Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

a komorę silnika sprawdzał czy była malowana ?

bo jak robili przeszczep to niby po co miałaby być z zewnątrz malowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo dowiedz się dokładnie i opisz dokładnie jak w końcu ten gość kupił to auto bo to zaczyna być autentycznie jakaś farsa. :facepalm:

Powiem mu żeby się zarejestrował na forum i sam wszystko opisze bo ta sytuacja jest wręcz zakręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz jak kupujesz auto w Polsce to musisz robić miękki dowód tak jak dla aut pierwszy raz rejestrowanych w kraju ?!

Tak, zakupione auto które jeździło w kraju rejestrujesz i dostajesz miekki dowód na około 14 dni (teraz jest powiadomienie sms o gotowym twardym dowodzie), po tym czasie jedziesz odebrać dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Ciekawe skąd się wzięło u mnie 47 postów? :mysli: Do niedawna było trzydzieści kilka a w żadnym "punktowanym" dziale się nie wypowiadałem :mysli:
no coś w tym jest bo ja też na pewno nie miałem tyle postów co mi teraz podaje jak było z 200 to max może jakaś promocja z bidronki była 25 za 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie że ostatnio było forum "czyszczone"?

Mi ucięło ok 1,5tys postów.

Po nowym roku dopiero zobaczycie zmiany :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz jak kupujesz auto w Polsce to musisz robić miękki dowód tak jak dla aut pierwszy raz rejestrowanych w kraju ?!

Tak, zakupione auto które jeździło w kraju rejestrujesz i dostajesz miekki dowód na około 14 dni (teraz jest powiadomienie sms o gotowym twardym dowodzie), po tym czasie jedziesz odebrać dowód.

a to widzisz mnie zaskoczyłeś bo byłem przekonany że to jest tylko dla aut z zagranicy a kupione u nas od razu wydają twardy dowód. Ale ciekawe czemu mój ojciec był ostatnio wymieniać dowód bo mu się miejsce skończyło na pieczątki i dostał od razu czyli nie jest to problem z dostępnością i drukiem a tak jak pisałem jak auto jest z tego samego miasta to nie ma bata żeby nie mieli pełnej informacji potrzebnej do sprawdzenia kto był poprzednim właścicielem no ale jeśli tak jest faktycznie to zmienia postać rzeczy.

W takim wypadku faktycznie auto mogło być kupione tutaj tyle że zostało kompletnie przebebeszone na wyposażeniu

Podejrzenie że jest coś z nocnego jest już mniej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie że ostatnio było forum "czyszczone"?

Mi ucięło ok 1,5tys postów.

Po nowym roku dopiero zobaczycie zmiany :decayed:

PABLO, ty już lepiej nic nie mów

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie że ostatnio było forum "czyszczone"?

Mi ucięło ok 1,5tys postów.

Po nowym roku dopiero zobaczycie zmiany :decayed:

ja pier...le dasz radę z tym żyć :shock3:

może chcesz o tym porozmawiać :naughty:

czyli wpadł janosik bogatym odebrał a biednym dał

i bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin:

---------- Post dopisany at 13:22 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ----------

Najlepiej niech się ozi wypowie na temat ubezpieczeń bo ma chłopak pojęcie:decayed:

może chcesz o tym porozmawiać :naughty:

Zadzwonię do Ciebie wieczorem jak wczoraj i znów padnie mi bateria w telefonie :facepalm::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech się ozi wypowie na temat ubezpieczeń bo ma chłopak pojęcie:decayed:

