Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośniki 16cm w drzwiach bez przeróbek tapicerki


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam kotleta... ;)Hertz ESK165.5 +DystanseMDF+Smycz+Kurier Wroclaw (3444719390) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. coś takiego na przód wcisnę? czy nie bardzawo? Tylko żeby to jakoś miało ręce i nogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktos mógłby mi powiedzieć w jaki sposób montuje się te panele z wzoru podanego kilka stron wczesniej? Czy trzeba do tego zdemontować ramę czy jak? Walcze z tym już jakiś czas i nic z tego, mój własny wzór też zawiódł.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej moim zdaniem było by to wyciąć z blachy, przyspawać do drzwi, badź przykręcić na śruby, panele drewniane/mdf po jakimś czasie sie rozejdą, mam 2 lata panele impregnowane i w tym roku miałem okazje demontowac boczki, cały ten panel sie rozszedł od wilgoci, a wilgoc wiadomo z szyb ścieka:wink: teraz będe wycinał z blachy gotowe formy, bedzie to dosć stabilne, pod mocowania głosników pojdą gumowe grubsze podkładki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej moim zdaniem było by to wyciąć z blachy, przyspawać do drzwi, badź przykręcić na śruby, panele drewniane/mdf po jakimś czasie sie rozejdą, mam 2 lata panele impregnowane i w tym roku miałem okazje demontowac boczki, cały ten panel sie rozszedł od wilgoci, a wilgoc wiadomo z szyb ścieka:wink: teraz będe wycinał z blachy gotowe formy, bedzie to dosć stabilne, pod mocowania głosników pojdą gumowe grubsze podkładki:wink:

Może by tak opracować jakiś wzór, zwymiarować itd? :naughty: nie ukrywam że przydał by mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej moim zdaniem było by to wyciąć z blachy, przyspawać do drzwi, badź przykręcić na śruby, panele drewniane/mdf po jakimś czasie sie rozejdą, mam 2 lata panele impregnowane i w tym roku miałem okazje demontowac boczki, cały ten panel sie rozszedł od wilgoci, a wilgoc wiadomo z szyb ścieka:wink: teraz będe wycinał z blachy gotowe formy, bedzie to dosć stabilne, pod mocowania głosników pojdą gumowe grubsze podkładki:wink:

Może by tak opracować jakiś wzór, zwymiarować itd? :naughty: nie ukrywam że przydał by mi się

Domyślam się że mdf rozejdzie się za jakiś czas ale póki co dadzą rady. Pomysł z blachą bardzo mi się podoba. Drzwi mam rozebrane, mogę pomierzyć co trzeba i wrzucę później szablon. Myślę że przykręcenie wystarczyłoby ale blacha musiałaby mieć przynajmniej 2 a nawet 3mm. Powierzchni niby wielkiej nie ma ale większość tego panelu będzie wycięta więc musi być odpowiednio sztywne. Drzwi mam rozebrane więc jutro spróbuje pomierzyć.

W kwestii mojego problemu ze wzorem panelu, zrobiłem hybrydę czyli mój dolny panel i "pierścień" z podanych wzorów. Wrzucam wzór mojej dolnej płyty (skan a4), może komuś sie nada.

70f9aa7e00a4f6c3m.jpg

Obie płyty mam z mdf 18mm i wszystko idealnie siedzi, nic nie trze ani nie haczy o tapicerkę (głośniki Fli Comp-6)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do niedawna na forum bywałem jako ten przeglądający, od jakiegoś czasu zacząłem się interesować przeróbkami. Wiadomo, to co zrobisz własnoręcznie napawa dumą najbardziej.

