Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośniki 16cm w drzwiach bez przeróbek tapicerki


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

Cos mi sie nie wydaje zeby za takie pieniadze wzmacniacz miał taka moc :blink: a poza tym to buszmen wiec nie ma co sie dzuo spodziewac po nim, ja polecam wzmacniacze Lanzara sa w miare dobre i naprawde juz na poziomie :D

A tak apropo gdzie montowaliscie glosniczki wysokotonowe??? Standardowo w drzwiach przy klamce czy wyciagaliscie i w slupki wsadzaliscie???[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2008, 16:57_________________________________________________Ciekawe czy jak wchodza 16 to czy i zmiascily by sie 16,5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mentalność co do sprzętu chłopaki...

PB to budżetówka a dla niektorych to jeszcze za drogie? jeśli za drogie to zostaw oryginalne nokia

boszmany i tego typu to :polew:

jeżeli chcesz usłyszeć cokolwiek dobrego z takiego zestawu to niestety trzeba zainwestować!

sam mam tylko 13 cm PB ES-5C czyli model lepsze od tych które pokazujecie, podłączone do wzmaka U.S. AMPS XT 800.4 który jak na swoją cene ma:

Moc wyj. RMS/4Ω: 4x50W

Moc wyj. RMS/2Ω: 4x100W

Moc wyj. RMS/4Ω mostek: 2x200W

a kosztuje 4 x więcej jak ten boszman więc??? można wyciągnąć wnioski, moge go polecić bo głośniki grają czyściutko, mocno, wali basem konkretnie jak na ich wielkość, no i oczywiście bez wytłumienia się nie obejdzie, bo bez tego to strata kaski na głośniki które kosztują jak dla niektórych dużo :gwizdanie:

ps. znalazłem fajne panele na 2 x 16 cm głośnik, wykonane solidnie i nie są zbyt drogie a może coś by z nich fajnego można było wyciągnąć

link http://sklepy.allegro.pl/item418008863_a_z_panele_drzwiowe_audi_a4_sprawdz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh pucek2509 jak czytam to co napisałeś to już mi się nic nie chce... ja zamontowałem sobie 16 pb ES-6C podłączyłem do starego kenwood'a kac 728 i jestem mile zaskoczony jakością tych głośników teraz rozglądam się za jakimś wzamkem typy carpower i ku temu podobne... a te panele... moje zdania oryginał to oryginał a nie że 2 głośniki trzymają się w "powietrzu" i "oszpecają" P.S i niektóre produkty boszman'a są całkiem dobre czasem lepsze od innej markowej chińszczyzny...

bez urazy pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasior to kup se JBL i spadaj bo mądrzysz się a ledwo co parenaście postów napisałeś na tym forum

widać że jesteś typowym maniakiem "super sprzętu" tylko liczą się cyferki i popularna marka

serdecznie pozdrawiam

ps. takie panele może założyć sobie ktoś kto jest leniem i nie chce mu się rezać środka drzwi żeby dobrze zamontować głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis rezalem jeden boczek i nie jest to takie łatwe wprawdzie udało sie ale wiele niespodzianek było i gdy patrze teraz na zdjecia kolegi to dziwi mnie jak boczek zalozyl[br]Dopisany: 16 Październik 2008, 22:34_________________________________________________wszystko zlozone, oczywiscie jedna strona wygluszenie+panel mdf+ pb l-60c ale to gra pozal sie boze, kolega mowi ze musi sie rozegrac bo narazie to gra gorzej od seryjnych 13. moze ktos podzuci cos moze nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobek pewnie masz głośniki podpięte pod radio to nie ma się co dziwić. Pozatym głośniki muszą się wygrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podpiete pod wzmak , a glosniki graja juz ze 3 tyg wczoraj zrobilem dodatkowe dystanse ktore skieruja glosniki bardziej do tylu i w gore bo wczesniej patrzyly bardziej w strone pedalow w poniedzialek chyba bedzie gotowe to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestudiowałem caly temat panowie i nurtuje mnie tylko jedno mianowicie jak podłączyć te zwrotnice z zestawu PB? wpinam w to orginalne kablem ze staych głośników a do zwrotnicy podpinam głośniki? a no i powiedzcie mi jeszcze czy obejdzie sie bez wymiany kabli na nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwrotnicy jest 6 wejsc: in +,in-, Tw +, Tw-,Wf+,Wf-. No i tak Tw to gl wysokotonowy wpinasz w odpowiednie miejsca plus i minus potem woofer czyli Wf tez masz plus i minus a in+ i in - z nimi jedziesz albo do radia albo pod wzmacniacz i tyle . Chyba dobrze powiedzialem :P

A co do kabli to lepiej zmienic bo fabryczne są bardzo cienkie. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie orientujecie sie czasem czy mata o grubosci okolo 1,5cm nie bedzie za gruba? i czy nie bedzie przeszkadzala w zakladaniu tapicerki?

Chyba chodzi o 1,5mm... bo 1,5cm to troche groba az sam jestem ciekaw co o za mata :kox:

A co do tematu caly przestudiowalem i mam kilka pytan bo bede u siebie robil podobny zabieg :D a mianowicie:

- czy jak sie ulamie ten zatrzask w boczku i wytnie co trzeba pod glosnik, to czy jak slucha sie glosniej muzyki z dobrym basem to boczek u dołu nie skacze,trzeszczy czy cos???

- po ktorej stronie ciagneliscie przewody do wzmaczniacza bo z tego co ja czytalem to powinno sie je ciagnac po drugiej stronie niz ida przewody napieciowe od swiatel itd... czyli od strony pasazera???

- czy w tej rurce pomiedzy drzwiami a autkiem co ida przewody to ida one luzno wszystkie czy jest złaczka na PIN-y???

Byl bym wdzieczny za wyjasnienie... niedlugo sie biore za montarz PB L-60c ciekawe co z tego wyjdzie ;) napewno sie pochwale po skaczeniu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wytniesz jedno trzymanie to nie będzie miało wpływu na trzymanie tapicerki, boczek oczywiście trzeba przerobić wyciąć stare mocowanie głośnika, najważniejsze to zeby głośnik był solidnie zamocowany, trochę idzie w tapicerkie wylot jest za mały na 16 cm głośnik ale i tak jest o wiele lepiej gra niż z fabrycznych, a co do kabli to sygnałowe nie moga być zbyt blisko zasilających głośnikowe progami i sygnałowe a zasilajacy środkiem ja tak zrobiłem i nie mam zakłóceń

Co do tej gumy zdejmujesz i bez problemu przeciągasz kable , gorzej było przepchnąć zasilajacy z aku do środka ogolnie dużo roboty mi zeszło dobrych kilka dni po trochu robiłem ale myślę ze sie uporasz

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...