Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Tego to juz nie rozumiem...jestes taki prawy na codzien...dostales mandat to normalnie go zaplac i tyle...brak konsekwencji w Twoim zachowaniu...

Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

PABLO, te fotki co dałes to pewno chrom

Tak on je wypolerował, gdzieś był temat jego B5 na forum z UK albo Irlandii koleś jest.

:siema: wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sad wlasciwy dla miejsca popelnienia wykrocznia...czyli nie wawa...

Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi: jakieś sku..y orypali mi w nocy piwnice poszedł się rypać rower, wiertarka, opony i bagażnik na narty co za pier...y kraj !!!!

:wallbash: i pewnie te opony o których mówiliśmy..

Pierd. patologia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYDECH TŁUMIK KOŃCOWY AUDI A4 8k 8k0 3.2 2.0 2.5 (3063650404) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

kumpel ma tłumik na sprzedaz, cena do dogadania:wink:

panowie, bede zmieniał olej w Avancie, lany był przez poprzedniego włascicela mobil 10w40, a wszyscy tu polecaja tego motula 5w40...

zaryzykowac czy raczej dalej lac jak poprzednio?? czy moze jakas płukanka silnika i dopiero 5w40??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

Nex ja miałem podobną sytuacje lecz fotka zrobiona przez Straż Gminną, odwołąłem sie bo nie było widać kto prowadził, chcieli 300 zł i 6 pkt. a za niewskazanie 500 zł i 0 pkt. napisałem że nie wiem kto prowadził w tym czasie powołąłem sie na wyrok który zapadł w podobnej sprawie dużo wcześniej, poszło do Sądu i ..... wygrałem w I instancji, Komendant straży Gminnej sie odwołał i w Sądzie II instancji przegrałem , w sumie Sąd wymierzył 200 zł i 0 pkt tak że i tak byłem do przodu :wink: walcz nie poddawaj się

No tylko czy do sądu nie będą mnie przypadkiem wzywać do Warszawy, bo na oświadczeniu tak jest napisane.

pawel1380, strona nie działa

Tak sorry

Forum Prawne - bezpłatne porady prawne - prawo, pomoc prawna, forum prawnicze

tak jak juz kolega napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wiem z pewnego źródła od prawnika jak to funkcjonuje.

Jeżeli dostajemy wezwanie z ITD do zapłaty mandatu z fotoradaru dostajemy on nich 3 warianty (czyli to co dostałem)

Oświadczenie numer 1:

jeżeli to ja (właściciel auta) popełniłem wykroczenie.

Oświadczenie numer 2:

Wypełniam ja (właściciel) i wskazuje komu powierzyłem auto.

Oświadczenie numer 3:

Wypełniam ja (właściciel) i nie wskazuje kto prowadził auto.

Nie wypełniamy żadnego ich oświadczenia - ITD zaznacza tam że mamy do 7 dni wybrać któryś wariant i odesłać na ich adres.

Wysyłamy do nich odpowiednie pismo (przed upływem tych 7 dni) którym już dysponuje. Mniej więcej chodzi o to że nie wskazujemy kto kierował autem i nie przyjmujemy mandatu, posługujemy się odpowiednimi regułkami. - Nie dostałem zgody na publikacje publiczną wzoru tego pisma

Teraz wszystko od GITD zależy, czy skierują sprawę do sądu. jeżeli skierują sprawę do sądu (podobno że nie maja takich uprawnień, ale mimo to) sąd wydaje zaocznie orzeczenie/nakaz zapłaty, który otrzymujemy i mamy dwa tygodnie na odwołanie.

Wówczas wysyłamy gotowy wzór odwołania, który skutkuje umorzeniem sprawy i temat jest zakończony. Umorzenie sprawy będzie wynikało z obowiązujących przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym, Kodeksu Wykroczeń i Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, oraz dotychczasowego orzecznictwa NSA w podobnych lub takich samych sprawach.

To by było na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohito koszty rozprawy pokrył Sąd tak maiłem napisane, a co do obecności, mój fotoradar zrobił zdjęcie nad Morzem ale nie musiałem uczestniczyć bo rozprawy odbyły sie zaocznie bez konieczności stawiania sie Stron.

---------- Post dopisany at 15:29 ---------- Poprzedni post napisany at 15:24 ----------

dokłądnie Nex też miałem trzy warianty do wyboru....

i też miałem takie pismo w oparciu o Wyrok który kiedyś zapadł w podobnej sprawie, z tym że u mnie chodziło o to czy Straż Gminna w tym okresie mogła być Oskarżycielem Publicznym i co za tym idzie wystepować z wnioskiem do Sądu o ukaranie..... bo był pewien okres że właśnie nie mieli takich uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli nic nie ryzykujemy więc pismo można wysłać. Szczególnie że piszesz, mimo przegranej nie dostałeś 500zł za nie wskazanie sprawcy tylko 200 czyli mniej od mandatu za prędkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma tu ktos pojecie na temat akumulatorow i moglby mi doradzic jaki kupic do B5 1.9tdi 90KM AHU?

teraz mialem jakas centre ale wytrzymala dwa lata...

przekopalem internet i jedni pisza ze 70ah, inni ze 74 a jeszcze inni ze 80. Juz nie wiem jaki kupic. No i jakiej firmy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wiem z pewnego źródła od prawnika jak to funkcjonuje.

Jeżeli dostajemy wezwanie z ITD do zapłaty mandatu z fotoradaru dostajemy on nich 3 warianty (czyli to co dostałem)

Oświadczenie numer 1:

jeżeli to ja (właściciel auta) popełniłem wykroczenie.

