Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośniki 16cm w drzwiach bez przeróbek tapicerki


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

Wkładałem 20mm kopułki i musiałem dookoła włożyć tam gumę by jakoś to się trzymało bo były za małe. Oryginalne są duże i maja spore obudowy ale ile dokładnie maja to Ci nie powiem bo nie mierzyłem. Jak nikt nie napisze to zmierzę po południu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pewno 25mm. Pytam ponieważ rozwazam zakup jednego z zestawów. Wszyscy tutaj Polecaja PowerBass ES-6C (i one maja 25mm tweeter) natomiast pogooglowalem i wiele pochlebnych opini (nie tylko w PL) wyczytalem o MB Quart ESA216(tweetery 19mm). I mocno sie zastanawiam które, a cena bardzo podobna. dylematy opieram na tym (moze doradzicie choc to nie ten dzial):

Radio mam 4x50W, nie mam wzmacniacza, a PowerBassy to 85W, natomiast 50W MB Q idealnei pasuje, jak rowniez 60mm głębokości montażowej.

Moze ktos z was sluchal jednych i drugich i jednoznacznie moze pomoc w wyborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje radio ma prawdziwej mocy koło 4x17W jak większość zresztą ,więc na to nie patrz. Nie słuchałem tych MB ogólnie mają dobre głośniki ale trzeba by odsłuchać by cokolwiek mówić. Do ESów przydał by się wzmak by je rozkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x27W ciągłej (pionek 77mp), wiec raczej MB Q pojda na przod a z czasem na tyl wrzuci sie PB + woofer jakis i zasili sie czyms. Tak na 2 raty. ale cos mi sie wydaje ze od poczatku bedzie trzeba ze wzmacnaczem. dylematy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam nie oczekujesz cudów to pogonisz to radiem, ale jak chcesz czegoś więcej to bez wzmacniacza nie startuj :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

froger34 powiec mi przyjacielu bo chce zrobic tak jak ty z tymi glosniczkami ale mi tu mieszaja z firma JBL jak to bedzie brzmialo? Czy jednak PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi zależy o jakim konkretnie modelu mówisz, ale przeważnie PB są lepsze od JBL w takich samych cenach. Napisz jakie głośniczki cię dokładnie interesują :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze nie za bardzo sie na ty znam :no: ale chce sobie wlozyc 16cm glosniczki i podpiac ich pod wzmacniacz . Tylko na firmach sie nieznam za dobrze ale jak kiedys sluchalem glosnikow wlasnie 16 JBL GTO dwudroznych .To nawet fajnie to brzmialo :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz tu wszystko zależy od funduszy jaki chcesz na to przeznaczyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

froger pare takich pytanek bo dzisiaj tak "na sucho" zdjalem sobie boczek zeby zobaczyc jak to tam wyglada.

1 czy te powerbassy masz podpiete pod wzmacniacz? - jak tak to jaki (caly czas dylemat PB vs MB Q)

2 czy z tylu w drzwiach tez montowales glosniki? tam jest seryjnie miejsce na16"?

3 jak ciagnales kable od glosnikow przednich do radia to ktoredy one tam ida pod deska rozdzielcza trzeba cos rozbierac czy wystarczy jakos przepchac?

4 jakich kabli uzyles i jakiej grubsci?

5 czy ty miales taka 2-3mm gabke profilowana przy boczku w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak głośniki grały pod wzmacniaczem Lanzar 211 byle jaki ale starczało na początek. Z tyłu miałem głośniki na półce ale gdy od razu kupiłem auto je wywaliłem bo głośniki z tyłu są zbędne :decayed: Kable do głośników ciągnąłem do bagażnika progiem, ale jak ty chcesz podpiąć pod radio to upchniesz je pod półką tu nie ma problemów z tym, ewentualnie możesz ewentualnie poodkręcać te półeczki i kieszenie pod kierownicą.. Kable były 2,5mm2 do woofera i 1,5mm2 do tweetera. Miałem tą gąbkę i ja zostawiłem tylko wyciąłem większą dziurę w pobliżu głośnika.

Obecnie w samochodzie mam seryjne 13stki :polew: samochód idzie do ludzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

froger34

A powiedz mi, bo tez planuję założenie takich głośniczków i wyciszenie drzwi, jakiej wielkości paneli użyłeś, do zrobienia tych dystansów, chodzi mi o wysokość i szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie wymiarów, robiłem to metoda prób i błędów w sposób który już w tym temacie mówiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, bo bede wrzucal jednak wznmacniacz do tylu. Moglbys mi powiedziec czy podczas rozbierania progow sa jakies niespodzianki albo ukryte śrubki - czy cos. A jezeli pamietasz to napisz co gdzie odkrecic. Bo tak na szybko zerknalem na prog jak i na te poleczki pod kierownica to nei mam pojecia od ktorej strony zacząć "gryść".

Dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozkręcałem progi już.

Po jednej stronie są dwa elementy. Tuż przy nogach kierowcy i pasażera. Trzeba zdjąć zaślepki od śrubek - jedna na górze, druga na dole. Potem trzeba zdjąć ten element, ale ostrożnie, bo trzyma sie też na zatrzaskach - uważaj żeby go nie połamać. Drugi plastik biegnie przez całą długość kabiny. Z tego co pamiętam to mocowany jest na zatrzaskach(możliwe że pod tylną kanapą jest śrubka) Kanapę trzeba zdjąć oczywiście. Pociągasz do góry i powinien zejść, ale uważaj bo jest to delikatny plastik, i łatwo można go połamać, szczególnie przy słupku środkowym - mi odprysł kawałek w kształcie trójkąta i musiałem to skleić, ale nie wygląda to zbyt dobrze i nie trzyma się pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na zatrzaskach. Tylko przy takim plastiku koło wajchy do otwierania maski są dwie śrubki które trzeba odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , chciałbym dodac ze jesli chodzi o montaż głosników 160mm to HERTZ DSK 165 wchodzą bez problemu , tylko trzeba góre głosnika zdystansowac nie na 10mm tylko w moim przypadku było to 15mm , a dól głośnika na 10mm. oczywiscie trzeba zdjac gume z magnesu , "wygładzic" boczek od srodka w miejscu gdzie był seryjny głośnik i oderwac jedno mocowanie boczka (to pod głośnikiem). jakby co to pytac , odpowiem napewno , duzo pracy z tym nie ma , ja sie pierd....łem całą sobotę bo wygłuszałem dodatkowo drzwi. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja juz po przebojach. Podziwiam Cie froger ze zrobiles to w 1 dzien bo mnie wygluszenie drzwi, montaz glosnikow, polozenie okablowania i podpiecie tego pod wzmacniacz zajelo 4 dni. Przy okazji poznalem tajniki montazu calej tapicerki w aucie. Jak na zalaczonych obrazkach wrzucilem PowerBass es-6c.

audiaudio_03.jpg

audiaudio_02.jpg

audiaudio_01.jpg

Jako rade dla nastepnych powiem ze (ze wzgledu na kształt boczka) najlepiej glosnik osadzac najbardziej do przodu i do dolu auta jak sie da.

No i oczywiscie trzeba zrobic porzadek z wystajacymi elementami boczka po poprzednim glosniku.

i moze sie komus przyda co gdzie sie kryje pod tapicerka

audiaudio_04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...