Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośniki 16cm w drzwiach bez przeróbek tapicerki


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ja się pobawiłem i jako podstawę wziąłem dystans z Golfa3, ale i tak zabawy i ciecia było dużo ;/

ea8d770156daebe1gen.jpg

c11a51edbf185cc6gen.jpg

Jak w powyższym poście napisałem to zamontowałem głośniki PB i wczoraj chciałem sobie zamontować radio Clarion, ale po zamontowaniu go gwizdki zaczęły trzeszczeć i strzelać, przy oryginalnym radiu - Chorus- nic takiego się nie dzieje. Te dziwny efekt dzieje się z oboma głośnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dostęp do cięcia laserem ze sklejki takich dystansów...

Nie wiem jeszcze dokładnie jaki byłby koszt zrobienia kompletów. pozatym musiałbym mieć dokładny projekt tego w Corel'u albo PDF...

Jeśli ktoś coś takiego by zmajstrował to mogę zrobić próbne cięcie, obliczyć czas ile to sie tnie (i z tego cenę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ja się pobawiłem i jako podstawę wziąłem dystans z Golfa3, ale i tak zabawy i ciecia było dużo ;/

ea8d770156daebe1gen.jpg

c11a51edbf185cc6gen.jpg

Jak w powyższym poście napisałem to zamontowałem głośniki PB i wczoraj chciałem sobie zamontować radio Clarion, ale po zamontowaniu go gwizdki zaczęły trzeszczeć i strzelać, przy oryginalnym radiu - Chorus- nic takiego się nie dzieje. Te dziwny efekt dzieje się z oboma głośnikami.

na zwrotnicach moze zle kable podlaczyles, popraw to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up, miałeś rację, tylko, że wg zainstalowałem poprawnie wg instrukcji, czyli na niej był błąd. Poprawiłem polaryzację i ładnie grają teraz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z zapytaniem o piankę od wewnętrznej strony tapicerki drzwi. Usuwaliście ją czy lepiej zostawić? Bo oględziny wykazują tylko siłowe oderwanie, haczyki są jedynie na obrysie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was naprawde jest taka duza zmiana po zamontowaniu tych PB , bo ja dzisiaj jednego zamontowalem i sie wsluchiwalem tak bardzo ze wydaje mi sie ze lepiej mi gra ta strona co jest seryjna 13 NOKIA :polew: a uwas naprawde takie efekty . Dodam ze glosniki mam podpiente po wzmaczniacz :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpiąłeś pod seryjny wzmacniacz to pewnie mocy brakowało. Ja podpiąłem PB pod kanał BOSE i ledwo co było słychać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze teraz to zamontowac, zabiłem fabryczne 13ki w drzwiach, jest moc :decayed: dudi pamietaj one muszą sie rozgrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpiąłeś pod seryjny wzmacniacz to pewnie mocy brakowało. Ja podpiąłem PB pod kanał BOSE i ledwo co było słychać:)

Podlaczylem pod wzmacniacz SONY XPLOYD jakis taki mialem zamontowany tuba ladnie na nim chodzi i te 13 tez dobrze graly . A teraz jak z jednej strony jest 16 a z drugiej 13 do fajniej i lepiej gra 13 . Moze Kowi faktycznie musza sie rozruszac bo jak sie nie poprawi to wroce do 13 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ja mam właśnie wzmacniacz w drodze, ale mam nadzieję, że będzie tak jak pisze kowi...rozgrzeją się trochę i coś pograją:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpiąłeś pod seryjny wzmacniacz to pewnie mocy brakowało. Ja podpiąłem PB pod kanał BOSE i ledwo co było słychać:)

Podlaczylem pod wzmacniacz SONY XPLOYD jakis taki mialem zamontowany tuba ladnie na nim chodzi i te 13 tez dobrze graly . A teraz jak z jednej strony jest 16 a z drugiej 13 do fajniej i lepiej gra 13 . Moze Kowi faktycznie musza sie rozruszac bo jak sie nie poprawi to wroce do 13 :wink4:

napewno, z ół roku temu montowaliśmy hertze 16ki do biemdabliu pierwsze pare godzin grana porazka, grały faktycznie gorzej niz seryjne, po tygodniu juz było czuć i słychać róznice

Moze mi ktos powiedziec jak przeprowadzic kabel do drzwi kierowcy, zdemontowałem plastiki pod kierwonicą ale przez obudowe bezpieczników nie bardzo moge dostac sie do tej harmonijki nawet nie widze tej gąbki co jest po drugiej stronie auta do drzwi pasazera :gwizdanie: co tam trzeba zdemontowac by przełozyc kabel głosnikowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ja mam właśnie wzmacniacz w drodze, ale mam nadzieję, że będzie tak jak pisze kowi...rozgrzeją się trochę i coś pograją:)

Jaki wzmak kupiłeś pod PB?