Moje pytanie brzmi:

Posiadam samochód Audi A4 B5 1.8 Quattro Avant i oryginalnie upakowany system BOSE. Z tego co wiem/wyczytałem na przodzie siedzą głośniki 130 mm natomiast z tyłu 160 mm, proszę nakierujcie mnie dokładnie bo po nowym roku chcę zamówić jakieś HERTZE albo PowerBassy. PowerBass mają całkiem fajne zestawy głośników po 250 zł za komplet, jeżeli jesteście w stanie coś doradzić w tej kwestii to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Serdecznie

Seba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej moim zdaniem było by to wyciąć z blachy, przyspawać do drzwi, badź przykręcić na śruby, panele drewniane/mdf po jakimś czasie sie rozejdą, mam 2 lata panele impregnowane i w tym roku miałem okazje demontowac boczki, cały ten panel sie rozszedł od wilgoci, a wilgoc wiadomo z szyb ścieka:wink: teraz będe wycinał z blachy gotowe formy, bedzie to dosć stabilne, pod mocowania głosników pojdą gumowe grubsze podkładki:wink:

Może by tak opracować jakiś wzór, zwymiarować itd? :naughty: nie ukrywam że przydał by mi się

Domyślam się że mdf rozejdzie się za jakiś czas ale póki co dadzą rady. Pomysł z blachą bardzo mi się podoba. Drzwi mam rozebrane, mogę pomierzyć co trzeba i wrzucę później szablon. Myślę że przykręcenie wystarczyłoby ale blacha musiałaby mieć przynajmniej 2 a nawet 3mm. Powierzchni niby wielkiej nie ma ale większość tego panelu będzie wycięta więc musi być odpowiednio sztywne. Drzwi mam rozebrane więc jutro spróbuje pomierzyć.

W kwestii mojego problemu ze wzorem panelu, zrobiłem hybrydę czyli mój dolny panel i "pierścień" z podanych wzorów. Wrzucam wzór mojej dolnej płyty (skan a4), może komuś sie nada.

http://images63.fotosik.pl/512/70f9aa7e00a4f6c3m.jpg

Obie płyty mam z mdf 18mm i wszystko idealnie siedzi, nic nie trze ani nie haczy o tapicerkę (głośniki Fli Comp-6)

Pozdro

hmm, ja próbowałem zamontować płytę o grubości 17mm od wewnątrz i taką samą na zewnętrznej części lecz po założeniu boczku strasznie mała przestrzeń była pomiędzy dystansem a boczkiem. Robiłeś może fotki podczas montażu?

Witam,

Do niedawna na forum bywałem jako ten przeglądający, od jakiegoś czasu zacząłem się interesować przeróbkami. Wiadomo, to co zrobisz własnoręcznie napawa dumą najbardziej.

Moje pytanie brzmi:

Posiadam samochód Audi A4 B5 1.8 Quattro Avant i oryginalnie upakowany system BOSE. Z tego co wiem/wyczytałem na przodzie siedzą głośniki 130 mm natomiast z tyłu 160 mm, proszę nakierujcie mnie dokładnie bo po nowym roku chcę zamówić jakieś HERTZE albo PowerBassy. PowerBass mają całkiem fajne zestawy głośników po 250 zł za komplet, jeżeli jesteście w stanie coś doradzić w tej kwestii to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Serdecznie

Seba.

Hmm, sam niedawno zamówiłem głośniki w podobnej cenie. Z tego co czytałem opinie, najlepiej wypadały U-dimension El Comp 6, które we wtorek prawdopodobnie do mnie przyjadą.

CAR AUDIO u-Dimension / u-Dimension EL Comp 6 seria ELement | sklep ESSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej moim zdaniem było by to wyciąć z blachy, przyspawać do drzwi, badź przykręcić na śruby, panele drewniane/mdf po jakimś czasie sie rozejdą, mam 2 lata panele impregnowane i w tym roku miałem okazje demontowac boczki, cały ten panel sie rozszedł od wilgoci, a wilgoc wiadomo z szyb ścieka:wink: teraz będe wycinał z blachy gotowe formy, bedzie to dosć stabilne, pod mocowania głosników pojdą gumowe grubsze podkładki:wink:

Może by tak opracować jakiś wzór, zwymiarować itd? :naughty: nie ukrywam że przydał by mi się

Domyślam się że mdf rozejdzie się za jakiś czas ale póki co dadzą rady. Pomysł z blachą bardzo mi się podoba. Drzwi mam rozebrane, mogę pomierzyć co trzeba i wrzucę później szablon. Myślę że przykręcenie wystarczyłoby ale blacha musiałaby mieć przynajmniej 2 a nawet 3mm. Powierzchni niby wielkiej nie ma ale większość tego panelu będzie wycięta więc musi być odpowiednio sztywne. Drzwi mam rozebrane więc jutro spróbuje pomierzyć.