PABLO, ja akurat wiem na pewno bo niecałe pół roku temu kupowałem autko z Krakowa na siebie też meldunek Kraków i dostałem miękki dowód na 2 tyg i dopiero twardy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Pablo czytam tak sobie te twoje wypociny :wink: i zastanawiam sie o co kaman. najpierw piszesz ze kolo ma dowód na siebie, potem ze dowód jest na jakiegos typa a teraz piszesz ze jest twardy dowód na kobitke która tym jezdziła w polsce, troche to dziwne bo wychodzi na to ze do auta sa 2 dowody rejestracyjne, co oczywiscie jest nie możliwe :grin:. zastanawie mnie tez jakim códem kolesie dali temu sąsiadowi twojemu auto inkasując tylko 4k zaliczki, ja jak auto sprzedaje to jak nie mam całej kasy to za ch...a nie daje komus auta, nawet za 10tyś a co dopiero za 50 czy 60k. cała ta sytuacja jest mocno podejzana. W jaki sposób twój sąsiad w tej chwili sie autem porusza nie mając do niego dowodu rejestracyjnego, no chyba ze ma, ale jezeli istnieje jeszcze jakis inny do tego samego auta to jest to ewidentnie przekręt typu złażenie jednego auta z dwóch, bo wydział komunikacji przed wydaniem nowego dowodu zawsze zabiera stary, a jezeli kolesie z zakopca są tylko posrednikami to mają mu obowiazek po sprzedazy przekazac dowód na poprzedniego własciciela, umowe zawartą pomiędzy nimi a ostatnim włascicielem oraz fakture vat-marża wystawioną przez nich na niego no i oczywiscie karte pojazdu i oc. mogą równiez pośredniczyc nie do konca legalnie, czyli sąsiad podpisuje umowe z ostatnim włascicielem z dowodu, ale w zyciu nie kupiłbym tak auta nie sprawdzając poprzedniego własciciela z dowodu osobistego i widząc sie z nim twarzą w twarz. wystarczyło by ze poprzedni własciciel zostawił w aucie dokumenty, a ktoś auto zawinął. pomijając juz fakt nie zgodności z wyposażenia, to sama papierologia jest faktem całkowicie dyskwalifikującym do zakupu auta.

Istnieje jeszcze inna strona, jako ze jakis czas juz cię Pablo znam, nie jestem do konca przkonany czy sam do konca wiesz co piszesz, albo usłyszałes cos od kolegi i zle przekazałes, albo po prostu kolega twój cos kręci. :wink:

Fantomas urzędy nie wydają od ręki twardych dowodów rejestracyjnych, ponieważ nie są one drukowane na miejscu, podobnie jak karty pojazdu, w tej chwili za kazdym razem jak są jakies zmiany w dowodzie typu nowy własciciel, zmiana tablic itp. wydawane jest pozwolenie czasowe na 30dni i w przeciągu 2tyg z reguły dostajesz sms-a ze twardy dowód jest do odbioru. kiedys rzeczywiscie było tak ze mozna było załatwic wszystko od razu, ale jak były jeszcze stare dowody drukowane na miejscu, na gotowym podkładzie w tej chwili juz tak nie jest.

---------- Post dopisany at 13:49 ---------- Poprzedni post napisany at 13:38 ----------

co do oc zasada jest taka, ze w swietle prawa nie mozna sprzedac auta bez waznego oc. w realnym swiecie zdaza sie tak, ale wtedy nowy własciciel musi w dniu zakupu zrobic polise z datą podpisania umowy k-s. ponad to nie ma juz czegos takiego jak 30 dni ubezpieczenia dla nowego kupującego, poprzedni własciciel ma obowiązek przekazac polise nowemu kupującemu nie zaleznie czy zostało 6miesiecy czy 6 dni, z kolei kupujący moze tę polise zużyc do konca lub wypowiedzec w kazdej chwili jej działania i podpisac nową, ma równiez obowiązek do 30 dni zgłosic fakt zakupu pojazdu do konkretnego ubezpieczyciela. ubezpieczyciel ma prawo do przeprowadzenia rekalkulacji składki w oparciu o wiek, posiadane zniżki, kod pocztowy itp. nowego własciciela. wieksze firmy typu pzu, warta, hdi nie praktykują tego, ale juz te mniejsze tak zwane tanie jak proama czy liberty direct juz tak. dodatkowo jezeli w czasie trwania rocznej umowy ubezpieczenia zmienia sie własciciel pojazdu, taka umowa nie przedłuza sie z automatu na kolejny rok.