Moim zdaniem nie warto wkładać s6-c PB jeśli ktoś nie będzie chciał zainwestować w wzmacinacz. Bez wzmaka grają spoko ale nie urywają d*py.

Kowi87.

Jak zdemontujesz ten plastik który zakrywa bezpieczniki i ten pod kierownicą to jest tam dziura do drzwi, zaślepiona taka szarą zaślepką ze styropianu ( nie wiem co to za materiał) wyjmujesz to i masz dziure, jak będziesz wprowadzał do niej kabel to poprostu musisz go wkładać do góry, odchyl harmonijke i wsadź tam palce i na czuja musisz złapac ten kabelek. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Blaupunkta na gwarancji za śmieszne pieniądze. 4x60 W RMS...może w przyszłości jakaś skrzynka(oprócz browaru :decayed:) zagości za tylną kanapą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Blaupunkta na gwarancji za śmieszne pieniądze. 4x60 W RMS...może w przyszłości jakaś skrzynka(oprócz browaru :decayed:) zagości za tylną kanapą:)

Napisz jak będzie to grało pod tym wzmakiem, bo ja też szukam czegoś w rozsądnej cenie. :good:

Opis super tak apropo tylko nie wiem czy ja mam taki problem ale po zamontowaniu wszytskiego ciągle coś mi trzeszczy w drzwiach, pewnie cos zle spasowane, masakra z tym jest i boczek jakby od dołu troche odstawał, niby sie trzyma wszytsko ale od spodu troche lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis super tak apropo tylko nie wiem czy ja mam taki problem ale po zamontowaniu wszytskiego ciągle coś mi trzeszczy w drzwiach, pewnie cos zle spasowane, masakra z tym jest i boczek jakby od dołu troche odstawał, niby sie trzyma wszytsko ale od spodu troche lata.

Po montażu głośnika też doświadczyłem takiego trzeszczenia, ale kilka poprawek, żeby wszystko weszło idealnie na swoje miejsce i jest cisza. Trzaski były spowodowane przez docisniętą całym zabiegiem listwę dekoru drzwi do tej na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnałem dzisiaj jedna strone

17000493.jpg

Ale niestety sukcesem tego nazwac nie moge, szyba obcierała mi o głosnik, podłozyłem pare podkładek pod głosnik od dołu, po paru takich próbach przestała mi elektryka lewych drzwi działać :wallbash: ogólnie temat jeszcze do rozbiórki bo zapomniałem o gumowej osłonie na magnesie ona dodaje ze 3mm grubosci :gwizdanie:

No ale problem za to wiekszy mam z uruchomieniem tych głosników :blink:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=212750.msg2874216#msg2874216

jak by ktos rzucił okiem :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnałem dzisiaj jedna strone

17000493.jpg

Ale niestety sukcesem tego nazwac nie moge, szyba obcierała mi o głosnik, podłozyłem pare podkładek pod głosnik od dołu, po paru takich próbach przestała mi elektryka lewych drzwi działać :wallbash: ogólnie temat jeszcze do rozbiórki bo zapomniałem o gumowej osłonie na magnesie ona dodaje ze 3mm grubosci :gwizdanie:

No ale problem za to wiekszy mam z uruchomieniem tych głosników :blink:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=212750.msg2874216#msg2874216

jak by ktos rzucił okiem :notworthy:

A ogólnie ten dystans ma mocowanie od spodu? Bo widzę że od góry idą dwie śróby a od dołu pusto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dołu zapiera sie z prawej strony, a z lewej zrobiłem naciecie wzdłózne i na tym sie trzyma, po przykręceniu wszystko ok, tapicerka dosc mocno podcieta została, dzisiaj zrobie fotke, tylko coś nabroiłem z zasilaniem szyby kierowcy, po paru próbach góra dół wysiadło zasilanie jej :wallbash: i teraz nie wiem czy jest ok :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...