Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośniki 16cm w drzwiach bez przeróbek tapicerki


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie wsadziłem marcomy 16 cm głębokość montażowa 58 mm i weszły na styk :/. Ważna niestety jest też średnica magnesu a nie tylko głębokość. Ten plastik co krycha zastosował u siebie to spienione PCV, można dostać w pracowniach reklamy, na allegro.

Ja u siebie zastosowałem z tabliczek reklamowych, do tego dokręciłem dystans z mdf 20 mm kupiony na allegro i zeszlifowany pod kątem - dzięki czemu głośnik gra bardziej do góry i do tyłu i wchodzi na styk. Z prostym dystansem niestety magnes mi za każdym razem wadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Wyrwałem ostatnio dwa głośniczki 16cm. I tak się zastanawiam czy mi wejdą tak jak trzeba i nie będą sprawiały problemów przy otwieraniu szyby. Głośniczki mają głebokość montażową o ile się nie mylę 63 mm a szerokość magnesu to 80 mm. Czy da się wyrezać to tak, żeby nie kolidowało mi to z otwieraniem szyb i żebym nie musiał przerabiać tapicerki?

Tutaj wymiary moich głosników: http://imageshack.us/g/714/1002272m.jpg/

dzieki ;)

Mrogal upchał u siebie 65mm jak dobrze pamietam, ja będe wkałdał 58mm :wink4:

a można wiedzieć jakiej firmy będziesz wkładał głośniczki bo ja zastanawiam się nad PowerBass S-6C albo Hertz DSK 165.

powerbass L60-C dorwałem za 359zł :decayed: kolega kupił te hertze o których piszesz, one mają 4 zwrotnice w komplecie, zwrotnica wychodzi na głośnik, muszą sie rozegrać bo pierwsze parenascie godzin to tragedia, kolega ze stresu aż napisał do sprzedawcy pare niemiłych opinii na temat grania tego głosnika, po tygodniu jakoś sie rozegrał :polew: :polew:[br]Dopisany: 03 Maj 2011, 16:48_________________________________________________Ja mam taki zestawik :naughty:

gosniku.jpg

jeszcze tylko pare kilogramów mat wygłuszajacych kupić i montaż :decayed:

Kowi byłbym wdzięczny, za podanie wymiarów tego dystansu i podesłanie na pw, bo chciałem dystanse zrobić najpierw a dopiero później zabrać się za rozbieranie boczków ;) tzn. jakbyś mógł podopisywać na tym zdjęciu wymiary krawędzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje. Motyw jest taki... mam taschki w nich Hertz Esk 165

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1b1424a048eefaab

Wziąłem się za wygłuszanie drzwi. I rozumiem że robię tak, obklejam całe drzwi wewnątrz-szczelnie + od strony gdzie przychodzi panel drzwiowy zaklejam całość.. ale.. co dalej? Zostawić wycięcie żeby głośnik grał w drzwi czy też zakleić dokładnie całą powierzchnie - tym samym głośnik ma tyle przestrzeni co między taschkiem w matami.

Jednym słowem.. ma grać do wewnątrz drzwi czy mam zakleić je całe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pewności pytam - robie to pierwszy raz :decayed: Pewnie idealnie byłoby zrobić za głośnikiem jeszcze pierścień z mdfu żeby się powietrze nie rozchodziło na boki pod panel :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz te głosniki sztywno osadzić z otwarciem do wygłuszonej komory drzwi, czyli obklejasz drzwi od strony zewnętrznej i zamykasz je obklejajac rame, tworzy sie przestrzeń zamknieta w drzwiach z jedynym wyjsciem na głosnik :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli jeszcze musze za taschkiem dorobić jakiś pierścień bo na razie mam wolną przestrzeń między panelem a drzwiami :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli jeszcze musze za taschkiem dorobić jakiś pierścień bo na razie mam wolną przestrzeń między panelem a drzwiami :gwizdanie:

taszka ma jeden minus dzwięk przenoszony jest na tapicerke, mógł byś pokombinować z zamocowaniem pierścienia MDF do ramy drzwi, a taszka słuzyła by jako zabudowa tego głosnika, bo obecnie głosniki mam rozumieć przykręcasz do tej taszki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Gdyby udalo sie zrobic pierscienie to oczywiscie przykrece je do drzwi :hi: Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chciałbym do drzwi kupić i zamontować takie głośniki: http://www.audiosklep.pl/helix-db-52-1-p-2362.html

Jakie dystanse byłyby najlepsze? Takie: http://allegro.pl/ramka-glosnikowa-audi-a4-130-mm-i1748500332.html, czy takie: http://www.audiosklep.pl/pierscienie-130-18-mm-mdf-p-3304.html, czy może lepiej samemu pokombinować i coś stworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obserwuje cały czas ten wątek i nasuwa się pytanie jedno pytanie.

Może ktoś by mógł zrobić te dystanse(profile) które autor wątku tu ładnie zaprezentował-bo dla mnie w tym momencie to jedyna przeszkoda a nie mam też sprzętu żeby wyrezać taki otwór.Jeżeli było by więcej chętnych to i jakąś zrzutkę pieniężną by się zapędziło tak na zachętę :rolleyes:

Pytałem po aukcjach na allegro z dystansami ale bez rezultatu.

Co o tym myślicie?

Jestem za :good: z checia się pod tym podpisze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ja się pobawiłem i jako podstawę wziąłem dystans z Golfa3, ale i tak zabawy i ciecia było dużo ;/

ea8d770156daebe1gen.jpg

c11a51edbf185cc6gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodzisiaj nie złozyłem tego do kupy, wszystko leży i czeka az bede miał chwile czasu :wallbash:

Ciezko przekłada sie kable z auto do drzwi :mysli: bo narazie mam wypuszczone tylko do slupkow przednich i zwiniete nie wpuszczone do drzwi :gwizdanie:

Sam montaz na gotowych dystansach to mysle ze ze 4h potrwa to max, gorzej z wygluszeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam ciągle dylemat z czego to wyciąć-kumpel obiecał że mi to ładnie wytnie.Patrzałem panele podłogowe i troszkę bym musiał ich ze sobą skleić żeby to miało odpowiednią grubość.Może ktoś ma pomysł na materiał do cięcia tych podkładów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam ciągle dylemat z czego to wyciąć-kumpel obiecał że mi to ładnie wytnie.Patrzałem panele podłogowe i troszkę bym musiał ich ze sobą skleić żeby to miało odpowiednią grubość.Może ktoś ma pomysł na materiał do cięcia tych podkładówwystarczy ci jedna plyta

Witam.

Ja mam ciągle dylemat z czego to wyciąć-kumpel obiecał że mi to ładnie wytnie.Patrzałem panele podłogowe i troszkę bym musiał ich ze sobą skleić żeby to miało odpowiednią grubość.Może ktoś ma pomysł na materiał do cięcia tych podkładów

wystarczy ci jedna plyta z jakiejs starej szafy i najlepiej wyzynarka drukujesz ten szablon co tu ktos wrzucil i pierwszy panel juz masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...