Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Takie ciekawe znalazłem:

Teraz nikomu już nie można zabrać prawa jazdy. Odkrycie prawników pierwszy opisał Dziennik Gazeta Prawna.

Niedoróbki w przepisach - fotoradar nie zatrzyma prawa jazdy. Ani policjant, jeśli go zapomnimy.
Nie można wtedy wydać decyzji o zatrzymaniu na 3 miesiące NIGDY !!!

Starosta do dnia 31 grudnia 2016 wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy kierującemu pojazdem, któremu podmiot uprawniony do kontroli prędkości zarzucił (nawet bez dowodów), że przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (lub przewoził pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym.... itd.).

JEDNAK PODSTAWĄ a więc warunkiem koniecznym jest informacja o zatrzymaniu prawa jazdy na podstawie art. 135 ust. 1 pkt 1a ustawy Prawo o ruchu drogowym czyli zatrzymania prawa jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na: kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (….. itd).

JEŚLI NIE MAMY PRAWA JAZDY to należy zaparkować samochód nie na środku jezdni lub obszarze wyłączonym z ruchu, gdzie nas gonił nieoznakowany pojazd tylko zjechać na dozwolone pobocze, parking sklepu, MOP na autostradzie, itd. aby uniknąć odholowania pojazdu, chyba, że mamy w aucie II osobę z prawem, wtedy nie ma to znaczenia.

Teraz jeśli nie mamy prawa jazdy to policjant nie odbierze nam prawa jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym GDYŻ NIE MAMY PRZY SOBIE PRAWA JAZDY. Na wszelkie pytania o prawo jazdy prócz „nie mam przy sobie ani w pojeździe” należy odpowiadać „jako obwiniony odmawiam składania wyjaśnień”. (nauczmy się, iż jesteśmy zobowiązani podać tylko miejsce zamieszkania, miejsce pracy, obywatelstwo, zawód i wykształcenie, zgodnie z art. 65 kodeksu wykroczeń, CAŁA RESZTA TO CWANIACZENIE POLICJANTA, na które należy odpowiadać „jako obwiniony nie odpowiadam na pytania”).

Nie dać się nabrać na cwaniaczenie policjanta, iż nie jesteśmy obwinieni, gdyż jak nas zatrzymał to podał przyczynę kontroli, jak nie to należy zapytać przed sięgnięciem do portfela, co jest przyczyną kontroli, gdyż policjant jest zobowiązany to podać nawet bez zapytania. A jak nie mam prawa jazdy to już jesteśmy obwinieni automatycznie o brak prawa jazdy, mandat 50 zł brak punktów - zgodnie z taryfikatorem. UWAGA, prawo jazdy PRZENIEŚĆ Z PORTFELA w inne miejsce już teraz żeby policjant go nie dostrzegł!

Wracając, policjant nie zabierze nam prawa jazdy za pokwitowaniem GDYŻ NIE MAMY PRZY SOBIE PRAWA JAZDY, cwany może i wyśle do starostwa wniosek o zatrzymanie, jeśli dostaniemy list z starostwa o zwrot prawa jazdy należy __złożyć skargę__ w starostwie na urzędnika, ze względu na działanie niezgodne z prawem i wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec urzędnika.

Przypominamy im, że decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy do dnia 31 grudnia 2016 w związku z rzekomą, nieudowodnioną prędkością większą niż 50 km/h na obszarze zabudowanym można wydać tylko w sytuacji, gdy jest informacja o zatrzymaniu prawa jazdy na podstawie art. 135 ust. 1 pkt 1a ustawy Prawo o ruchu drogowym, a w niniejszej sytuacji nie ma takiej informacji, gdyż nie miałem/am przy sobie prawa jazdy i nie zostało ono zatrzymane.

TYM SPOSOBEM policjant nie odbierze nam nigdy prawa jazdy nawet jeśli zmierzy iskrą 1 samolot i wyjdzie mu obojętnie czy przekroczyliśmy o ponad 50 czy ponad 150 km/h dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. Może też robić nieoznakowanym pojazdem dowolne najazdy na nasz tył i dowolnie fabrykować naszą prędkość. Do 31 grudnia 2016. Bez obaw. Nie odbierze.

A jeśli nie odbierze to żaden urzędnik nie może wydać decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Musi zakończyć postępowanie z powodu braku spełnienia wymogu.

Cytat z prasy: "Kłopotliwe przepisy przejściowe pierwotnie miały obowiązywać tylko do 3 stycznia 2016 roku, jednak nowelizacja z grudnia 2015 r. (Dz.U. poz. 2183) przedłużyła ten termin do 31 grudnia 2016 roku." Oznacza to, iż kilkadziesiąt tysięcy odebranych praw jazdy na 3 miesiące to tylko wynik nieznajomości prawa kierowców.

„Decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym wolno wydać tylko w sytuacji, gdy dokument zostanie odebrany na drodze."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

tylko jedynka

rotor fajny ale do b8

+100 - tylko pierwsza opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, za ta kase maja wypalac trawe na poboczach :decayed:

na bank lepiej niż cokolwiek seryjnego ...ale znowu bym nie szalał z tym optymizmem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie denerwuj mnie :decayed:

jak sie okaze ze swieca jak moje polifty na hidach to sie zastrzele :P

Edytowane przez Radekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie denerwuj mnie :decayed:

jak sie okaze ze swieca jak moje polifty na hidach to sie zastrzele :P

a myślisz ze będzie lepiej ? :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spota :hi:

f*ck MUSLIM

Tyś widział spota.....

Za to Ja dziękuję za spota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Jeśli któryś z Was będzie w najbliższym czasie sprzedawał swój telewizor LCD, to niech da mi znać. Możliwe że się dogadamy. Interesuje mnie tylko i wyłącznie LCD od 40 do 46 cali z wbudowanym tunerem DVB-T, najchętniej full HD, za rozsądne pieniądze. Z góry dziękuje :hi:

f*ck MUSLIM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Jeśli któryś z Was będzie w najbliższym czasie sprzedawał swój telewizor LCD, to niech da mi znać. Możliwe że się dogadamy. Interesuje mnie tylko i wyłącznie LCD od 40 do 46 cali z wbudowanym tunerem DVB-T, najchętniej full HD, za rozsądne pieniądze. Z góry dziękuje :hi:

f*ck MUSLIM

A butów byś nie chciał mam w rozmiarach 40-46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Jeśli któryś z Was będzie w najbliższym czasie sprzedawał swój telewizor LCD, to niech da mi znać. Możliwe że się dogadamy. Interesuje mnie tylko i wyłącznie LCD od 40 do 46 cali z wbudowanym tunerem DVB-T, najchętniej full HD, za rozsądne pieniądze. Z góry dziękuje :hi:

f*ck MUSLIM

A butów byś nie chciał mam w rozmiarach 40-46

Mocny tekst. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty mam, laweta też stoi pod domem... TV by sie przydał...

f*ck MUSLIM

:grin::thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły właściciel będzie na pewno równie zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszly wlasciciel dostanie moje poprzednie lampy soczewkowe na hidzie (lub na h7), chyba ze odpowiednio doplaci do bixa, nie bede nikomu prezentow robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslałem ze Ty tak Jak Boseron :) Kupujesz, remontujesz i sprzedajesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...