Oświadczenie numer 2:

Wypełniam ja (właściciel) i wskazuje komu powierzyłem auto.

Oświadczenie numer 3:

Wypełniam ja (właściciel) i nie wskazuje kto prowadził auto.

Nie wypełniamy żadnego ich oświadczenia - ITD zaznacza tam że mamy do 7 dni wybrać któryś wariant i odesłać na ich adres.

Wysyłamy do nich odpowiednie pismo (przed upływem tych 7 dni) którym już dysponuje. Mniej więcej chodzi o to że nie wskazujemy kto kierował autem i nie przyjmujemy mandatu, posługujemy się odpowiednimi regułkami. - Nie dostałem zgody na publikacje publiczną wzoru tego pisma

Teraz wszystko od GITD zależy, czy skierują sprawę do sądu. jeżeli skierują sprawę do sądu (podobno że nie maja takich uprawnień, ale mimo to) sąd wydaje zaocznie orzeczenie/nakaz zapłaty, który otrzymujemy i mamy dwa tygodnie na odwołanie.

Wówczas wysyłamy gotowy wzór odwołania, który skutkuje umorzeniem sprawy i temat jest zakończony. Umorzenie sprawy będzie wynikało z obowiązujących przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym, Kodeksu Wykroczeń i Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, oraz dotychczasowego orzecznictwa NSA w podobnych lub takich samych sprawach.

To by było na tyle

a mozna wzor tych pisemek na PW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma tu ktos pojecie na temat akumulatorow i moglby mi doradzic jaki kupic do B5 1.9tdi 90KM AHU?

teraz mialem jakas centre ale wytrzymala dwa lata...

przekopalem internet i jedni pisza ze 70ah, inni ze 74 a jeszcze inni ze 80. Juz nie wiem jaki kupic. No i jakiej firmy..

na ul zbrojarzy w Borku F był gosc ktory sprzedawał akumlatory, firmowe i nie firmowe, fachowe doradztwo, pomiary twojego starego aku i odpowiedni dobór nowego, no i ceny przystepne:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio było w TV o tych samo oskarżeniach. Główny prokurator kraju Seremet podważył taki sposób karania bo jak podał oskarżony nie może się sam oskarżać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wiem z pewnego źródła od prawnika jak to funkcjonuje.

Jeżeli dostajemy wezwanie z ITD do zapłaty mandatu z fotoradaru dostajemy on nich 3 warianty (czyli to co dostałem)

Oświadczenie numer 1:

jeżeli to ja (właściciel auta) popełniłem wykroczenie.

Oświadczenie numer 2:

Wypełniam ja (właściciel) i wskazuje komu powierzyłem auto.

Oświadczenie numer 3:

Wypełniam ja (właściciel) i nie wskazuje kto prowadził auto.

Nie wypełniamy żadnego ich oświadczenia - ITD zaznacza tam że mamy do 7 dni wybrać któryś wariant i odesłać na ich adres.

Wysyłamy do nich odpowiednie pismo (przed upływem tych 7 dni) którym już dysponuje. Mniej więcej chodzi o to że nie wskazujemy kto kierował autem i nie przyjmujemy mandatu, posługujemy się odpowiednimi regułkami. - Nie dostałem zgody na publikacje publiczną wzoru tego pisma

Teraz wszystko od GITD zależy, czy skierują sprawę do sądu. jeżeli skierują sprawę do sądu (podobno że nie maja takich uprawnień, ale mimo to) sąd wydaje zaocznie orzeczenie/nakaz zapłaty, który otrzymujemy i mamy dwa tygodnie na odwołanie.

Wówczas wysyłamy gotowy wzór odwołania, który skutkuje umorzeniem sprawy i temat jest zakończony. Umorzenie sprawy będzie wynikało z obowiązujących przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym, Kodeksu Wykroczeń i Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, oraz dotychczasowego orzecznictwa NSA w podobnych lub takich samych sprawach.

To by było na tyle

a mozna wzor tych pisemek na PW?

Na razie nie dostałem takiej zgody.

Pismo napisane i zapakowane w kopertę, jutro wysyłam do ITD i albo już po wszystkim, albo czekam na wezwanie do zapłaty z sądu i dopiero robię odwołanie które ma poskutkować umorzeniem postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma tu ktos pojecie na temat akumulatorow i moglby mi doradzic jaki kupic do B5 1.9tdi 90KM AHU?

teraz mialem jakas centre ale wytrzymala dwa lata...

przekopalem internet i jedni pisza ze 70ah, inni ze 74 a jeszcze inni ze 80. Juz nie wiem jaki kupic. No i jakiej firmy..

na ul zbrojarzy w Borku F był gosc ktory sprzedawał akumlatory, firmowe i nie firmowe, fachowe doradztwo, pomiary twojego starego aku i odpowiedni dobór nowego, no i ceny przystepne:wink:

ok, dzieki! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki obiło się wam o oczy firma taka co sprzedaje truskawki w czekoladzie w Krakowie?

Mają chyba samochody i sprzedają to w sezonie jak budka z Hot Dogami:eusathink:

Koleżanka z Krosna nie może znaleźć namiarów na nich.

---------- Post dopisany at 20:10 ---------- Poprzedni post napisany at 19:49 ----------

A tak po za tematem to:

czym rózni sie jazda na motocyklu od lizania ci...ki ?

niczym, chwila nieuwagi i lezysz w rowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

gucio dzięki za odwiedziny :wink:

:wink: postaram się w czwartek pojawić:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...