 12:08_________________________________________________

Ale nie mówmy że nie domyjesz auto na bezdotyku bo to nieprawda. Inną kwestią jest wycieranie po umyciu jak chcesz żeby było bez plam

czekaj bo zaraz mi wypomnisz że wyrwałem z kontekstu...

z tego wynika że dla Ciebie czyste auto to takie z plamami...

nie no nie ma co gratulacje...

idz pakuj dalej w majtasach Siemian przesadzasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz pakuj dalej w majtasach

siemian nie będę się zniżał do twojego poziomu. Zapamiętaj tylko że jak się spotkamy kiedyś na spocie to napluje Ci w twarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemian nie będę się zniżał do twojego poziomu. Zapamiętaj tylko że jak się spotkamy kiedyś na spocie to napluje Ci w twarz

NEX chyba ciut za daleko pojechałeś :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z godzinę roboty, no chyba że jeszcze polerkę felg robię to z 1,5h zejdzie, oczywiście wszystkie kosmetyki pod ręką, do tapicerki, felg, opon czy listw, wolę się sam pomęczyć ale za to mam satysfakcję :)

a ja lubię tak sobie kucnąć i polerować te kółka w grilu tak szmatką flanelowa oczywiście i chucham tak żeby się błyszczały ładnie a potem wącham szmatkę bo lubię ten zapach audi :kox:

Panowie Panowie :polew: :polew: :polew:

mam czarne i srebrne stwierdzam że: czarnego nie idzie umyć perfekt na bezdotykówce kiedyś próbowałem jak było fest ujarane poszło koło trzech dych auto od klamek w dół siwe po wyschnięciu , srebrne i owszem ale tylko dlatego że ono nawet jak jest brudne to i tak tego aż tak nie widać :tongue4: ja preferuję taką myjkę tak doraźnie jak mi się nie chce gdzieś jeździć i czekać w kolejce jak również zimą bo nic nie jest lepsze niż potraktowanie soli taką gorącą wodą ale generalnie to jak mam wenę i czas to wolę sam......... czasem ktoś pomoże :tongue4:

1272528889car_scrub.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...