---------- Post dopisany at 13:53 ---------- Poprzedni post napisany at 13:49 ----------

zwrot za nie wykorzysatny okres ubezpieczenia jest możliwy jedynie w przypadku gdy nowy własciciel nie chce kontynuowac polisy po zbywcy i ją wypowiada zgodnie z artykułem 31 ustawy. wtedy ubezpieczyciel kontaktuje sie ze zbywcą w celu zwrotu składki. jest ona wyliczana procentowo za nie wykorzystany okres i zwracana zbywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytam się ojca jak było z tą wymianą bo z tego co pamiętam robił to w tym roku na jesień i mówił mi o tym bo mu się to przypomniało w momencie sprawdzenia ważności przeglądu ale nie pamiętam żeby wspominał że miał jakiś miekki dowód ale nie upieram się skoro dają miękki dowód przy zakupie to tak pewnie jest ale tak jak napisał OZI bez oddania dowodu poprzedniego właściciela urząd nie wyda żadnego nowego dowodu więc dalej nie pojmuję jak ten sąsiad kupił to auto i jak można dać zarejestrować samochód biorąc taką śmieszną zaliczkę jak dla mnie sprzedający i kupujący są siebie warci jeśli chodzi o łatwowierność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie auta zostało przełożone na jutro na 8:00 i razem z nim pojadę do ASO tą B8ką, dzwonił do handlarzy i powiedzieli że nie ma problemu poczekają jeszcze chwilę.

A dlatego zostało przełożone ponieważ full sprawdzenie samochodu trwa ok 3h tak mu powiedzieli w autospecialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz wszyscy zbiórka i na 8 rano do autospeciala taki mini spot

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz jak kupujesz auto w Polsce to musisz robić miękki dowód tak jak dla aut pierwszy raz rejestrowanych w kraju ?!

Tak, zakupione auto które jeździło w kraju rejestrujesz i dostajesz miekki dowód na około 14 dni (teraz jest powiadomienie sms o gotowym twardym dowodzie), po tym czasie jedziesz odebrać dowód.

a to widzisz mnie zaskoczyłeś bo byłem przekonany że to jest tylko dla aut z zagranicy a kupione u nas od razu wydają twardy dowód. Ale ciekawe czemu mój ojciec był ostatnio wymieniać dowód bo mu się miejsce skończyło na pieczątki i dostał od razu czyli nie jest to problem z dostępnością i drukiem a tak jak pisałem jak auto jest z tego samego miasta to nie ma bata żeby nie mieli pełnej informacji potrzebnej do sprawdzenia kto był poprzednim właścicielem no ale jeśli tak jest faktycznie to zmienia postać rzeczy.

W takim wypadku faktycznie auto mogło być kupione tutaj tyle że zostało kompletnie przebebeszone na wyposażeniu

Podejrzenie że jest coś z nocnego jest już mniej prawdopodobne.

Zdazylo mi sie ostatnio rejestrowac pare wozow.

I zawsze dostawalem miekki dowod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dostaje sie miekki

Sam jesteś mientki

---------- Post dopisany at 16:17 ---------- Poprzedni post napisany at 16:15 ----------

Sprawdzenie auta zostało przełożone na jutro na 8:00 i razem z nim pojadę do ASO tą B8ką, dzwonił do handlarzy i powiedzieli że nie ma problemu poczekają jeszcze chwilę.

A dlatego zostało przełożone ponieważ full sprawdzenie samochodu trwa ok 3h tak mu powiedzieli w autospecialu.

Ja pier....le Pablo ale podkręcasz napięcie akcji nie wiem czy wszyscy wytrzymają do jutra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...