W kwestii mojego problemu ze wzorem panelu, zrobiłem hybrydę czyli mój dolny panel i "pierścień" z podanych wzorów. Wrzucam wzór mojej dolnej płyty (skan a4), może komuś sie nada.

http://images63.fotosik.pl/512/70f9aa7e00a4f6c3m.jpg

Obie płyty mam z mdf 18mm i wszystko idealnie siedzi, nic nie trze ani nie haczy o tapicerkę (głośniki Fli Comp-6)

Pozdro

hmm, ja próbowałem zamontować płytę o grubości 17mm od wewnątrz i taką samą na zewnętrznej części lecz po założeniu boczku strasznie mała przestrzeń była pomiędzy dystansem a boczkiem. Robiłeś może fotki podczas montażu?

215b9e14e0d51185m.jpgf32dd1cef06effd1m.jpg

U mnie boczek trzeba bardzo mocno docisnąć żeby siadł na miejsce jak trzeba, ale gdyby zmienić "pierścień" na panel 15mm albo i trochę mniej to pewnie lekko by wchodziło. Głośnik nie "dobija" do boczka.

Ja jeszcze dobiłem młotkiem ramę przy spawie, dogiąłem ją trochę do środka. Dzięki temu zmieniło się trochę nachylenie pierwszego panelu i jego dół jest trochę bardziej schowany do wewnątrz. Nie ukrywam, było z tym trochę zabawy i prób.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pełnego efektu jeszcze musiałbyś to wytłumić jak na moje, no i nie wiadomo czy z tym by wejszło :whistling:

Spokojnie, wszystko idzie w dobrym kierunku. Narazie zbyt zimno żeby bawić się żeby z taśma dekarską. Do tego będę musiał kupić lepsze zwrotnice, bo te które przyszły w zestawie są połowe mniejsze od tych z PowerBassa, jakieś plastikowe :/ Przy okazji wymiany zerwanej linki wygłuszyłem jedne drzwi od wewnątrz i efekt od razu słychać. Dam znać jak będzie w pełni skończone ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panocki, nie mogę się doczytać, Hertz ESK z głębokościa 65mm wejdzie? Czy zakładać taschki i ciąc boczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdzie ale będziesz musiał tam na styk porobić

a taszki to se odpuść szkoda hajsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem żeby upchnąć głośniczki U-dimension el-comp 6 z głębokością montażową 62mm i raczej nie próbowałbym wpychać tam o większej głębokości montażowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

62mm wchodzi na lajcie, mam u siebie:wink: 65mm miał mrogal w fejku RS:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi, taschki mi leżą, kiedyś kupiłem za jakieś 60zł chyba :D

Ale takie:

IMG_0045.jpg | zgredek27 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Grało spoko, teraz szkoda mi trochę ciąć jasne boczki do tego schowek się tylko uchyla.

Jak rozumiem, daje panel od tyłu, kręcony do poprzecznej belki czarnej i na dole do poszycia drzwi (rantu), drugi na wierzch i dopasowywanie. Szyba ma tam dużo luzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te taszki to jak spojler z laminatu na body:facepalm:

dystans musisz przykręcić do ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, no właśnie są jakie są, dlatego ich nie chce - chociaż kilka wiosen przejeździły i nikt nie zauważył nieori roboty ;) . Na dniach trzeba rezać ;)

PS. a jakieś fajne miejsce na wzmacniacz w avancie macie? W sedanie było prościej, pod półką z tyłu mógł wisieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w avancie to tylne oparcie tylko sie sprawdza by zachować funkcje:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...